Kuidas näha, mis protsessor teie arvutis on (ja kui kiire see on)

Igas arvutis on vähemalt üks protsessor, tuntud ka kui protsessor või keskprotsessor. Teie arvuti protsessori valmistab tõenäoliselt Intel või AMD. Siit saate teada, milline protsessor teil on ja kui kiire see on.

Selle teabe leidmiseks pole vaja süsteemiteabe utiliiti. Windows näitab seda mitmes erinevas kohas.

Selle teabe leidmiseks Windows 10 rakenduses Seaded minge jaotisse Seaded> Süsteem> Teave. Vaadake jaotist „Seadme spetsifikatsioonid”. Arvuti protsessori nimi ja kiirus kuvatakse jaotisest „Protsessor” paremal.

Rakenduse Seaded kiireks avamiseks võite vajutada klahvi Windows + i. Võite ka vajutada Windowsi klahvi, sisestada selle sätete kuva oma menüüst Start menüü Teave ja klõpsata kuvataval otseteel Teave selle arvuti kohta.

Windows 10 Task Manager kuvab ka üksikasjalikku teavet protsessori kohta. Paremklõpsake oma tegumiribal ja valige „Task Manager” või vajutage selle käivitamiseks klahvikombinatsiooni Ctrl + Shift + Esc. Klõpsake vahekaarti „Performance” ja valige „CPU”. Siin kuvatakse teie arvuti protsessori nimi ja kiirus. (Kui te ei näe vahekaarti Toimivus, klõpsake nuppu „Lisateave”.)

Samuti näete reaalajas protsessori kasutamise andmeid ja muid üksikasju, sealhulgas arvuti protsessori tuumade arvu.

Windows 7 - või Windows 10 - kasutajad leiavad selle teabe juhtpaneelilt. Täpsemalt, see on süsteemipaanil. Selle avamiseks minge juhtpaneelile> Süsteem ja turvalisus> Süsteem. Selle akna koheseks avamiseks võite klaviatuuril vajutada ka klahvi Windows + Pause.

Teie arvuti protsessori mudel ja kiirus kuvatakse jaotises Süsteem jaotises „Protsessor” paremal.

Kui Windows teie süsteemi ei käivitu, leiate selle teabe siiski mitmel muul viisil. Teie arvuti dokumentatsioon sisaldab tõenäoliselt selliseid süsteemi spetsifikatsioonide üksikasju. Samuti võite selle teabe kuvada oma arvuti BIOS-i või UEFI püsivara seadete ekraanil.

SEOTUD:Mida teeb arvuti BIOS ja millal peaksin seda kasutama?


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found