Kuidas oma Windowsi arvutit võrrelda: 5 tasuta võrdlusuuringute tööriista

Ükskõik, kas kiirendate oma arvutit, võrdlete erinevaid süsteeme või kiitlete lihtsalt riistvaraga, hindab võrdlusalus teie arvuti jõudlust. Windowsil on suur kasulike võrdlusuuringute rakenduste ökosüsteem ja paljud neist on tasuta.

Enne mis tahes võrdlusaluse tegemist veenduge, et teie arvutis ei töötaks midagi muud. Kui rakendus taustal krõbiseb, aeglustab see võrdlusalust ja moonutab tulemusi. Ja plaanige oma võrdlusalused käivitada siis, kui te mõnda aega arvutit ei vaja, kuna mõnede nende tööriistade testide käivitamine võib aega võtta. Anname teile teada, kui kaua võite iga tööriista kasutusele võtta.

Stressitest ja võrdle oma protsessorit Prime95-ga

Prime95 on kiirendajate seas populaarne protsessori stressitest ja võrdlusuuringute tööriist. See on osa hajutatud arvutusprojektist Mersenne'i algarvude leidmiseks, kuid sisaldab piinamistesti ja võrdlusrežiime. See on vanem rakendus, kuid töötab peaaegu kõigi Windowsi versioonidega - alates XP-st kuni 10-ni.

SEOTUD:Mis on kaasaskantav rakendus ja miks see oluline on?

Prime95 on ka kaasaskantav rakendus, nii et te ei pea seda installima. Lihtsalt laadige alla Prime95 ZIP-fail, eraldage see ja käivitage Prime95.exe. Kui see küsib, klõpsake konto loomise vahele jätmiseks nuppu "Lihtsalt stressitestimine".

Prime95 pakub piinamiskatse kohe ära teha. Piinamiskatse sobib ideaalselt teie protsessori stabiilsuse ja soojusvõimsuse testimiseks ning on eriti kasulik, kui olete selle üle kiirendanud. Kui soovite piinamistesti teha, jätkake nuppu „OK”. Pange tähele, et piinamise katse võib kuluda üsna kaua. Kui soovite selle asemel teha võrdlusuuringu, klõpsake nuppu „Tühista”.

Sõltumata sellest, kas olete piinamistesti läbinud või tühistanud, saate võrdlusuuringu käivitada, avades menüü „Valikud“ ja klõpsates seejärel valikul „Võrdlusalus“.

Võrdlustulemusi mõõdetakse ajas, kus madalamad väärtused on kiiremad ja seega paremad.

SEOTUD:Protsessorite põhitõed: mitu CPU-d, südamikku ja hüperniidi selgitamist

Prime95-i lõpuleviimiseks võib kuluda aega, eriti kui testite mitme südamikuga mitmekeermelist protsessorit, kuna see peab läbima mitu erinevat testimismututatsiooni. Meie testisüsteemil kulus selleks umbes 10 minutit.

Kui katsetate ülekiirendatud süsteemi, võrrelge Prime95-i võrdlusuuringu tulemusi enne ja pärast ülikiirendamist, et näha toimivuse erinevust. Samuti saate võrrelda oma võrdlustulemusi Prime 95 veebisaidi teiste arvutitega.

Tehke Novabenchiga kõik-ühes võrdlusuuring

Novabench on võrdlusuuringute komplekt, mis sisaldab CPU, GPU, RAM ja ketta kiiruse võrdlusaluseid. Erinevalt paljudest Windowsi kõik-ühes võrdluspaketist on Novabench täiesti tasuta. See pole prooviversioon ja pole ühtegi lisafunktsioonidega tasulist versiooni, mida see teile müüa üritaks. Novabench töötab koos Windows 7 kuni 10-ga.

Pärast Novabenchi allalaadimist ja installimist jätkake seda ja käivitage see. Näete lihtsat akent, kus saate alustamiseks lihtsalt klõpsata nupul „Alusta võrdlusuuringuid”. Menüüd „Testid” saate kasutada ka siis, kui soovite valida, milliseid teste käivitada, kuid meie näiteks jätkame neid kõiki.

Novabenchi võrdlusprotsess on kiirem kui paljud teised täielikud võrdlusuuringute komplektid. Meie testisüsteemil kulus umbes minut, samas kui teistel võrdluspakettidel kulus oluliselt kauem.

Kui testimine on lõpetatud, kuvab NovaBench NovaBenchi üldskoori - kus kõrgem on parem - ja näitab ka iga üksiku võrdlusaluse tulemusi. Klõpsake nuppu „Võrrelge neid tulemusi veebis“, et vaadata, kuidas teie skoor NovaBenchi veebisaidil teiste arvutitega võrreldes on.

Tulemused saate ka hilisemaks võrdlemiseks salvestada, mis on mugav, kui võrdlete oma seadistuses tehtud muudatusi, näiteks ülekiirendamist või graafikakaartide vahetamist.

Testige mängude jõudlust 3DMarkiga

NovaBench teeb lihtsa 3D-võrdlusuuringu, kuid PC-mängude jõudluse intensiivsema aruande jaoks soovite spetsiaalset 3D-võrdlusuuringute tööriista. Futuremarki 3DMark on ilmselt kõige populaarsem. Tasuta väljaanne teeb tõenäoliselt seda, mida enamik inimesi vajab. Täpsem väljaanne (29,99 dollarit) avab mõned täiendavad stressitestid, väljamõeldud tulemuste graafikud ja võimaluse testida mitme GPU-ga süsteeme.

Pange tähele, et isegi tasuta väljaanne on kopsakas allalaaditav - kaaluga peaaegu 4 GB.

Pärast allalaadimist ja installimist jätkake 3DMarki. Oma arvuti võrdlusuuringu tegemiseks klõpsake avalehel nupul „Käivita“. Nähtav võrdlusalus sõltub teie Windowsi ja DirectXi versioonist. Windows 10 personaalarvutite puhul on vaikimisi võrdlusalus „Time Spy”.

3DMarki testid töötavad täisekraanirežiimis ja renderdavad mängus leiduvaid stseene - ainult et need pole interaktiivsed. Eeldage, et veedate umbes 10-15 minutit. Kui see on tehtud, saate nii koondnäitajate skoori kui ka eraldi skoorid oma GPU (graafika riistvara) ja protsessori jaoks. Kõrgemad hinded on paremad ja võite klõpsata nupul „Võrdle tulemust võrgus”, et näha, kuidas teiste võrdlusalustega süsteemidega võrreldes kokku panna.

Ja kui soovite käivitada muid võrdlusaluseid, klõpsake lihtsalt vasakus ülanurgas oleval nupul „Kodu”, valige rippmenüüst „Võrdlusnäitajad” ja kerige seejärel saadaolevate võrdlustestide loendi juurde.

Testige arvuti üldist jõudlust PCMarkiga

PCMarki on välja töötanud ka Futuremark, sama ettevõte, mis arendab 3DMarki. PCMark on keskendunud 3D-mängude jõudluse asemel personaalarvutite üldkasutatavusele. Tasuta põhiväljaanne sisaldab väikest alamhulka saadaolevaid teste, kuid see võib siiski kasulik olla. Saadaval on mõned väljaanded ja kasutatav versioon sõltub sellest, millist Windowsi versiooni te kasutate:

  • Kasutage PCMark 10 arvutite jaoks, milles töötab Windows 10.
  • Kasutage PCMark 8 arvutite jaoks, milles töötab Windows 8.
  • Kasutage PCMark 7 PC-de jaoks, milles töötab Windows 7.

Nagu ka 3DMarki puhul, saate PCMarki iga versiooni tasuta, põhiväljaandena või tasulise edasijõudnuna (29,99 dollarit). Tasuta versioon sisaldab video taasesitust, veebis sirvimist, piltidega manipuleerimist ja salvestamise võrdlusnäitajaid, samuti 3D-graafika ja mängude toimivuse võrdlusnäitajaid. Tasuline versioon lisab täiendavaid võrdlusaluseid ja väljamõeldud tulemuste graafikuid.

PCMark 10 tasuta versiooni kaal on umbes 2 GB, seega olge valmis suureks allalaadimiseks.

Pärast soovitud väljaande allalaadimist ja installimist jätkake PCMarki. Me kasutame siin PCMark 10, kuid enamus valikuid on teistes versioonides sarnased. Võrdlusuuringute alustamiseks klõpsake avalehel nupul „Käivita“.

Võrdlusaluse täitmine võib võtta aega - meie testimissüsteemis ligi 15 minutit. PCMark näitab teile testide edenemist ekraani allosas ja video taasesituse ja graafika testimisel näete hüpikaknaid lisaknaid. Kui see on tehtud, näete tulemusi ja nagu tavaliselt, on paremad paremad.

Kerige natuke akent allapoole ja võite klõpsata nupul „Kuva võrgus”, et näha, kuidas teie skoorid võrreldakse teiste võrdlusalustega süsteemidega.

Võrdlusaluse täitmine võib võtta mõnda aega. Pärast seda näete Futuremarki veebisaidil üksikasjalikku teavet oma võrdlustulemuste kohta. Nagu Futuremarki 3DMarki puhul, on ka kõrgemad hinded paremad.

SiSoftware Sandra abil saate ülevaadet jõudlusest

SiSoftware Sandra on veel üks populaarne süsteemiteabe tööriist, mis sisaldab utiliitide võrdlusuuringuid. SiSoftware pakub tasulisi versioone, kuid tasuta versioon sisaldab vajalikke võrdlusaluseid. Üldskoori võrdlusalus on kõige kasulikum süsteemi toimivuse põhjaliku ülevaate saamiseks, kuid saate teha ka üksikuid teste. Leiate individuaalsed testid näiteks virtuaalse masina jõudluse, protsessori toitehalduse, võrguühenduse, mälu ja salvestusseadmete kohta.

Pärast Sandra allalaadimist ja installimist jätkake seda ja käivitage see. Peaaknas vahetage vahekaart „Võrdlusuuringud“ ja topeltklõpsake valikut „Üldskoor“. Teise võimalusena võite teha võrdlusteste konkreetsete komponentide suhtes.

Üldskoori võrdlusalus sisaldab teie protsessori, GPU, mälu ribalaiuse ja failisüsteemi jõudluse võrdlusnäitajaid. Veenduge, et oleks valitud suvand „Värskenda tulemusi, käivitades kõik võrdlusalused”, ja seejärel klõpsake testide käivitamiseks nuppu „OK” (linnuke).

Sisoft pakub ka võimalust oma edetabelimootoreid kohandada, mis on tasuta, kuid nõuab registreerimist e-posti teel. Kui te ei soovi seda teha, võite võrdlusnäitajate alustamiseks lihtsalt vajutada nuppu „Tühista”.

Õiglane hoiatus: Sandra korraldab üsna intensiivseid teste ja see võib võtta aega - meie testimissüsteemis peaaegu tund. Testimise ajal ei saa te tegelikult oma arvutiga midagi muud teha, seega plaanige testid käivitada siis, kui te seda mõnda aega ei vaja. Testimise ajal võib tunduda, et Sandra aknaga ei juhtu eriti midagi ja võib isegi tunduda, et teie süsteem on kohati külmunud. Ärge muretsege. Lõpuks näitab see testide läbiviimisel mõningaid edusamme.

Pärast võrdlusaluse valmimist näete üksikasjalikke graafikuid, mis võrdlevad iga võrdlusaluse tulemusi võrdlusarvutite tulemustega. Vasakul olevate märkeruutude abil saate valida, milliseid võrdlusarvuteid soovite võrdluseks kasutada.

Vahetage vahekaarti „Rank”, et näha, kuidas teie süsteem asetub teiste kasutajate esitatud tulemustega võrreldes. Klõpsake nuppu „Kuva SiSoftware Ranker”, et vaadata üksikasjalikku teavet oma süsteemi ja teiste kasutajate süsteemide kohta Sisofti veebisaidil.

Kas teie eelistatud võrdlusuuringute utiliit pole selles loendis? Jäta kommentaar ja andke sellest meile teada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found