Kuidas kopeerida, lõigata ja kleepida Windowsi arvutisse

Kopeerimine, lõikamine ja kleepimine on kolm põhitoimingut, mida iga Windowsi kasutaja peaks peast teadma. Nende taga olevad mõisted kehtivad peaaegu kõigi rakenduste puhul, mida te kunagi kasutate. Kuidas need toimivad?

Lõikepuhvri mõistmine

Kui kopeerite või lõikate midagi (näiteks tekstiplokki, pilti või linki), salvestab Windows andmed ajutiselt spetsiaalsesse mälupesasse nimega lõikelauale. Mõelge sellele kui ajutisele hoidmispliiatsile. Kopeeritud teabe kleepimisel otsib Windows lõikepuhvri sisu ja asetab selle sinna, kuhu soovite.

Tavaliselt lähtestatakse lõikelaua sisu arvuti taaskäivitamisel, kuigi Windows 10-s on üksusi võimalik lõikelauale kinnitada, kasutades lõikepuhvri ajalugu. Seejärel saate neid Windows + V klaviatuuri otsetee abil kiiresti meelde tuletada nii mitu korda kui soovite.

Windows 10-s saate isegi lõikepuhvri pilve abil seadmete vahel sünkroonida. Kuid see on valikuline seade, mille peate süsteemi seadetes sisse lülitama.

SEOTUD:Lõikepuhvri ajaloo lubamine ja kasutamine Windows 10-s

Kopeerimise ja lõikamise erinevus

Kui kopeerite midagi, teeb Windows soovitud teabest koopia lõikelauale ja jätab selle ka oma algsesse asukohta. Seevastu lõikamistoimingu tegemisel kopeerib Windows teabe lõikelauale, kuid eemaldab teabe ka algsest asukohast.

See tähendab, et tavaliselt kasutate teabe paljundamiseks kopeerimist ja teabe ühest kohast teise teisaldamiseks lõikamist. Need põhimõttelised mõisted kehtivad peaaegu igas rakenduses, nii et uurime Windowsi kopeerimise, lõikamise ja kleepimise erinevaid võimalusi.

Kuidas kopeerida, lõigata ja kleepida kiirklahvide abil

Oluline on teada kolme aastakümne jooksul Windowsi kuulunud kopeerimise, lõikamise ja kleepimise peamist otseteed. Microsoft laenas need otseteed Macilt, kes kasutab neid endiselt Ctrli asemel Maci spetsiaalse käsuklahviga.

  • Kopeeri: Pärast hiire või klaviatuuri abil ühe või mitme üksuse valimist vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + C. Teave kopeeritakse lõikelauale.
  • Lõika: Pärast ühe või mitme üksuse valimist vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + X ja teave kopeeritakse lõikelauale ja eemaldatakse algsest asukohast.
  • Kleebi: Valige sihtkoht, klõpsates piirkonda (või asetades kursori kohta, kuhu soovite teavet viia), seejärel vajutage Ctrl + V.

Need otseteed töötavad nüüd ka Windows 10 käsureal.

Alternatiivsed kiirklahvide kopeerimine, lõikamine ja kleepimine

Kui peate kopeerima programmis, mis tõlgendab Ctrl + C katkemärgina (näiteks terminaliemulaator), võite selle asemel kasutada klahve Ctrl + Insert. Lõikamiseks kasutage tõstuklahvi + Kustuta. Kleepimiseks vajutage tõstuklahvi + sisestusklahvi. Neid otseteid ei kasutata tänapäeval nii sageli, kuid Windowsis on need siiski peaaegu üldiselt tunnustatud.

Paremklõpsamise abil kopeerimine, lõikamine ja kleepimine

Paljudes programmides saate hiire parema nupuga kopeerida, lõigata ja kleepida. Kõigepealt valige dokumendi element (näiteks veebileht), seejärel paremklõpsake ja näete tõenäoliselt kontekstimenüüd, mis sisaldab käske Kopeeri või Lõika.

Seejärel saate paremklõpsata sihtdokumendis ja valida Kleebi, et lõikepuhvri sisu sellesse kohta asetada.

Sama põhimõte töötab ka File Exploreris ja teie töölaual. Valige fail, kaust või failirühm, mida soovite kopeerida või lõigata. Paremklõpsake failidel ja näete kontekstimenüü hüpikakna. Valige „Kopeeri”, kui soovite faili kuskil mujal kopeerida. Valige „Lõika”, kui soovite faili teisaldada teise asukohta.

Seejärel navigeerige uude asukohta ja paremklõpsake seal, kuhu soovite failid panna. Sihtkoha paremklõps võib olla kausta aknas, töölaual, arvuti draivil või isegi otse kaustaikoonil.

Valige hüpikaknas paremklõpsuga menüü „Kleebi”.

Äsja lõigatud või kopeeritud failid kuvatakse uues asukohas. Väga mugav!

Kuidas kopeerida, lõigata ja kleepida rakendusmenüüde abil

Samuti saate kopeerida, lõigata ja kleepida, valides hiire või puuteekraaniga menüüelemendid. Lintstiilis liidesega programmides näete tavaliselt lõikepuhvri või muutmisplokki, mis sisaldab nuppe Kopeeri, Lõika ja Kleebi.

Tihendatud või hamburgeristiilis menüüdega programmides (nt Chrome ja Firefox) leiate funktsioonid Kopeeri / Lõika / Kleebi jaotisest Muuda.

Samuti sisaldavad paljud vanemad Windowsi programmid rida rippmenüüd rakenduse akna ülaosas. Nende hulgast leiate sageli menüü Redigeerimine (mille saate sageli avada, vajutades Alt + E). Selles menüüs leiate tavaliselt käske Kopeeri, Lõika ja Kleebi.

Kuidas lõikelauda tühjendada

Lõikelaua sisu kustutamiseks kopeerige lihtsalt midagi uut. Lihtsalt suvalise sõna kopeerimine veebilehel või dokumendis asendab lõikelaua sisu kõigega, mida just kopeerisite. Võimalik, et teete seda pärast tundliku teabe, näiteks parooli või krediitkaardinumbri kopeerimist, tagades, et te seda kogemata teise rakendusse ei kleepiks.

Kui soovite oma lõikepuhvri ajaloos olevad andmed kustutada, saate need ise käsitsi kustutada. Avage Süsteemi seaded ja seejärel navigeerige jaotisse Süsteem> Lõikelaud. Leidke jaotis „Kustuta lõikepuhvri andmed” ja klõpsake nuppu „Kustuta”.

Samuti saate luua kohandatud otsetee, mis kustutab teie Windowsi lõikepuhvri.

SEOTUD:Kuidas lõikepuhvri ajalugu Windows 10-s kustutada

Nüüd, kui teate rohkem kopeerimise, lõikamise ja kleepimise kohta, loodame, et teil on lõbus oma andmeid dubleerida ja teisaldada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found