Arvuti puhastamise rakendused on pettus: siin on põhjus (ja kuidas arvutit kiirendada)

Arvutipuhastusrakendused on digitaalne maduõli. Veeb on täis reklaame rakendustele, mis soovivad „teie arvutit puhastada“ ja „uue tunde tekitada“. Ärge tõmmake oma krediitkaarti välja - need rakendused on kohutavad ja te ei vaja neid.

Kui soovite siiski oma arvutit puhastada, saate seda teha tasuta. Windows sisaldab sisseehitatud arvutipuhastustööriistu, mis suudavad teha peaaegu kõike, mida keskmine arvuti puhastamise rakendus teie jaoks teeb.

Uurime arvutipuhastusrakendust

Mida need rakendused siis ikkagi teevad? Uurimiseks käitasime MyCleanPC - ärge proovige seda kodus; installisime selle halva tarkvara, nii et te ei pea seda tegema. MyCleanPC on üks silmapaistvamaid arvutipuhastusrakendusi - see reklaamib ennast isegi telereklaamidega.

Kõigepealt vaatame selle korduma kippuvaid küsimusi, et näha, mida see lubab:

"Tarkvara MyCleanPC täis tasuline versioon proovib eemaldada teie arvuti registris ja kõvakettal leitud probleemid, sealhulgas rämpsfailide, mittevajalike registrikirjete, Interneti sirvimisjälgede ja kõvaketta killustatud osade eemaldamise."

Oleme siin juba õhukesel jääl - Windows saab eemaldada rämpsfaile, kustutada Interneti-sirvimise jälgi ja defragmentida kõvaketta ilma täiendava tarkvara installimiseta.

MyCleanPC pakub "tasuta diagnoosi", mis pole midagi muud kui katse hirmutada inimesi arvama, et nende arvutitel on tuhandeid probleeme, mida saab hõlpsalt 39,99 dollari suuruse makse eest lahendada.

Pärast skannimise käivitamist näete oma arvuti probleemide arvu murettekitavalt palju. See leidis meie arvutist 26267 probleemi. See on äärmiselt murettekitav number - aga milles küsimus täpsemalt on?

 • Iga brauseri küpsis ja ajaloo kirje loetakse ühe probleemina.
 • Iga ajutine fail loetakse ühe väljaandena, olenemata sellest, kui väike see on.
 • Kehtetuid registrikandeid peetakse probleemideks, kuigi need ei tohiks tegelikult teie arvutit aeglustada.
 • Meie registrit saab natuke tihendada, kuid see ei tohiks muuta jõudluses märgatavalt erinevat
 • Iga killustatud fail loetakse ühe väljaandena. MyCleanPC mõõdab killustatust killustatud failide arvu põhjal, mille tulemuseks on hirmutava välimusega andmete killustatuse statistika 21,33%. Võrdluseks võib öelda, et Windowsi kettadefragmentor ütleb meile, et meil on 2% killustatust.

Nüüd, kui nad on teid hirmutanud, võtaksite selle krediitkaardi välja ja annaksite neile arvuti puhastamiseks 39,99 dollarit.

Ära usu hype

Ajutised failid ei aeglusta teie arvutit ning ka brauseri ajaloo kirjed ega küpsised. Registrikirjed pole üldjuhul probleem - sellel on põhjus, miks Microsoft lõi kunagi oma registripuhasti, enne kui selle lõpetas ja soovitas inimestel registripuhastajaid mitte kasutada.

Jah, teie arvuti võib olla aeglane, kuna selle failisüsteem on killustatud. Selle saate parandada, käivitades Windowsi komplekti kuuluva tööriista Disk Defragmenter - Disk Defragmenter töötab igal juhul automaatselt ajakava järgi. Enamik inimesi ei peaks enam oma kõvaketaste defragmentimise pärast muretsema.

Kuidas oma arvutit tegelikult puhastada

Oletame, et soovite oma arvutit puhastada nagu arvutipuhasti. Tehke järgmist.

 • Käivitage Windowsiga kaasas olev tööriist Disk Cleanup. See on keskendunud kõvaketta ruumi vabastamisele, kuid kustutab ka vanad ajutised failid ja muud kasutut. Puudutage lihtsalt Windowsi klahvi, tippige Kettapuhastus ja vajutage selle käivitamiseks sisestusklahvi Enter. Võite isegi ajastada kettapuhastuse arvuti automaatseks puhastamiseks.
 • Kustutage oma brauseri ajalugu või - veelgi parem - määrake brauser selle sulgemisel automaatselt oma ajaloo, kui te ei soovi ajalugu salvestada.
 • Käivitage Windowsiga kaasasolev kettadefragmentor. See pole vajalik, kui kasutate tahkisdraivi.
 • Ärge häirige registripuhastajat. Kui peate, kasutage tasuta CCleanerit, millel on kõige paremini testitud registripuhasti. See kustutab ka teiste programmide ajutised failid - ainuüksi CCleaner teeb palju rohkem kui need arvutipuhastusrakendused.

2011. aastal Windowsi saladuste poolt läbi viidud test näitas, et Windowsi juurde kuuluv kettapuhastuse tööriist oli sama hea kui tasulised arvutipuhastusrakendused. Pange tähele, et see kehtib ka siis, kui arvutipuhastusrakendused parandavad registrivead, samas kui rakendus Kettapuhastus seda ei tee, mis näitab, kui ebavajalikud on registripuhastid.

Nii et jah, see on testitud - arvutipuhastusrakendused on väärtusetud.

Arvuti kiirendamine

Parimad tööriistad arvuti kiirendamiseks on asjad, mida arvuti puhastusrakendus teie jaoks ei tee:

 • Desinstallige tarkvara, mida te enam ei kasuta, eriti käivitamisel töötavad programmid ja brauseri pistikprogrammid.
 • Windowsi alglaadimise aja parandamiseks keelake mittevajalikud käivitamisrakendused.

Kui näete arvutis regulaarselt vigu:

 • Käivitage viirusetõrjeprogramm ja viirusetõrjeprogramm, et kontrollida oma arvutit pahavara tekitavate veateadete suhtes.
 • Google'i veateateid, mida näete regulaarselt, et leida neile parandusi.

Ärge unustage tuumavõimalust:

 • Puhtalt lehelt alustamiseks installige Windows uuesti. Kui kasutate Windows 8, kasutage funktsiooni Värskenda arvutit.
 • Kontrollige riistvaraprobleeme, kui pärast Windowsi uuesti installimist ilmnevad endiselt sinised ekraanid või muud arvutiprobleemid.

Halvimal juhul on arvutipuhastusrakendused digitaalne maduõli. Parimal juhul teevad nad vähe marginaalselt kasulikke asju, mida saate teha Windowsi komplekti kuuluvate tööriistadega. Ärge uskuge hüppeid - jätke arvuti puhastamise rakendused vahele.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found