Miks HDCP põhjustab HDTV-s vigu ja kuidas seda parandada

HDCP on piraatlusevastane protokoll, mis on sisse ehitatud otse HDMI-kaabli standardisse, kuid tegelikult see eriti ei toimi ja rikub vaatamiskogemust. Loe edasi, kui me selgitame, kuidas HDCP töötab, miks see teie teleri rikub ja kuidas saate seda parandada.

Mis on HDCP?

HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) on digitaalse õiguste halduse (DRM) vorm. DRM-protokollid on loodud sisu loojate ja levitajate kaitsmiseks piraatluse eest. Erinevad ettevõtted ja tööstusharud kasutavad erinevaid protokolle, kuid põhiline eeldus on sama: DRM lukustab teile ja teie seadmetele tehtud ostud. Kui ostate filmi iTunesist ja saate seda esitada ainult oma kontoga seadmetes, on teil DRM-i.

Sisu loojad ja levitajadpeaks teatud kaitset, kuna sisu loomine ja levitamine on kallis. Häda on selles, et DRM muudab ausate maksvate tarbijate elu tavaliselt raskemaks - ja paljudel juhtudel rikub see otseselt kogemusi -, samas ei tee see piraatluse tõkestamiseks palju. See on selline probleem, millega me kokku puutume mängudega, mille käitamiseks on vaja autoriseerimisservereid; kui ettevõte läheb alla, siis teeb seda ka autoriseerimisserver ja äkki ei käivitata mängu.

HDMI-standardi ja digitaalse video puhul tekitab HDCP DRM-standard kahetsusväärselt palju peavalu tavalistele vanadele tarbijatele, kes lihtsalt üritavad nautida oma televiisorit ja tegeleda muu õiguspärase tegevusega.

HDCP on välja töötatud Inteli poolt ja seda kasutatakse mitte ainult HDMI-ga, vaid ka mitmesuguste digitaalsete videostandarditega nagu DisplayPort ja Digital Visual Interface (DVI). See näeb ette krüptitud ühenduse sisu väljundseadme (näiteks Blu-ray-mängija, kaablikarbi või voogesitusseadme) ja vastuvõtva seadme (nagu HDTV või audio-video vastuvõtja) vahel.

HDCP on kõikjal ja on sisse ehitatud sellistesse seadmetesse nagu Blu-ray mängijad, kaablikarbid ja satelliittelevisiooni vastuvõtjad, samuti voogesitusseadmetesse nagu Roku, Chromecast ja Amazon Fire TV. See on sisseehitatud ka sülearvutitesse ja arvutiriistvara, DVR-idesse ja muudesse kaasaegsetesse HDMI-seadmetesse.

SEOTUD:Miks näeb mu uue HDTV pilt välja kiirem ja sujuvam?

Seal, kus HDCP laguneb

Kuigi HDCP põhikrüptimine ja -protokollid on keerukad ja jäävad selle artikli reguleerimisalast välja, on selle toimimise põhimõte üsna lihtne. On litsentse väljastav asutus, kes väljastab HDCP-seadmetele litsentse. Igal HDCP-ga ühilduval seadmel, nagu teie Blu-ray-mängija või Xbox, on litsents ja võimalus HDMI-kaabli teises otsas vastuvõtva seadmega rääkida.

Väljundseade ütleb: „Hei kuva! Kas olete HDCP-ühilduv? Siin on minu litsents, näidake mulle oma litsentsi! " Ekraan (või mõni muu HDCP-ga ühilduv seade) naaseb kirjaga „Miks jah, ma olen seaduslik! Siin on minu litsents! " Kui see protsess töötab, toimub see tuhandiku sekundi jooksul ja teie, tarbija, ei pane seda kunagi tähelegi. Te lülitate sisse oma Blu-ray-mängija või DVR-i, see teeb teie HDTV-ga kena ja elate õnnelikku elu, teadmata, mis HDCP üldse on.

Kahjuks on aga palju olukordi, kus HDCP takistab tarbijaid oma seadmete ja sisuga täiesti seaduslikke asju tegema. Kui mõni keti seade ei ühildu HDCP-ga, siis videovoog nurjub.

Näiteks kui teil on vanem HDTV-seade, mis ei ühildu HDCP-ga, ei saa te seda vaadataükskõik milline HDCP-ga ühilduv sisu sellel. Kui ühendate oma HDCP-ga ühilduva seadme mittevastavale seadmele, näete kas tühja ekraani või tõrketeadet nagu „VIGA: MITTE-HDCP VÄLJUND”, „HDCP volitamata” või lihtsalt „HDCP VIGA”.

Kas soovite selle vana integreeritud kõlaritega monitori muuta väikeseks väikeseks Chromecastiga videokastiks? Vabandust, on väga hea võimalus, et vana monitor (vaatamata HDMI-pordile) ei ühildu HDCP-ga. Te ei voogesita sellele midagi, kui te ei soovi projektile pühendada tervet arvutit.

Kas soovite oma videomängu seansse salvestada või neid otseülekannetena edastada? See on tabanud või vahele jäänud. Konsoolitootjad on paremini aru saanud, et mängijad soovivad oma sisu salvestada ja voogesitada, kuid HDCP on endiselt problemaatiline. Sony Playstationi koosseis on selle probleemi suurepärane näide. Ehkki Sony avaldas 2014. aastal PlayStation 4 värskenduse, mis avas HDCP mängu mängimise ajal, ei saa nad PlayStation 3-le sama värskendust pakkuda, kuna HDCP väljund on lukustatud PS3 kiibi tasemel. Nende ainus nõuanne on osta komponentkaableid toetav püüdmisseade ja kasutada neid HDMI asemel.

SEOTUD:Kuidas lubada teleris HDMI-CEC ja miks peaksite

Isegi siis, kui me ei vaata aktiivselt televiisorit ega mängi, oleme seda teinudikka leiavad, et HDCP on tüütu ja pealetükkiv. Kirjutame siin How-To Geekile igasuguseid õpetusi ja ülevaateid, mis hõlmavad HDMI-põhiseid tooteid nagu Amazon Fire TV jms. Kas teate, mida HDCP tõttu ei saa? Videosisu laadimise ajal ekraanimenüüd. On üsna ärritav, kui sisukaitsesüsteem takistab teil voogesitusseadmete ülevaatamist ja reklaamimist, mis õigustatult edastavad sisu miljonitele maksvatele klientidele.

Midagi ebaseaduslikku ega ebaeetilist pole selles, kui ühendate Blu-ray-mängija vana teleri külge, proovite vana arvutimonitor taaskasutada väikeseks Chromecastiga töötavas voogesitusjaamas, videomängu salvestamiseks ja voogesituseks või menüüde ja ekraanipiltide jäädvustamiseks. õpetuste ja juhendite kirjutamiseks, kuid tänu vigasele DRM-protokollile jäävad kõik, kes soovivad mõnda või kõiki neid asju, pimedusse.

HDCP-probleemi lahendamine

Absoluutselt ei peaks keegi ostma uut televiisorit, uuendama oma suurepärast audio-video vastuvõtjat või kulutama muul viisil märkimisväärseid rahakuhjaid probleemi lahendamiseks, mida ei peaks üldse olemas olema. Kahjuks on ainus ametlik viis HDCP täitmiseks osta HDCP-ga ühilduv seade.

HDCP-kaitseskeemi kõige absurdsem on see, et HDCP-ga ühilduvat viisi pole sellest seaduslikuks kasutamiseks mõeldud juhtumitest mööda hiilida. Seal onnull HDCP eest vastutava asutuse poolt heaks kiidetud või toetatud meetodid, mis aitavad tarbijaid mis tahes viisil, kui neil on vanemad seadmed või kui seaduslik piraatluse puudumine on vajalik HDCP-ga ühilduva seadmega suhtlemiseks.

Vigastuste edasiseks solvamiseks on HDCP standard juba aastaid ohustatud. Tootjad maksavad jätkuvalt litsentside eest ja lisavad HDCP oma toodetesse mitte sellepärast, et see aitaks tegelikult piraatlust peatada, vaid seetõttu, et nad ei soovi litsentsimisagentuuri ja piraatlusevastase lobitööga. Mida siis teha, et tulla toime aegunud ja nüüd ohustatud segadusega, mis on HDCP?

Uue televiisori ostmisest või videomänguprojektist loobumisest on ainus viis HDCP nõuetele vastavuse probleemiga tegelemiseks osta odav HDMI-jaotur, mis eirab HDCP-päringuid.

Soovime tõesti, et me tegime nalja, kuid see on salajane meediakeskuse koostisosa, mis on aidanud tuhandeid tarbijaid, ja sama salajane koostisosa, mida me siin How-To Geekis kasutame, kui peame ekraanipildid ekraanimenüüst tegema toode, mida me üle vaatame.

Täpsemalt, me kasutame ViewHD 2-pordilist 1 × 2 toega HDMI-jaoturit (mudel: VHD-1X2MN3D) (20 dollarit), kuna isegi odavate HDMI-jaoturite seas pole järjepidevust, kas need sobivad HDMI-ga (isegi toodete vahel samast ettevõttest). Veidi hoolikat lugemist ja Amazoni ülevaadete otsingufunktsiooni kasutamist on pikk tee odavate jaoturite väljatõstmiseks, millega teised tarbijad on edukad olnud.

Jaoturi kasutamiseks pange see lihtsalt väljund- ja kuvamisseadme vahele. Oletame näiteks, et teil on lihtne seadistus, kus soovite lihtsalt ühendada Chromecasti vanasse monitori. Selle asemel ühendate Chromecasti oma HDMI-jaoturi sisendisse ja seejärel ühendage jaoturi väljund oma ekraaniga HDMI-kaabli abil. Kui teil on uus audio-video vastuvõtja, mis teie vana HDTV-ga hästi ei mängi, ühendage kõik oma HDMI-seadmed vastuvõtjasse ja asetage seejärel HDMI-jaotur vastuvõtja ja ekraani vahele.

Ülaloleval fotol näete meie laua lihtsat seadistust, mida kasutatakse menüüde ja ekraanipiltide jäädvustamiseks HDMI-seadmete ülevaatamise ajal. Selles näites söödame Amazon Fire TV-pulka ViewHD jaoturisse ja edastame seejärel signaali Roxio GameCapHD Pro-le, et saaksime ekraanipilte oma arvutis klõpsata. GameCapHD Pro paigutatakse ketti, kus valdaval enamusel seda lahendust soovivatest kasutajatest oleks teler ühendatud.

Enne HDCP probleemiga tegelemist nägid välja meie katsed õpetuste jaoks häid ekraanipilte jäädvustada.

Näete, kuidas selline ekraanipilt oleks meie eesmärkidel üsna kasutu; keegi ei taha näha, kuidas näeb välja selle seadme menüü, mille taga on suur kole veateade. Selles näites, isegi kui kasutame jäädvustamisriista, näete täpselt seda, mida näeks HDCP-ga mitte ühilduva HDTV-ga kodukasutaja: video HDCP-kaitseta osa (menüüriba ja pausinupp) ) edastatakse, kuid tegelik sisu eemaldatakse.

Nii näeb välja täpselt sama ekraanipilt, kuid HDCP-lolluste eemaldamiseks jaoturist läbi viidud signaaliga.

Kujutades meie armastust inimeste kimbutavate probleemide nutikate ja läbimõeldud lahenduste vastu, võite ette kujutada, kui absurdseks leiame, et probleemile, mida ei peaks isegi olemas olema, on lahendus „osta spetsifikatsioonidest erinev seade, mis ignoreerib vigaseid protokoll. ” Sellegipoolest on tarbijad just selles olukorras ja õnneks leidub halva või tahtliku disaini kaudu tooteid, mis panevad uued meediumipleierid vanade HDTV-dega rääkima.

Kas teil on pakiline tehniline küsimus? Tulistage meile e-kiri aadressil ask @ howtogeek ja me anname endast parima.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found