Kuidas muuta Windowsi fotovaataja oma vaikevaate kuvavaatajaks Windows 10-s

Windows 10 kasutab vaikevaliku pildivaaturina uut rakendust Photos, kuid paljud eelistavad siiski vana Windowsi fotovaaturit. Kuid saate Photo Vieweri Windows 10-s tagasi saada. See on lihtsalt peidetud.

SEOTUD:Kuidas teha Windows 10 puhast installimist lihtsal viisil

Kui täiendate arvutit, milles töötab Windows 7 või 8.1, Windows 10-le, on saadaval Windows Photo Viewer ja saate selle soovi korral vaikefotode vaatajaks seada. Kui installite Windows 10 puhta installi - või ostate arvuti, millel on juba Windows 10 -, ei pääse te Photo Viewerisse üldse juurde. Huvitav on see, et Photo Viewer on endiselt olemas. See on lihtsalt peidetud ja selle kuvamiseks peate paar registri muudatust tegema. Pärast seda saate selle määrata vaikefotode vaatajaks.

Probleem

Mis tahes põhjusel otsustas Microsoft mitte lisada registrivõtmeid, mis võimaldavad Windows 10-s juurdepääsu Windows Photo Viewerile. Need võtmed hoitakse paigal, kui täiendate Windowsi eelmist versiooni, kuid neid ei looda Windowsi installimisel 10. Microsoft soovib, et avaksite kõik need pildifailid hoopis oma uues rakenduses Photos.

SEOTUD:Kuidas seadistada vaikerakendusi Windows 10-s

Kui navigeerite menüüs Seaded paanile Vaikerakendused, ei näe te Photo Viewerit isegi valikuna. Ka vanast juhtpaneeli rakendusest Vaikeprogrammid pole palju abi. Avage see ja saate Photo Viewerist teha ainult .tif- ja .tiff-failide vaikeassotsiatsiooni, mitte muud tüüpi pildid.

SEOTUD:Mis on DLL-failid ja miks üks minu arvutist puudub?

Samuti ei saa te pildifaile lihtsalt suunata kindla .exe-faili peale, et neid ka Photo Vieweriga seostada. Photo Viewer on tegelikult osa DLL-failist nimega “PhotoViewer.dll” ja sellega pole seotud eraldi käivitatavat faili.

Niisiis, kuidas saate Photo Vieweri tagasi saada? Loomulikult vallandades meie vana sõbra registriredaktori. Ja pärast seda saate selle määrata vaikefotode rakenduseks.

Esimene samm: lubage registris Photo Viewer

Peame lisama samad registrikirjed, mis olid Windows 7 ja 8.1 versioonides ning on endiselt olemas Windowsi vanadest versioonidest uuemale versioonile üle viidud süsteemides. Asjade lihtsustamiseks oleme kokku pannud registrihäkkimise, mille abil saate neid muudatusi kiiresti teha, kuna neid on käsitsi veidi tülikas teha. Laadige alla ja pakkige järgmine fail:

Aktiveeri Windows-Photo-Viewer-Windows-10-s

Toas leiate kaks häkkimist. Registris olevate võtmete ja väärtuste loomiseks ning Photo Vieweri aktiveerimiseks käivitage häkkimine „Aktiveeri Windows Photo Viewer Windows 10-s”. Ja kui soovite selle kunagi deaktiveerida, käivitage lihtsalt "Deaktiveeri Windowsi fotovaataja Windows 10-s (vaikimisi)" häkkimine. Muidugi pole tegelikult vaja seda registris deaktiveerida. Võite selle alati kättesaadavaks jätta ja oma pildifailid lihtsalt mõne muu rakendusega siduda.

Märge: Suur tänu TenForumsi seosele vajalike registrisätete leidmise eest.

Ja pidage meeles - see samm on vajalik ainult siis, kui kasutate värsket Windows 10 süsteemi. Kui täiendasite operatsioonisüsteemilt Windows 7 või 8.1, peaksite saama jätkata ja seadistada Windows Photo Vieweri pildi vaatamise vaikerakenduseks kõigil tavalistel viisidel.

Teine samm: määrake Windowsi fotovaade vaikepildivaaturiks

Pildifaili seostamiseks Photo Vieweriga paremklõpsake mis tahes tüüpi pildifailidel - näiteks .png-, .jpg-, .gif- või .bmp-failidel - ja valige Ava rakendusega> Vali teine ​​rakendus.

Jaotises „Kuidas soovite seda faili avada?” aknas valige Windowsi fotovaataja. Kui te seda alguses ei näe, kerige loendi lõpuni ja klõpsake valikul „Rohkem rakendusi” - see kuvatakse. Valige suvand „Kasuta seda rakendust alati .___ failide avamiseks” ja klõpsake siis nuppu „OK”.

Uuenda: Kui valik „Vali mõni muu rakendus” mingil põhjusel ei tööta, saate seda teha järgmisel viisil: kõigepealt paremklõpsake muudetava pildifaili tüüpi (näiteks PNG, JPEG, GIF, või BMP-fail) ja valige akna Atribuudid avamiseks "Atribuudid". Klõpsake paanil Üldine nupust „Muuda”, mis asub jaotisest „Ava koos” paremal ja valige Windowsi fotovaade.

Windows Photo Viewer on nüüd seda tüüpi pildifailide vaikepildivaatur. Peate seda protsessi kordama iga tüüpi pildifailide puhul, millega soovite seda kasutada. Teisisõnu, kui avate pildi, mis avaneb rakenduses Photos, sulgege lihtsalt rakendus Photos ja kasutage menüü „Ava koos“ seostamiseks seda failitüüpi Windowsi fotovaatajaga. Seda peate tegema ainult iga kord, kui avate iga uut tüüpi pildifaili.

Ilmselgelt ei saa me garanteerida, et Microsoft säilitab igavesti juurdepääsu Photo Viewerile. Kuid vähemalt praegu on see endiselt olemas - isegi kui selle leidmiseks peate tegema natuke tööd.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found