Parandus: minu mikrofon ei tööta Windows 10-s

Windows 10 ei pruugi teie mikrofoni heli kuulda mitmel põhjusel. Kõik tavalised arvuti mikrofoni tõrkeotsingu toimingud on endiselt olulised, kuid Windows 10 sisaldab uut kogu süsteemi hõlmavat võimalust, mis keelab mikrofoni sisendi täielikult kõigis rakendustes.

Kontrollige Windows 10 mikrofoni suvandeid

Windows 10 rakendusel Seaded on mõned võimalused, mis keelavad teie mikrofoni kogu süsteemis kõikides rakendustes. Kui teie veebikaamera on seadetes keelatud, ei saa isegi töölauarakendused mikrofoni sisendit vastu võtta.

See on natuke segane. Üldiselt mõjutavad jaotise Seaded> Privaatsus rakenduse load ainult uusi poe rakendusi, mida nimetatakse ka universaalseks Windowsi platvormiks või UWP-i rakendusteks. Kuid mikrofoni ja veebikaamera valikud mõjutavad ka töölauarakendusi.

Kui teie mikrofon ei tööta, minge jaotisse Seaded> Privaatsus> Mikrofon.

Veenduge, et akna ülaosas oleks kiri „Selle seadme mikrofoni juurdepääs on sisse lülitatud”. Kui Windows ütleb, et juurdepääs mikrofonile on välja lülitatud, klõpsake nuppu „Muuda“ ja määrake see olekuks „Sees“. Kui juurdepääs on välja lülitatud, ei pääse Windows ega kõik teie süsteemi rakendused teie mikrofoni heli juurde.

Veenduge, et allpool oleks „Luba rakendustel juurdepääsu teie mikrofonile” olekuks „Sees”. Kui juurdepääs mikrofonile on välja lülitatud, ei kuule kõik teie süsteemi rakendused teie mikrofonist heli. Kuid Windowsi operatsioonisüsteemil endal on endiselt juurdepääs.

Jaotises „Valige, millised rakendused pääsevad teie mikrofonile juurde” veenduge, et rakendust, mis soovib teie mikrofonile juurde pääseda, ei oleks loendis ja olekuks seatud „Välja”. Kui see on nii, seadke see olekusse „Sees”.

Siin kuvatakse ainult poest uues stiilis rakendused. Traditsioonilisi töölauarakendusi väljaspool Poodi ei kuvata selles loendis kunagi ja neil on alati juurdepääs teie mikrofonile, kui seade „Luba rakendustel pääseda teie mikrofonile” on sisse lülitatud.

Veenduge, et teie mikrofon ei oleks muul viisil keelatud

Mikrofoni on võimalik muul viisil keelata. Kui teil on integreeritud mikrofoniga sülearvuti, lubavad mõned sülearvutitootjad selle mikrofoni oma arvuti BIOS-i või UEFI seadetes keelata. See valik pole saadaval kõigil sülearvutitel, kuid on tõenäoliselt lähedal valikule, mis võimaldab veebikaamera keelata, kui see on olemas.

Kui olete sisseehitatud mikrofoni varem oma arvuti BIOS-i kaudu keelanud, peate pöörduma tagasi oma BIOS-i seadete juurde ja lubama mikrofoniseadme uuesti.

Integreeritud mikrofoniseadme on võimalik ka arvuti seadmehalduri kaudu keelata. Kui olete seda varem teinud, peate naasma seadmehaldurisse ja lubama selle uuesti.

Installige või värskendage helidraivereid

Windows 10 proovib seadme draiverid automaatselt installida ja värskendada. Tavaliselt töötab see hästi, kuid mõnikord mitte.

Kui teil on probleeme heliga, võiksite minna oma arvuti tootja veebisaidile ja installida uusimad sülearvuti või lauaarvuti jaoks saadaval olevad helidraiverid. Kui panite arvuti ise kokku, laadige helidraiverid alla oma emaplaadi tootja veebisaidilt. Draiverite värskendamine võib teie probleemi lahendada.

Kui teil on probleeme USB-mikrofoniga, võiksite proovida ka oma arvuti tootja veebisaidilt alla laadida uusimad USB-kontrolleri draiverid.

Kontrollige veel kord füüsilisi ühendusi

Kui teie mikrofon ei tööta, veenduge, et see oleks arvutiga kindlalt ühendatud. Kui ühendus on natuke lõtv, võib see tunduda olevat ühendatud, kuid ei pruugi lihtsalt töötada. Ühenduse turvalisuse tagamiseks tõmmake kaabel välja - olgu see siis USB-mikrofon või lihtsalt tavaline helipistik - ja ühendage see uuesti.

Veenduge, et see oleks ühendatud ka teie arvuti õige helipistikuga. Otsige üles üks silt „mikrofon” või vähemalt „helisisene”. Väljundhelipistikud on sageli rohelised, samas kui mikrofoni sisendpistikud on sageli roosad. Kuid mõnikord on need lihtsalt sama tuhmi värvi.

Mõnel mikrofonil võivad olla vaigistuslülitid. Näiteks oleme näinud PC-helipeakomplekte, mille kaablites on mikrofoni vaigistuslülitid. Mikrofon ei tööta, kui sellel on lubatud vaigistuslüliti.

Kasutage heli juhtpaneeli

Mikrofoni testimise ajal soovitame kasutada Windowsi heli juhtpaneeli vahekaarti Salvestamine. Selle avamiseks paremklõpsake oma teavitusalas heliikooni ja valige „Helid”.

Klõpsake vahekaarti „Salvestamine” ja näete kõiki arvutis olevaid helisalvestusseadmeid. Rääkige valjult ja kui mikrofon saadab helisisendit, näete taseme indikaatorit paremal.

Vaadake seda akent, kui mängite mikrofoniga, testides erinevaid helipesasid. See võimaldab teil kiiresti näha, kas mikrofon saadab helisisendit.

Määrake oma mikrofoni vaikeseade

Teie arvutis võib olla mitu erinevat mikrofoni sisendit. Näiteks kui teil on sisseehitatud mikrofoniga sülearvuti ja ühendate teise mikrofoni, on teie arvutis nüüd vähemalt kaks eraldi mikrofoni.

Rakendustes kasutatava vaikemikrofoni valimiseks minge aknasse Heli> Salvestamine, paremklõpsake soovitud mikrofonil ja valige „Määra vaikeseadeks”. Võite valida ka „Set as Default Communication Device”.

See võimaldab teil määrata erinevat tüüpi rakenduste jaoks erinevad vaikimisi mikrofoni sisendid - kuid kui kavatsete lihtsalt kasutada ühte sisendseadet, määrake see nii oma standardseks vaikeseadeks kui ka vaikesideseadmeks.

Kui näete, et teie mikrofon näitab siin helisisendit, kuid te ei saa seda konkreetses rakenduses tööle panna, peate võib-olla avama selle rakenduse seadete akna ja valima sobiva mikrofoni sisendseadme. Töölauarakendused ei kasuta alati Windowsi heliseadetes valitud vaikemikrofoni.

Näiteks klõpsake Microsofti Skype'is menüüd> Seaded> Heli ja video ja valige menüüst Mikrofon eelistatud mikrofoniseade.

Käivitage Windowsi tõrkeotsing

Windows 10-l on sisseehitatud tõrkeotsing, mis püüab heli automaatselt salvestamise probleeme leida ja lahendada. Sellele juurdepääsemiseks minge jaotisse Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Tõrkeotsing. Valige tõrkeotsing „Heli salvestamine”, klõpsake nuppu „Käivita tõrkeotsing” ja järgige ekraanil kuvatavaid juhiseid.

Kui see ikkagi ei toimi

Kui teie mikrofon ikkagi ei tööta, võib olla tegemist riistvaraprobleemidega. Välise mikrofoni puhul proovige see teise arvutiga ühendada ja vaadata, kas see töötab. Kui see nii ei ole, võib mikrofoni riistvara olla katki.

Kui mikrofon töötab mõnes teises arvutis, kuid mitte teie praeguses arvutis, on võimalik, et teie arvuti helipistikuga on probleeme. Proovige see ühendada eraldi mikrofoni sisendpessa, eeldades, et kasutate arvutit, mille ees ja taga on helipistikud.

Pildikrediit: Tomasz Majchrowicz / Shutterstock.com, Alexander_Evgenyevich / Shutterstock.com.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found