Uue protsessori või emaplaadi (või mõlema) täiendamine ja installimine

Nii et soovite uut protsessorit. Halb uudis on see, et selle juurde minemiseks vajate tõenäoliselt uut emaplaati (ja võib-olla ka RAM-i). Halvem uudis on see, et kogu selle riistvara asendamine on tõeline piin.

Kuid enne kummagi detaili asendamist peate valima asendamiseks õige riistvara. Kui olete emaplaat või protsessor töötab lihtsalt valesti, saate sama mudeli installides lihtsalt vahetada. Kui soovite uuemale versioonile üle minna, peate kõigepealt natuke uurima.

Teie uue protsessori ja emaplaadi kombinatsiooni valimine

Kui soovite võimsamat protsessorit, peate veenduma, et teil on selle toetamiseks sobiv emaplaat. Kuna emaplaat ühendub peaaegu iga teise töölaual oleva riistvaraga, pole see sugugi väike asi. Kogu riistvara ühilduvuse kontrollimiseks külastage loendit - kui näete lahknevusi, peate võib-olla ka need tükid välja vahetama.

Millist protsessorit ma tahan?

See on keeruline küsimus ja tõenäoliselt rohkem kui suudame selles juhendis selgitada. Üldiselt tähendab kiirem protsessor ja rohkem töötlevaid südamikke paremat jõudlust ja kõrgemaid hindu. Kuid protsessori kujunduse keerukuse tõttu pole see nii tükeldatud ja kuiv: protsessorite kellaaeg sarnase kiirusega, kuid erineva arhitektuuriga võib olla pööraselt erinev.

Kui saate seda endale lubada, soovite valida uusima põlvkonna protsessorid - neid värskendatakse tsükli jooksul veidi vähem kui üks kord aastas. Inteli poolel on Core i5 protsessorid kulude ja jõudluse vahel hea tasakaal; see on enam kui piisav näiteks kõige nõudlikumate arvutimängude jaoks. Core i7 ja i9 on jõudlushuviliste või tööjaama masinate jaoks kõrgema klassi, Core i3, Pentium ja Celeroni kiibid aga eelarve koostamiseks.

AMD poolelt pakub uus Ryzeni seeria üllatavat valikut jõudlust ja hindu. Ryzen 3 ja Ryzen 5 perekonnad on head kesktee valikud, millest mõned pakuvad integreeritud Radeoni graafikat keskklassi mänguvõimaluste jaoks ilma eraldi graafikakaardita. Ryzen 7 ja tipptasemel Ryzen Threadripperi seeria on mõeldud performance-junkiesile.

Millist pistikupesa ma vajan?

Pistikupesa on emaplaadi osa, mis hoiab protsessorit paigal ja ühendab selle arvuti muude elektrooniliste komponentidega. Iga pesa põlvkond toetab mõnikümmend erinevat protsessori mudelit; need kestavad tavaliselt paar aastat, enne kui tootja neid täiendab. Seega, kui teie arvuti on vaid paar aastat vana, saate võib-olla uuendada võimsamale protsessorile, mis kasutab sama pesa. Muidugi peate ikkagi kontrollima oma emaplaadi tehnilisi andmeid. See, et sellel on õige pesa, ei tähenda veel seda, et toetatakse kõiki protsessoreid, mis sellesse pesasse mahuvad.

Kui kasutate vanemat arvutit ja soovite suurt jõudlust tõsta, otsite nii protsessori kui ka emaplaadi - ja võib-olla ka oma RAM-i - täiendamist.

Esimene protsessori pesa ühilduvuse kontroll on kaubamärk. Kaks peaaegu protsessorite tarbijaturgu pakkuvat ettevõtet on AMD ja Intel. Intel on selge turuliider, kuid AMD kipub pakkuma sarnast jõudlust veidi madalamate hinnatasemete juures.

Inteli viimase paari aasta pistikupesad sisaldavad järgmist:

 • LGA-1155: toetab Inteli protsessoreid aastatel 2011–2012
 • LGA-1150: toetab Inteli protsessoreid aastatel 2013–2015
 • LGA-1151: toetab Inteli protsessoreid alates 2016. aastast kuni kirjutamise hetkeni.
 • LGA-2066: toetab uusi X-seeria protsessoreid, mis on saadaval ainult tippklassi emaplaatidel

AMD hiljutised pistikupesad on järgmised:

 • AM3: toetab AMD protsessoreid aastatel 2009–2011.
 • AM3 +: toetab AMD protsessoreid aastatel 2011–2016. Mõnda vanemat AM3 emaplaati saab uuendada AM3 + toeks BIOS-i värskenduse abil.
 • AM4: toetab AMD protsessoreid alates 2016. aastast kuni kirjutamise hetkeni.
 • FMI: toetab AMD APU protsessoreid alates 2011. aastast.
 • FM2: toetab AMD APU protsessoreid aastatel 2012–2013.
 • FM2 +: toetab AMD APU protsessorit aastatel 2015–2015.
 • TR4: toetab AMD tipptasemel Threadripperi kiipe alates 2017. aastast kuni kirjutamise hetkeni.

Mis suurus peaks mu emaplaat olema?

Emaplaadi suurus sõltub enamasti teie juhtumist. Kui kasutate standardset kesktorniga ATX-i korpust, soovite täissuuruses ATX-emaplaati. Kui kasutate kompaktset ümbrist, näiteks Micro-ATX või Mini-ITX, soovite vastavat Micro-ATX või Mini-ITX emaplaati. Lihtne, eks?

Pole tähtis, kui suur on teie korpus, leiate tõenäoliselt emaplaadi, mis sobib selle mõõtmete ja teie vajadustega. Näiteks on palju Mini-ITX-emaplaate, mis toetavad tipptasemel graafikakaarte ja palju RAM-i. Siin on teie eelarve tegelikult piiratud.

Kui teie korpus sobib suuremaga, pole põhjust valida väiksemat emaplaati, kuna väiksemad kujundused kipuvad samade võimalustega olema kallimad. Kuid kui leiate mingil põhjusel soovitud väiksema, näiteks kui lähete uuele juhtumile või kavatsete tulevikus kompaktsema ehituse teha, olete sellega kaetud. Kaasaegsed juhtumid hõlmavad rohkelt maksimaalsest suurusest väiksemaid emaplaatide kinnituskohti.

Millist RAM-i ma vajan?

Teie emaplaadi RAM-tugi sõltub sellest, millist protsessorit ja pistikupesa see on mõeldud aktsepteerima. Emaplaadid saavad toetada ainult ühe põlvkonna töölaua RAM-i, kuna need pole omavahel füüsiliselt ühilduvad. Enamik uusi emaplaate toetab DDR4-d, kuid mõned viimastest aastatest sobivad vanema, odavama DDR3-ga.

Emaplaatidel on ka maksimaalne RAM-i maht ja kiirus. Nii et kui vahetate emaplaati ja soovite säilitada oma praeguse RAM-i, veenduge, et see ühilduks nii kasutatava RAM-i tüübi kui ka kogusega. Samuti pidage meeles, et maksimaalne RAM-i maht eeldab, et iga DIMM-i pesa on täidetud. Nii et nelja pesa ja 32 GB maksimaalse mahuga täissuuruses emaplaat võib ühe pesa kohta vastu võtta 8 GB RAM-i, kuid väiksema, ainult kahe pesa ja sama maksimaalse emaplaadi jaoks on selle saamiseks vaja igas pesas 16 GB RAM-i. Mõne raha säästmiseks võite loomulikult kasutada väiksemat RAM-i mahtu (ja te ei pruugi vajada nii palju kui arvate, et vajate).

Peaaegu kõik lauaarvutid kasutavad laua suurusega RAM-mooduleid. Mõni Mini-ITX standardi väiksem emaplaadi mudel kasutab selle asemel väiksemaid sülearvuti RAM-mooduleid.

Milliseid laienduspesasid ja sadamaid mul vaja on?

Kui olete mängur, siis soovite vähemalt ühte täissuuruses ja kiireimat x16 mahutavat PCI-Expressi pesa. See on teie graafikakaardi jaoks. Mitme GPU seadistamine on tänapäeval haruldane, kuid ilmselt kui teil on rohkem kui üks kaart, vajate nende toetamiseks mitut PCI-E pesa. Erinevad mitme kaardiga süsteemid (SLI ja Crossfire) vajavad ka emaplaadi tootjalt oma standardite jaoks spetsiaalset tuge.

Teisi laienduspesasid saab kasutada üldisemate rakenduste jaoks, näiteks WiFi-kaardid, helikaardid, täiendavad USB-pesad ja nii edasi. Mida vajate, sõltub sellest, mida teie praegune süsteem kasutab ja mida soovite. Minimaalseks katmiseks veenduge, et teie praegusele süsteemile installitud riistvaral oleks kohta, kuhu oma uuel emaplaadil minna.

Sellest hoolimata heitke pilk sellele, mis on uuel emaplaadil, mida kaalute, sisse ehitatud. Kui teie vanal arvutil on eraldi helikaart ja WiFi-kaart, kuid uuel emaplaadil on need funktsioonid sisse ehitatud, ei pruugi te nende jaoks lisapesasid vaja minna.

PCI-Express ja tavalised PCI-kaardid on erineva suuruse ja kiirusega, mis ei pruugi tingimata üksteisele vastata. Sellest artiklist saate teada, kuidas erinevusi märgata ja välja selgitada, mida vajate.

Uus standard M.2 võimaldab suure tihedusega kiireid tahkis-mäluseadmeid paigaldada otse emaplaadile, ühendamata tavalist kõvaketast või SSD-d. Kui te ei kasuta praegu M.2-draivi, ei pea te seda funktsiooni tingimata oma uuel emaplaadil kasutama, kuid see on hea lisatasu, kui kavatsete uuendada.

Muu emaplaadi riistvara sõltub teie olemasolevatest või soovitud komponentidest. Peate veenduma, et kõigi teie salvestusruumide ja kettaseadmete jaoks on piisavalt SATA-pesasid ja tavaliselt on neid enamikul emaplaatidel. Peamise emaplaadi sisend- / väljundplaadil peab olema teie monitoriga ühilduv videoport, kui te ei kasuta diskreetset graafikakaarti. Kõigi lisaseadmete jaoks on vaja piisavalt USB-porte, kui te ei kasuta WiFi-d, siis Etherneti-porti ja nii edasi. Kasutage siin tervet mõistust ja teid kajastatakse.

Aga minu toiteallikas?

Hea küsimus. Kui täiendatav protsessor nõuab oluliselt rohkem energiat kui teie praegune süsteem kasutab, peate võib-olla ka selle täiendama.

Siin tuleb arvestada veel kahe muutujaga: emaplaadi toitekaabel ja protsessori toitekaabel. Emaplaadi toitekaableid on 20 ja 24 kontakti. Enamikul kaasaegsetest toiteallikatest on kaabel, mis lõpeb 20-kontaktilises pistikus, kuid millel on 24-kontaktiliste pesade jaoks täiendav 4-kontaktiline pistik.

CPU toitekaabel ühendatakse ka emaplaadiga, kuid lähemale protsessori pistikupesale. Sõltuvalt teie protsessori kujundusest ja toitenõuetest võivad need olla 4- ja 8-kontaktiliste kujundustega. Mõni suure jõudlusega pistikupesa vajab eraldi 8- ja 4-kontaktilisi kaableid kokku 12. Kontrollige oma toiteallika tehnilisi andmeid, et näha, mida see toetab.

Kuidas muuta ainult protsessorit

Kui teil on identne protsessor, mille soovite oma süsteemis vahetada, või selline, mis ühildub teie praeguse masina pistikupesa ja muu riistvaraga, pole selle välja saamine tohutu vaev. Järgige alltoodud samme.

Tööks vajate Phillipsi kruvikeerajat ja puhast, kuiva kohta, eelistatavalt ilma vaibata. Kui teie kodu on eriti staatiline, võiksite kasutada antistaatilist käevõru. Tass või kauss on mugav ka lahtiste kruvide hoidmiseks. Võite oma praeguses süsteemis olevat CPU jahutit uuesti kasutada või selle uuega asendada, kuid kui teie uus protsessor ei sisalda pakendis termopastat, peate ka selle hankima. Termopasta aitab juhtida kuumust teie protsessorist protsessori jahutusse ja see on hädavajalik.

Kõigepealt eemaldage kõik toite- ja andmekaablid arvutist ja teisaldage see oma tööruumi. Eemaldage korpuse vasakpoolset juurdepääsupaneeli hoidvad kruvid - need on masina tagaküljel, keeratud serva. Seejärel saate juurdepääsupaneeli välja libistada ja selle kõrvale panna. (Kui teie korpus on väike või ebatavaline, lugege täpsete juhiste saamiseks kasutusjuhendit.)

Pange arvuti küljele, emaplaat ülespoole. Peaksite saama vaadata emaplaati kõigi selle erinevate portide ja ühendustega. Protsessori jahuti on suur vidin, millele on kinnitatud suur metallitükk (jahutusradiaator) ja üks või mitu ventilaatorit.

Enne protsessorile juurdepääsu saamiseks peate jahuti eemaldama. Meie Inteli aktsiajahuti jaoks on see suhteliselt lihtne: keerame lihtsalt pöidlakruvid kõigis neljas nurgas üles ja tõstame siis selle üles. See protsess võib olla keeruline, kui kasutate järelturu jahutit, mis nõuab adaptereid ja pingulist tööd.

Kui see pole ilmne, lugege oma jahuti kasutusjuhendit. Keerukamad vesijahutusega süsteemid võivad vajada ka täiustatud tehnikaid. Internetist leiate tõenäoliselt ka videoid, kus inimesed eemaldavad ja kinnitavad teie kasutatava jahuti. Tasub natuke uurida.

Enne jahuti eemale tõstmist kontrollige ventilaatori külge kinnitatud toitekaablit. See on tõenäoliselt ühendatud 4-kontaktilise toiteadapteriga, kuskil protsessori pistikupesa lähedal. Tõmmake see õrnalt välja ja võite seejärel kogu jahuti eemaldada.

Vaatate nüüd otse oma arvuti protsessorit. Selle peal olev želatiinne kraam on termopasta, mis võimaldab soojusel tõhusalt jahedasse kanduda. Ärge muretsege, kui see on veidi segane.

Nüüd peaksite hoideplaadi protsessorilt eemaldama. Selle tegemise meetod varieerub pistikupesast, kuid lisaturvalisuse tagamiseks hoiab seda tavaliselt hoob ja / või kruvi. Meie Intel LGA-1151 pesas vabastame hoova ja tõstame plaadi.

Siinkohal on protsessorit ainsana raskusjõud. Haarake seda sõrmega ettevaatlikult ja tõstke välja. Pange see kõrvale. Kui see on katki ja teil pole sellest enam mingit kasu, ei pea te seda beebi beebisse tooma. Kuid kui soovite seda tulevikus kasutada, peate termopasta Q-otsa ja mõne isopropüülalkoholiga puhastama ja antistaatilisse kotti panema. Samuti soovite sama teha ka eemaldatud jahutusradia põhjaga, kui kavatsete seda uuesti kasutada.

Nüüd heitke pilk emaplaadi protsessori pistikupesale. Kui pistikupesasse jääb pistikupessa olevate elektriliste kontaktnõelte lähedal termopasta, puhastage neid hoolikalt kuiva lapi või Q-tipuga. Uue protsessori installimisel proovite vältida protsessori ja nende kontaktide tihvtide vahele kleepimist.

(Kui täiendate praegu suuremat protsessori jahutit, peatage. Peate võib-olla installima tagaplaadi emaplaadi vastasküljele. Kui te pole kindel, lugege juhiseid.)

Nüüd eemaldage uus protsessor pakendist. Sisestage see emaplaadi avatud protsessori pesasse. Enamik kaasaegseid protsessori kujundusi mahub ainult ühel viisil - kontrollige protsessori allservas olevaid kontakte ja pistikupesa, veendumaks, et installite selle õigesti. See peaks kergesti libisema või istuma, ilma et te sellele mingit survet avaldaksite.

Kui olete protsessori istuma pannud, laske plaat sellele alla ja installige pistikusse ükskõik milline retentsioonimeetod, mida kasutatakse. Ärge sundige seda liiga tugevalt: kui tunnete, et rohkem kui pool kilo (pool kilogrammi) jõudu surub sõrme tagasi, ei pruugi protsessor korralikult istuda. Tõmmake see välja ja proovige uuesti.

Kui teie protsessoriga kaasas olnud jahuti põhjale on eelnevalt paigaldatud termopasta, olete selle valmis installima. Kui ei, siis pigistage pastatorust CPU keskele umbes hernesuurune tilk termopastat. Sa ei vaja palju. Jahuti paigale lukustades levib see ühtlaselt.

Nüüd paigaldage jahuti uuesti. Jällegi varieerub selle tegemise meetod jahedama disaini järgi. Kui täiendate uuemat, suuremat jahutit, asetate selle varem mainitud tugiplaadile. Kui asendate selle varujahutiga, keerake see lihtsalt alla. Mõlemal juhul ärge unustage ühendada jahutusventilaator emaplaadi ühe 4-kontaktilise ventilaatori pistikuga, kui see on paigas.

Kui protsessor ja jahuti on uuesti installitud, saate oma arvuti korpuse sulgeda. Pange juurdepääsupaneel tagasi ja keerake see raami tagaküljele sisse. Nüüd viige see oma tavapärasesse kohta ja lülitage see testimiseks sisse.

Emaplaadi ja protsessori asendamine

See on keerulisem toiming. Vana emaplaadi välja ja uue sisselülitamiseks peate oma arvuti täieliku demonteerimise tegema umbes poolel teel. Pange selle ülesande jaoks paar tundi aega, kui olete arvutiriistvara üldiselt tuttav, ja võib-olla natuke kauem, kui sa ei ole.

Pange tähele ka seda, et emaplaadi asendamine, eriti teise mudeliga, nõuab tavaliselt opsüsteemi uuesti installimist ja taastamist. Enne alustamist soovite võimaluse korral varundada kõik oma andmed ja seaded ning lasta oma uue operatsioonisüsteemi installimiskandjad kasutamiseks valmis. Tõepoolest, peaksite seda rohkem kaaluma uue arvuti ehitamist ja vanade osade taaskasutamist kui lihtsalt arvuti täiendamist.

Teil on vaja samu tööriistu nagu eespool: Phillipsi kruvikeeraja, puhas koht töötamiseks, võib-olla antistaatiline käevõru ja mõned kausid või tassid kruvide külge kinnitamiseks. Enne keskseadme jahuti vahetamist proovige, kas teil on termopasta (või kas see on eelnevalt uue jahuti külge kantud).

Kõigepealt eemaldage kõik toite- ja andmekaablid arvutist ja teisaldage see oma tööruumi. Eemaldage korpuse vasakpoolset juurdepääsupaneeli hoidvad kruvid - need on masina tagaküljel, keeratud serva. Seejärel saate juurdepääsupaneeli välja libistada ja selle kõrvale panna. (Kui teie korpus on väike või ebatavaline, lugege täpsete juhiste saamiseks kasutusjuhendit.)

Pange arvuti küljele, emaplaat ülespoole. Peaksite saama vaadata emaplaati kõigi selle erinevate portide ja ühendustega.

Korpuse eemaldamiseks peate peaaegu kõik emaplaadist lahti ühendama. Kui sellele on füüsilist juurdepääsu blokeerivaid muid komponente, näiteks korpuse fännid, peate ka need välja võtma. Käepärane nipp on hoida telefon käepärane ja teha palju pilte: klõpsake iga eemaldatud kaabli ja komponendi abil foto või kaks. Segaduse korral saate neile hiljem viidata.

Alustame graafikakaardiga, kui teil seda on. Kõigepealt eemaldage toiteplokk GPU ülevalt või küljelt. Seejärel eemaldage kruvi, mis hoiab seda korpuse tagaküljel.

Nüüd otsige emaplaadi PCI-Expressi pesast plastikust vahelehte. Tõmmake see graafikakaardilt eemale ja vajutage alla ning peaksite kuulma klõpsatust. Sel hetkel saate graafikakaardi ettevaatlikult välja tõmmata ja selle kõrvale panna. Korrake seda toimingut kõigi teiste PCI-E laienduskaartide puhul, mis teil võib olla.

Järgmisena saame protsessori jahuti. Eemaldamismeetod erineb sõltuvalt sellest, millist jahutit kasutate. Inteli ja AMD aktsiajahuteid saab lihtsalt eemaldada, kuid suuremate, keerukamate õhujahutite ja vedelikjahutite jaoks võib vajada tugiplaadi eemaldamiseks juurdepääsu emaplaadi vastaspoolele. Kui teie protsessori jahuti on piisavalt väike, et see ei blokeeri ühtegi teist kaablit, võite selle võib-olla oma kohale jätta.

Kui protsessori jahuti on eemaldatud, on aeg peamise emaplaadi toitekaabel lahti ühendada. See on pikk 20 või 24 tihvtiga. Võite selle vabalt rippuma jätta. Tehke sama 4 või 8 kontaktiga toitekaabli puhul protsessori pistikupesa lähedal.

Nüüd lahutage oma mälu ja kettaseadmed. Kõige uuemate masinate puhul on need SATA-kaablid. Lihtsalt tõmmake need välja ja jätke nad rippuma.

Järgmisena leidke korpuse ühendused ja fännid. Enamiku kaasaegsete juhtumite korral hõlmab see ühte või mitut kaablit, mis lähevad emaplaadil tähisega "USB", ühte tähist "AUDIO" või "HD AUDIO" ja mitu väikest kaablit, mis on sisend-väljundporti ühendatud.

Need võivad olla eriti keerulised - võtke arvesse nende positsioone ja tehke foto, kui telefon on käepärast. Igal juhul tuleks otse emaplaadiga ühendatud ventilaatorid ka vooluvõrgust lahti ühendada - need lähevad tavaliselt servade ümber nelja tihvtiga pistikutesse.

Siinkohal võite jätta oma RAM-i installitud - seda on lihtsam eemaldada, kui emaplaat on tasuta.Sama kõigi M.2-mäluseadmete või laienduste puhul.

Olete peaaegu valmis eemaldamisprotsessiks. Suure trükkplaadi eemaldamisel veenduge, et pole ühtegi komponenti ega kaablit, mis nakkuks. Kui mõni toite- või andmesidekaabel on teel, peate võib-olla ka need lahti ühendama.

Nüüd leidke korpuses emaplaati hoidvad kruvid. Neid on neli kuni kaheksa, olenevalt emaplaadi suurusest ja korpuse kujundusest. Nende märkamine võib olla keeruline, eriti kui need on tumedad kruvid ja teil pole palju valgustust. Kui te pole kindel, kus nad täpselt asuvad, võiksite tutvuda emaplaadi kasutusjuhendiga.

Eemaldatud kinnituskruvide abil saate emaplaadist mõlema käega kinni haarata ja selle korpusest lahti tõsta. Peate selle kergelt paremale tõmbama, et see saaks lahti sisend- / väljundplaadist, emaplaadi tagaküljel olevate pordide vahel olevast väikesest metallitükist ja plaadist endast. Kui see midagi kinni haarab, olge rahulik, pange see maha ja eemaldage takistus. Kui emaplaat on korpusest puhas, pange see kõrvale.

Kui asendate emaplaadi uue mudeliga, tõmmake sisend- / väljundplaat korpusest välja. Kui asendate selle identse emaplaadiga, jätke see oma kohale.

Kui kasutate oma praegust protsessorit uuesti, eemaldage see pesast selle ülaltoodud jaotises toodud juhiste järgi. Kui ei, siis jätkake järgmise sammuga.

Eemaldage emaplaadilt RAM-i DIMM-id. See on lihtne: vajutage lihtsalt RAM-i mõlemal küljel olevaid sakke ja tõmmake need pesast vabaks. Kui kasutate M.2-mäluseadet, eemaldage see kohe - eemaldage lihtsalt kinnituskruvi ja tõmmake see pesast välja.

Nüüd lülitage oma uus emaplaat. Kui kasutate liiga suurt CPU jahutit ja vajab tugiplaati, installige see kohe, kui teil on hõlbus juurdepääs. Kui ei, siis installige oma RAM uuele emaplaadile - kas äsja eemaldatud DIMM-id või uue plaadiga ühildumiseks ostetud DIMM-id. Kui kasutate seda, installige oma M.2-draiv uuesti.

Järgmisena tuleb protsessor, nii et eemaldage uus pakendist. Täpsed sammud erinevad pistikupesadest, kuid üldiselt on teil vaja pingutusriba, mille peate vabastama. Sel hetkel saate protsessorit paigal hoidvat plaati tõsta.

Sisestage see emaplaadi avatud protsessori pesasse. Enamik kaasaegseid protsessori kujundusi mahub ainult ühel viisil - kontrollige protsessori allservas olevaid kontakte ja pistikupesa, veendumaks, et installite selle õigesti. See peaks libisema või istuma ilma lisarõhuta.

Laske plaat keskseadmele ja paigaldage pistikupessa mis tahes retentsioonimeetod, mida kasutatakse. Ärge sundige seda liiga tugevalt: kui tunnete, et rohkem kui pool kilo (pool kilogrammi) jõudu surub sõrme tagasi, ei pruugi protsessor korralikult istuda. Tõmmake see välja ja proovige uuesti.

Kui teie protsessori jahuti on piisavalt väike, et see ei häiriks ühtegi kruvi ega toiteliistu, nagu enamik varujahutajaid, võite selle kohe installida, et vältida korpuse sisse paigaldamise ebamugavust. Kui jahuti põhjale on eelnevalt paigaldatud termopasta, pange see lihtsalt maha ja keerake see oma kohale. Kui ei, siis pange protsessori ülaosale hernesuurune kogus termopastat, seejärel laske jahuti selle peale alla.

Paigaldage jahuti vastavalt konstruktsioonile ja juhistele. Ühendage protsessori ventilaatori toitekaabel CPU lähedal asuvas emaplaadi avatud nelja kontaktiga pesasse.

Olete valmis korpuses uue emaplaadi uuesti installima. Kui see on uus mudel, asetage uus sisend- / väljundplaat korpuse tagaküljele. See läheb lihtsa survega: lihtsalt pistke metallist ristkülik korpuse avatud pessa.

Langetage emaplaat püstikute peale, väikeste metalltükkide külge, mis kinnitavad kinnituskruvisid. Võimalik, et peate seda veidi reguleerima, et see sisend- / väljundplaadile sobiks. Veenduge, et plaadi all ei oleks peidus ühtegi kaablit, kui selle püstikutele paika panete.

Nüüd asendage emaplaadi kinnituskruvid. Lihtsalt keerake need oma kohale, asetades need läbi emaplaadi trükkplaadi aukude ja tõusutorude keermetele. Need peaksid olema kindlalt paigas, kuid ärge pingutage neid liiga palju, muidu võite oma emaplaadi lõhki minna.

Nüüd pöörduge lihtsalt emaplaadi eemaldamiseks tehtud protsessi poole. Asendage andme- ja toitekaablid samades kohtades. Kontrollige neid jätkamise ajal:

 • Põhiplaadi toitekaabel (20 või 24 kontakti)
 • Protsessori toitekaabel (4 või 8 kontakti)
 • SATA-kaablid kõvaketastele, SSD-ketastele ja kettaseadmetele
 • Korpuse kaablid USB-le, helile ja sisend- / väljundplaadile
 • Igal juhul on ventilaatorid ühendatud emaplaadi 4-kontaktiliste pistikutega

Kui teil on GPU, vahetage see välja. Paigaldage see vastupidise protsessiga: asetage see tagasi pikimasse PCI-Expressi pesasse, vajutage alla ja tõstke plastikust sakk lukustamiseks. Asetage kruvi, mis hoiab seda korpuse tagaküljele, ja ühendage toiteplokk toiteallikast. Nüüd tehke sama mis tahes muu laienduskaardi puhul, mis teil on.

Kui te pole oma protsessori jahutit veel installinud, kuna see on piisavalt suur, et blokeerida juurdepääs mõnele emaplaadi pesale, tehke seda kohe. Järgige samu samme nagu ülaltoodud väline installimine koos kõigi muudatustega, mida selle konkreetse kujunduse jaoks vaja võib minna.

Kui kõik teie ühendused on taas paigas, olete valmis selle sulgema. Asetage korpuse juurdepääsupaneel tagasi ja keerake see kinnituskruvidega korpuse tagaküljele. Nüüd saate oma arvuti tagasi oma tavapärasesse asendisse viia ja toite sisse lülitada. Kui see ei lülitu sisse, olete kuskil ühe sammu vahele jätnud - kontrollige uuesti oma ühendusi ja veenduge, et toiteallika tagaküljel olev lüliti oleks asendis „sees”.

Kui olete asendanud ainult oma protsessori, ei peaks te oma süsteemis muudatusi tegema. Samamoodi, kui olete oma emaplaadi asendanud identse mudeliga, ehkki peate muutma BIOS / UEFI alglaadimise järjekorda, kui olete oma SATA andmesidekaablite asukohta muutnud. Kui olete oma emaplaadi mõne muu mudeliga asendanud, peate tõenäoliselt selles punktis oma operatsioonisüsteemi uuesti installima.

Pildikrediit: Amazon, Amazon, Newegg, Cooler Master,


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found