Siin on, mida peaksite CCleaneri asemel kasutama

CCleaner muutus lihtsalt halvemaks. Populaarne süsteemipuhastusvahend töötab nüüd alati taustal, närides teid ja edastades anonüümsed andmed ettevõtte serveritele tagasi. Me ei soovita teil uuendada versioonile CCleaner 5.45. Selle asemel peaksite kasutama järgmist.

Me pole juba mõnda aega CCleaneri suured fännid olnud. CCleaner näägutab teid selle käivitamiseks, sest tasuline tellimus saab ennast automaatselt käivitada - maksate nööpide keelamiseks. CCleaner on isegi häkkinud pahavara sisaldamiseks.

Vabastage ruumi

Windowsil on sisseehitatud kettapuhastuse tööriist ja see töötab väga hästi. Microsoft on seda täiustanud ja see töötab Windows 10 uusimates versioonides veelgi paremini. See tööriist eemaldab ajutised failid, eelmised Windowsi installid, logifailid, vanad Windowsi värskendused, pisipildid ja mitmed muud vahemälufailid. Kui te pole seda kunagi käivitanud, saate seda tehes tõenäoliselt vabastada paar gigabaiti. Me ei soovita alternatiivi CCleaner, sest Windows saab ruumi vabastamisel juba suurepäraselt hakkama.

Windows 10-s tööriista Vabastage ruumi juurde pääsemiseks minge menüüsse Seaded> Süsteem> Salvestusruum ja klõpsake jaotise Storage Sense all käsku „Vabasta ruumi kohe”. Windows otsib automaatselt faile, mida saate kustutada. Kontrollige kustutatavaid faile ja klõpsake nendest vabanemiseks nuppu „Eemalda failid”.

Hoiatus: Kui märkite valiku „Prügikast”, tühjendab Windows ka teie prügikasti. Enne selle valiku kontrollimist veenduge, et te ei soovi prügikastist kustutatud faile taastada.

SEOTUD:Kõvaketta puhastamiseks kasutage Windows 10 uut tööriista "Ruumi vabastamine"

Windows 7-s saate nende failide kustutamiseks oma menüüst Start käivitada klassikalise tööriista „Disk Cleanup”. Klassikaline töölaua kettapuhastuse tööriist on endiselt Windows 10 kaasatud, kuid seadete uus liides teeb sama ja töötab natuke kiiremini.

SEOTUD:7 viisi kõvakettaruumi vabastamiseks Windowsis

Halda käivitamisprogramme

CCleaner saab teie käivitusprogramme hallata, kuid Windows 10-l on see funktsioon sisse ehitatud. Windows 10 käivitushaldurile juurdepääsemiseks minge jaotisse Seaded> Rakendused> Käivitamine. Siit saate vaadata, kui palju rakendusi mõjutab teie käivitusprotsess, ja lülitada käivitusprogramme sisse või välja. „Suure mõjuga” käivitusprogramm aeglustab rohkem kui „vähese mõjuga” programm.

Samuti saate käivitada tegumihalduri, klõpsata vahekaarti Startup ja hallata käivitusprogramme siit. See töötab samamoodi nagu rakenduse Seaded liides, kuid on saadaval ka Windows 8. Windows 7-s vajate käivitusprogrammide haldamiseks midagi sellist nagu MSConfig.

Kustutage veebibrauseri rajad

Brauseri ajaloo, küpsiste ja vahemälufailide pühkimiseks pole vaja kolmanda osapoole programmi. Teie brauser saab sellega teie eest hakkama.

Tegelikult ei peaks teil esmalt vaja isegi sirvimisandmeid kustutada. Kasutage privaatset sirvimisrežiimi alati, kui soovite juurdepääsu tundlikule veebisaidile, ilma et teie arvutisse oleks ajalugu salvestatud. Kui te ei soovi, et teie brauser privaatset teavet salvestaks, saate oma brauseri käivitada alati privaatse sirvimise režiimis. See on parem kui sirvimisandmete kustutamine CCleaneris, kuna see takistab nende andmete loomist ennekõike.

SEOTUD:Kuidas käivitada mis tahes brauserit alati privaatse sirvimise režiimis

Aeg-ajalt oma sirvimisandmete kustutamiseks võite kasutada valitud veebibrauserisse sisseehitatud tööriista „Sirvimisandmete kustutamine”. Brauseritel on nüüd lihtsad tööriistad, mis saavad sellega hakkama mõne klikiga.

Me ei soovita sirvimisandmeid pidevalt kustutada ega alati privaatses sirvimisrežiimis töötada. Iga kord, kui avate oma brauseri, peate sisse logima veebisaitidele, mida kasutate, kuna nende küpsiseid ei hoita teie arvutis. Vahemälufailide kustutamine aeglustab ka teie veebibrauserit. Kuid kui soovite ikkagi need andmed kustutada, on teie brauser teid kajastanud.

SEOTUD:Kuidas kustutada oma ajalugu mis tahes brauseris

Leidke arvutist ruumi raiskavad failid

Et arvutis ruumi tegelikult ära kasutada, installige kettaruumi analüsaator nagu WinDirStat. See tööriist skannib teie kõvaketast ja kuvab graafiliselt selle, mis teie arvutis ruumi kasutab, sortides kaustad ja failid kõige rohkem ruumi kasutavatest kaustadest ja failidest. See töötab nagu CCleaneri tööriist Disk Analyzer, kuid parema liidesega, mis hõlbustab ruumi kasutamist.

Kui teie arvutis on peidus mõni suur fail, leiate need selle tööriista abil ja saate need käsitsi eemaldada. Kui kõnealused failid on osa programmist, peaksite nende eemaldamiseks oma arvutist desinstallima. Kui need on ajutised, vahemälu- või andmefailid, võite need tõenäoliselt lihtsalt kustutada. Enne failide kustutamist võiksite otsida veebist failide nime või kausta, milles nad asuvad - lihtsalt kinnitamaks, et te midagi olulist ei kustuta.

Mõni programm raiskab ruumi. Näiteks kasutavad NVIDIA graafikadraiverid vanade draiverite installijate jaoks teie arvutis umbes 1 GB ruumi. Õnneks ütles NVIDIA meile, et nad kustutavad nüüd automaatselt vanemad draiveriversioonid, nii et selle kausta suurus ei tohiks pidevalt suureneda. Võimalik, et peate sellised kaustad käsitsi kustutama, kui teil on tõesti vähe ruumi.

Krüpteerige oma kõvaketas, et teie lood tõesti katta

Kui kasutate kasutusandmete kustutamiseks ja lugude katmiseks CCleanerit, on siin parem valik: krüpteerige oma süsteemidraiv. Igaüks, kes teie arvutile juurde pääseb, vajab kõvaketta dekrüpteerimiseks ja failide vaatamiseks teie parooli, nii et see on palju parem meetod kui teie radade aeg-ajalt kustutamine. See kaitseb ka kõiki arvutisse salvestatud erafaile.

Siit saate teada, kuidas lubada oma Windows 10 arvutis täieliku ketta krüptimine. Mõnes Windows 10 arvutis on juba krüptimine, teistel on BitLockeri lubamiseks vaja Windows 10 Professionali. kui teie arvutil ei olnud krüpteerimist ja te ei soovi Windows 10 Pro eest maksta, võite selle asemel kasutada VeraCrypt.

Enamik samu näpunäiteid kehtib ka Windows 7 kohta. Saate BitLockeri jaoks uuendada versiooni Windows 7 Ultimate või installida VeraCrypt tasuta krüptimiseks.

Kui teie kõvaketas on krüptitud, ei pea te muretsema oma privaatsete andmete nii suure kustutamise pärast - alati, kui arvuti välja lülitate, krüpteeritakse selle kõvaketas ja inimesed vajavad selle käivitamiseks ja andmetele juurdepääsemiseks teie võtit.

Kuidas CCleaneri vana versiooni alla laadida

Kui nõuate CCleaneri kasutamist, võite installida selle vana versiooni. See pole tingimata parim idee - CCleaneri vanadel versioonidel võib olla probleeme programmide uuemate versioonide ja Windowsi operatsioonisüsteemiga. Need võivad olulised failid eemaldada ja põhjustada probleeme või jätta vahemälufailid vahele ning ei vabasta piisavalt ruumi. CCleaneri uued versioonid lahendavad need probleemid mõnikord.

Kui soovite CCleaneri vana versiooni, peate selle teiselt veebisaidilt alla laadima. CCleaneri versioon 5.45 sunnib aktiivset jälgimist, seega võiksite versiooni 5.44 alla laadida selliselt veebisaidilt nagu UptoDown.

Selleks, et CCleaner ei saaks värskendusi otsida, käivitage CCleaner ja klõpsake suvandeid Options> Settings. Tühjendage siin valik „Teavitage mind CCleaneri värskendustest”.

Samuti saate süsteemi jälgimise keelata menüüst Valikud> Jälgimine ja deaktiveerida valikud Valikud> Privaatsus.

Jällegi on see lühiajaline lahendus. CCleaner võib lakata töötamast, kui jääte vana versiooni juurde aastaid.

CCleaneril on üsna palju tööriistu, mida te ka ei vaja. Näiteks pole teil lihtsalt vaja registripuhastit. Kuigi teie registris võib olla mõni aegunud kirje, võtavad need vähe ruumi ja ei aeglusta teie arvutit.

Mis iganes muust CCleaneri rakendusest soovite, võite leida CCleaneri alternatiivi. Näiteks kui soovite oma arvutisse installitud programmide loendi, saate installitud rakenduste loendi salvestada ühe Windowsi käsuga. Kopeerivate failide leidmiseks arvutis saate installida duplikaatfailide leidja. Kõigest muust leiate sisseehitatud Windowsi utiliidi või tasuta rakenduse, mis teid ei nörda ja ei jälgi.

Pildikrediit: ben bryant / Shutterstock.com.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found