Uue kõvaketta või SSD uuendamine ja installimine arvutisse

Kõvaketta uuendamine on üks lihtsamaid viise oma arvuti täiustamiseks, hoolimata sellest, kas otsite rohkem salvestusruumi või SSD pakutavat kiiruse suurendamist. Uue draivi valimiseks ja installimiseks toimige järgmiselt.

Esimene samm: uue draivi valimine

Esimene samm on valida eelarvele vastav draiv ja teha see, mida vajate. Tänapäeval on teie kõige olulisem valik traditsioonilise kõvaketta või pooljuhtketta (SSD) vahel. Kuid on ka vähe muid asju, millele mõelda.

Kas peaksite hankima tavalise draivi, SSD-draivi või mõlemad?

Siit küsige endalt: kas soovite suuremat kiirust või rohkem salvestusruumi?

SEOTUD:Mis on tahkis ketas (SSD) ja kas mul on seda vaja?

Kaasaegsed SSD-kettad on hämmastavad ja väärivad peaaegu kõigi süsteemide täiendamist. Tavaliselt kettalt SSD-le liikumine suurendab kogu süsteemi kiirust. Teie arvuti käivitub kiiremini, laadib rakendusi ja suuri faile kiiremini ning vähendab enamikus mängudes laadimisaega. Häda on selles, et kui olete ületanud terabaiti salvestusruumi, hakkavad SSD-kettad ülemäära kalliks maksma.

Alternatiivina on tavalised kõvakettad aeglasemad, kuid pakuvad suhteliselt odavalt tohutut mahtu. Leiate lauaarvutidraivid, mis mahutavad neli terabaiti - piisavalt, et rahuldada kõiki, välja arvatud kõige nõudlikumaid meediakogujaid, hinnaga alla 100 USD.

Samuti saate ühendada SSD-de ja kõvaketaste tugevused. Kui teie töölaud suudab käsitseda rohkem kui ühte draivi (ja enamik neist saab hakkama), saate programmidele ja olulistele failidele kiireks juurdepääsuks installida oma operatsioonisüsteemi peamisele SSD-draivile ning kasutada failide salvestamiseks suure mahutavusega traditsioonilist draivi. See muudab SSD eriti atraktiivseks täienduseks, kui teil on juba kõvaketas, kuna saate operatsioonisüsteemi teisaldada ja kõvaketta "alandada" salvestuskohustuste hulka.

Kui raha pole objekt - või kui piirdute ühe draivi ühendusega oma sülearvutis - võite mitme terabaidise SSD saamiseks kulutada üsna palju. Kuid enamiku inimeste jaoks on väiksem SSD koos suurema kõvakettaga suurepärane kompromiss.

Mis füüsiline suurus peaks draiv olema?

Kõvakettad on tavaliselt kahes suuruses: 2,5 "ja 3,5". 3,5-tolliseid draive tuntakse ka kui "täissuuruses" või "lauaarvutid". Igas seal asuvas lauaarvutis on ruumi vähemalt ühele (ja mõnikord ka paljudele) 3,5-tollistele draividele. Selle võimalikuks erandiks on üliväikesed PC-arvutid, mis saavad hakkama vaid 2,5-tollise kettaga.

2,5-tollised draivid on traditsiooniliselt mõeldud sülearvutitele, kuid sobivad ka lauaarvutisse suurepäraselt. Mõnel lauaarvutil on 2,5-tolliste draivide jaoks sisseehitatud kinnituskohad. Kui teie oma pole, vajate sellist kinnitusklambrit. Pange tähele, et need on tavaliselt märgistatud kui „SSD-kinnitusklambrid”. Seda seetõttu, et kõik SSD-d tavapärases kõvakettavormis on 2,5-tollised kettad. Just seda suurust kasutate, kui paigaldate selle lauaarvutisse või sülearvutisse.

SEOTUD:Mis on M.2 laienduspesa ja kuidas seda kasutada?

Ja kui rääkida SSD-dest, siis on veel üks vormitegur, millest rääkida: standard M.2. Need kettad näevad tegelikult rohkem välja nagu mälupulk kui kõvaketas. Selle asemel, et tavaliste draivide abil SATA-kaabli kaudu emaplaadiga ühendada, ühendatakse M.2-draivid spetsiaalsesse pesasse. Kui olete huvitatud M.2-draividest, peate kindlaks tegema, kas teie arvuti neid toetab.

Üks teine ​​märkus sülearvutite kohta. Kuna need on muutunud väiksemaks ja klanitud, on ka sülearvuteid raskem uuendada. Enamik sülearvuteid, mis pole ülipisikesed, kasutavad endiselt 2,5-tolliseid draive, kuid neil võib versiooniuuenduste jaoks olla kasutajale juurdepääsetav draivipesa või mitte. Odavamad, mahukamad sülearvutid ja vähesed äriklassi kujundused nagu Lenovo ThinkPads või Delli Latitude võimaldavad endiselt juurdepääsu üsna hõlpsalt. Teised mudelid võivad draivipesa jõudmiseks vajada põhjalikku tööd või neil puudub üldse juurdepääs, eriti kui nad on kolinud kalli M.2 standardi juurde. Nende draivide täiendamine tühistab tõenäoliselt teie garantii ja peate otsima mudelipõhise juhendi, nagu see on iFixItis.

Millist ühendust ma vajan?

Kõik kaasaegsed 3,5 ″ ja 2,5 ″ draivid kasutavad toite ja andmete jaoks SATA-ühendust.

Kui installite draivi lauaarvutisse, on SATA toitekaabel 15-kontaktiline kaabel, mis töötab teie arvuti toiteallikast. Kui teie arvuti pakub ainult vanemaid 4-kontaktilisi Molexi kaableid, saate osta adapterid, mis töötavad suurepäraselt.

SATA-kaabel nõuab, et teie emaplaat toetaks SATA-ühendust (seda teevad kõik kaasaegsed arvutid). Leiate need veidi erinevates konfiguratsioonides. Mõne (nagu allpool pildil oleva) ühes otsas on sirge ja teises otsas L-kujuline pistik. L-kujuline pistik hõlbustab muudele komponentidele lähematesse pistikupesadesse paigaldamist. Mõnel SATA kaablil on mõlemas otsas sirged või L-kujulised pistikud. Peaksite SATA-kaablid hankima kõvakettaga, kuid kui töötate eriti kitsas ruumis, pidage meeles, et need muud võimalused on olemas.

Kui installite sülearvuti, mis võimaldab kasutajatel juurdepääsu, on asi lihtsam. Tavaliselt saate draivi ühendada otse pesasse, mille toite- ja andmesideühendused on juba valmis - ühendamiseks pole kaableid.

Üks teine ​​sõna SATA-draividel. Viimane SATA standardi versioon on SATA 3.3 ning draivid ja kaablid on tagurpidi ühilduvad vanemate versioonidega. Lauaarvutites soovite veenduda, et ostetav draiv on sama kiire või kiirem kui ühendus, mida teie emaplaat aktsepteerib - enamikul viimase viie aasta emaplaadi SATA-ühendustest on vähemalt 3.0 tugi. Sama kehtib ka ostetud SATA-kaabli kohta. Sülearvutid ei kasuta SATA-kaableid, seega veenduge lihtsalt, et ajakohastatav draiv kasutab sama või uuemat SATA-draivi kui see, mida see asendab.

Kui palju ma vajan salvestusruumi?

See on lihtne: mis iganes teie eelarvele sobib. Suurem salvestusruum maksab rohkem raha, olenemata sellest, millist tüüpi draivi vaatate.

Kui kiiresti peab minu ketas olema?

Vaikevastus on siin "nii kiiresti kui võimalik". See tähendab, et kui täiendate kõvakettalt SSD-le, siis kiiruse suurenemine hoiab teid ükskõik mis. Nii et te ei pruugi soovida saada kiireimat SSD-d, mille saate. SSD-kettale suurema salvestusruumi saamine on enamiku inimeste jaoks olulisem kui suurema kiiruse saamine.

Kui ostate tavalise ajami, väljendatakse kiirust tavaliselt RPM-is - pöörlevate andmeplaatide pööretena minutis. 5400 RPM on tüüpiline kiirus odavatele draividele (eriti 2,5-tollistes vormides), 7200 RPM-draivid on samuti üsna tavalised. Mõnda suure jõudlusega kõvaketast pakutakse kiirusega 10 000 RPM, kuid need on enamasti asendanud kiiremad SSD-d.

Siin on veel üks võimalus, kui teie valik piirdub tavalise kõvakettaga. Hübriidsed draivid ühendavad suurt standardset kõvaketast väikese välkmälu vahemäluga. See ei muuda teie kõvaketast võluväel nii kiiresti kui SSD, kuid failide vahemällu salvestamine võib märkimisväärselt paraneda, kui pääsete pidevalt juurde samadele programmidele ja failidele. See võib olla väärt väikest hinnataset võrreldes tavalise kõvakettaga.

Teine etapp: otsustage, kas soovite oma operatsioonisüsteemi üle kanda või puhas install

Ostsite oma uue draivi ja olete valmis seda installima. Teie järgmine samm on otsustada, kas soovite oma operatsioonisüsteemi teisaldada uuele draivile või lihtsalt teha puhta installi ja alustada uuesti. Igaühe jaoks on plusse ja miinuseid.

Operatsioonisüsteemi teisaldamine

Operatsioonisüsteemi (ning kõigi andmete ja installitud rakenduste) ülekandmine tähendab, et te ei pea muretsema Windowsi uuesti installimise, selle uuesti seadistamise nii, nagu teile meeldib, ja seejärel installige kõik oma rakendused uuesti. Negatiivne külg on see, et see on üsna aeglane ja tüütu protsess.

SEOTUD:Kuidas uuendada suuremale kõvakettale ilma Windowsi uuesti installimata

Kui täiendate ainult ühelt kettalt teisele (vastupidi lihtsalt täiendava draivi installimisele töölauale), soovite tõenäoliselt värske installimise asemel oma operatsioonisüsteemi uuele draivile üle kanda. Halb uudis on see, et see on aeglane ja tüütu protsess. Hea uudis on see, et seda pole liiga raske teha. Enamik uusi draive on varustatud tööriistadega selle elluviimiseks. Ja kui te ei saanud tasuta tööriista, on Windowsi uuesti installimata muid viise suuremale kõvakettale üleminekuks.

Kui kasutate sülearvutit, peate kasutama USB-põhist SATA-adapterit või -ümbrist, et saaksite mõlemad kettad korraga ühendada. Võite minna ka töölauaga, kuid võib-olla on lihtsam lihtsalt uue draivi installimine, ülekande tegemine ja seejärel otsustada, kas jätta vana draiv paigale täiendava salvestusruumi jaoks või desinstallida.

Puhta installi teostamine

SEOTUD:Kuidas teha Windows 10 puhast installimist lihtsal viisil

Samuti on eeliseid, kui installite oma uue draivi lihtsalt oma operatsioonisüsteemi. Suur on see, et saate alustada värskelt. Ühtegi vana programmi installatsiooni ei rippu; see on teie OS-i värske koopia ilma segaduseta. Saate selle seadistada nii, nagu soovite, ja installida ainult see, mida soovite.

Negatiivne külg on muidugi see, et peate seda kõike tegema. Kuigi see läheb tavaliselt kiiremini kui OS-i ülekandmine uuele draivile, tähendab puhas installimine siiski seda, et olete soovitud rakendused ja mängud uuesti installinud ning isiklikud failid varukoopiast taastanud (või kopeerinud need uuelt kettalt). Samuti peate uuesti installimiseks veenduma, et teil on juurdepääs oma rakendustele. Kui installisite need DVD-lt või laadisite alla installifailid, peate need koos vajalike aktiveerimisvõtmetega üles leidma.

Kolmas etapp: installige uus ketas

Draivi installimise (või asendamise) toimingud erinevad pisut sõltuvalt sellest, kas installite draivi sülearvutisse või lauaarvutisse.

Uue draivi installimine sülearvutisse

Erinevatel sülearvutitel on hoiukettaruumi pääsemiseks erinevad meetodid, kui need võimaldavad üldse hõlpsat juurdepääsu. Mõni äriklassi disain võimaldab teil draivi vahetada, eemaldades ühe kruvi, teistel võib vaja minna masina põhja täielikku eemaldamist või isegi klaviatuuri välja võtmist. Konkreetsed juhised leiate tavaliselt veebis otsides sülearvuti tootjat ja mudelit.

Selle näite puhul vahetame draivi ThinkPad T450s. Kujundus on nüüd paar aastat vana, kuid see on piisavalt väike, et see nõuab kogu põhja eemaldamist, mis on kõvaketta täiendamist võimaldavate kujunduste hulgas üsna tüüpiline.

Draivile juurdepääsu saamiseks pean eemaldama aku ja seejärel välja võtma kaheksa erinevat kruvi.

See vabastab metallist kereplaadi piisavalt, et saaksin selle arvutist lahti tõmmata. Kõvaketast näete vasakus alanurgas.

Draivi enda välja tõmbamiseks pean eemaldama veel ühe kruvi, tõmbama draivi natuke üles ja libistama selle seejärel integreeritud SATA-ühendusest.

Selle mudeli jaoks on ajamikett vaid õhuke alumiiniumitükk, millel on kummist kaitserauad. Tõmbasin selle maha ja asetasin siis uuele draivile.

Seejärel pööran protsessi tagasi, libistades uue draivi sülearvuti SATA-ühendusele, keerates caddy raami külge tagasi ja asendades kerepaneeli.

Jällegi, see protsess varieerub üsna palju, sõltuvalt sellest, milline sülearvuti teil on. Kui vajate oma mudeli kohta üksikasjalikku jaotust, on Google teie sõber - tavaliselt leiate vähemalt paar kasutajat, kes soovivad sama asja teha, ja võib-olla ka artikli või video, kui teil on õnne.

Uue draivi installimine lauaarvutisse

See protsess on natuke rohkem seotud kui sülearvutiga, kuid hea uudis on see, et korpuse eemaldamine ja kettale juurdepääs on tavaliselt palju lihtsam kui enamikus sülearvutites.

Te vajate tavalist Philipsi kruvikeerajat ja SATA-kaablit. Kui vahetate ühe draivi täielikult välja, võite kasutada juba paigaldatud SATA-kaablit. Teie toiteallikal on tõenäoliselt tasuta SATA-toiteühendus - sageli on saadaval mitu pistikut - kuid kui ei, siis vajate adapterikaablit. Kui töötate piirkonnas, mis on eriti vastuvõtlik staatilisele elektrile, peaksite kasutama ka antistaatilist käevõru. Kui ehitasite oma arvuti, oleksid uue draivi installimiseks vajalikud kruvid pidanud kaasas olema - loodetavasti hoidsite lisakarpi alles. Kui ei, siis peate hankima mõned asenduskruvid. Lõpuks soovite, et kruvide hoidmiseks oleks kauss või tass.

Lülitage masin välja ja eemaldage kõik kaablid, seejärel viige see oma tööpiirkonda. See peaks olema jahe ja kuiv koht, millele on lihtne juurde pääseda, eelistatavalt ilma vaibata teie all. Kui teate oma arvuti sisemiste osade konfiguratsiooni, asetage see julgelt kõige kättesaadavama nurga alla. Kui te seda ei tee, jätke see lihtsalt püsti - täielikuks installimiseks peate võib-olla mitu paneeli maha võtma.

Eemaldage juurdepääsupaneel korpuse peamisest küljest - see on vasakul, kui vaatate arvutit eestpoolt. Enamiku kujunduste puhul peate enne selle libisemist või välja paiskumist eemaldama tagaküljelt kaks kuni kolm kruvi. Pange juurdepääsupaneel kõrvale. Mõni töölaud nõuab, et võtaksite kogu korpuse katte, mitte ainult juurdepääsupaneeli. Kui te pole selles kindel, otsige veebis oma töölaua mudelit või ümbrist. Juhiseid peaks olema lihtne leida.

Võtke hetk orienteerumiseks. Kui töötate tavalise töölaua kallal, vaatate tõenäoliselt emaplaati, karbiga toiteallikaga kas korpuse üla- või alaosas. Peaksite nägema arvuti mäluseadet või draive, mis on korpuse esiosa külge ühendatud. Emaplaadilt draivile peaks töötama SATA-kaabel. Toiteallikast draivini peaks töötama SATA-toitekaabel.

Märge: Kui te ei näe suuremat 3,5-tollist või väiksemat 2,5-tollist draivi, võib see olla paigaldatud teise kohta. Uuemates kujundustes on see sageli emaplaadi enda taga - kontrollimiseks eemaldage vastupidine juurdepääsupaneel.

Kui te ei hoia oma vana draivi oma süsteemis täiendava salvestusruumi jaoks, on nüüd aeg see välja võtta. Samuti võite kaablid jätta emaplaadi ja toiteallika külge kinnitatud ning seejärel pärast selle installimist lihtsalt uue draiviga ühendada.

Kõigepealt eemaldage vana draivi tagaküljelt andme- ja toitekaablid. Selles pole midagi liiga keerukat: tõmmake see lihtsalt välja. Mõnes kaablis on väike sakkide lukustusmehhanism, mida peate kõigepealt pigistama.

Kui ajam on libiseval alusel, eemaldage see (ja pidage meeles, et mõned libisevad caddies on kruvitud oma kohale). Nüüd kasutage lihtsalt kruvikeerajat, et kruvid draivist eemaldada, olgu see siis caddy või otse korpusele kinnitatud. Kruvisid on mitmes suuruses ja pikkuses - mõned sisaldavad silikoonist vahetükke heli summutamiseks - ja võivad vastavalt teie korpuse kujundusele olla paigaldatud draivi põhja või küljele. See pole tegelikult oluline: lihtsalt eemaldage need ja pange need kõrvale kohta, kus te neid ei kaota.

Teie vana draiv on nüüd tasuta! Pange see kõrvale. Olge sellega ettevaatlik, kuid ärge muretsege liiga palju - need on üsna vastupidavad.

Uue draivi installimiseks vana asemele muudate protsessi lihtsalt vastupidiseks. Pange uus draiv kaadrisse ja libistage see siis korpusele (ja vajadusel kinnitage).

Ühendage kaablid nüüd uude draivi. Seda on lihtne välja mõelda - need sobivad ainult ühel viisil.

Kui lisate uue kõvaketta ja jätate vana oma kohale, on see natuke keerulisem. Peate uue draivi korpuse külge kinnitama (libistades selle vajadusel lisakastrisse, mis oleks pidanud teie korpusega kaasas olema). Ja peate ühendama täiendavad kaablid.

Ühendage SATA-kaabli üks ots uue kõvaketta taha ja teine ​​ots emaplaadile. Emaplaadi pesad asuvad tavaliselt arvuti esiküljele kõige lähemal, tavaliselt kahe kuni kuue klastrina. Pole eriti vahet, millist pistikut kasutate, ehkki võite selle korraldamise huvides ühendada vasakpoolsesse ülemisse (mis on „0” draiv) või lähimasse järjestikku.

Nüüd ühendage SATA toiteühendus toiteallikast uude draivi. Kui teil oli juba draiv installitud, kontrollige toitekaablit sellest välja, kuna neil on tavaliselt rohkem kui üks pistik ja neid saab kasutada mitme draivi jaoks. Kui teie toiteallikal pole tasuta SATA-toiteühendusi, peate kasutama adapterit või jaoturit.

Pärast seda peaks teie draiv olema valmis minema! Kontrollige veel kord oma ühendusi, veenduge, et kaablid ei puudutaks jahutusradiaate ega põrkuks vastu jahutusventilaatori labasid, ja asendage seejärel korpuse juurdepääsupaneel. Viige arvuti tagasi algsesse asendisse, ühendage kõik tarvikud ja toitekaablid uuesti ning käivitage see!

Pildi allikas: Amazon, Amazon, Amazon, Amazon, Newegg, iFixIt, Lenovo


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found