Windowsi mälukaardid: milleks need täpselt mõeldud on?

Kui Windowsi sinised ekraanid kuvavad, loob see mälukaardi failid - tuntud ka kui krahhi prügimäed. Sellest räägib Windows 8 BSOD, kui ta ütleb, et see "lihtsalt kogub veateavet".

Need failid sisaldavad krahhi ajal koopiat arvuti mälust. Nende abil saab diagnoosida ja tuvastada krahhi põhjustanud probleemi.

Mälukaadrite tüübid

SEOTUD:Kõik, mida peate teadma surma sinise ekraani kohta

Windows suudab luua mitut tüüpi mälupilte. Sellele seadele pääsete juurde, kui avate juhtpaneeli, klõpsate nuppu Süsteem ja turvalisus ning klõpsake nuppu Süsteem. Klõpsake külgribal Süsteemi täpsemad sätted, klõpsake vahekaarti Täpsemalt ja klõpsake käsku Käivitus ja taastamine jaotises Sätted

Vaikimisi on silumisinfo kirjutamise sätteks seatud „Automaatne mälutõmme”. Iga mälukaardi tüüp on tegelikult järgmine:

Täielik mälukaart: Täielik mäluprogramm on suurim võimalik mäluprogramm. See sisaldab koopiat kõigist Windowsi füüsilises mälus kasutatavatest andmetest. Niisiis, kui teil on 16 GB RAM-i ja Windows kasutab süsteemi krahhi ajal sellest 8 GB, on mälutõmmise suurus 8 GB. Krahhid on tavaliselt põhjustatud koodist, mis töötab kernel-režiimis, nii et täielik teave, sealhulgas iga programmi mälu, on harva kasulik - kerneli mälupraktikast piisab tavaliselt isegi arendaja jaoks.

Kerneli mäluprogramm: Tuuma mälu on palju väiksem kui täielik mälu. Microsofti sõnul on see tavaliselt umbes kolmandik süsteemisse installitud füüsilise mälu suurusest. Nagu Microsoft ütleb:

„See prügifail ei sisalda eraldamata mälu ega ühtegi kasutajatüüpi rakendustele eraldatud mälu. See sisaldab ainult Windowsi kernelile eraldatud mälu ja riistvara abstraktsiooni taset (HAL), samuti kerneli režiimi draiveritele ja muudele kerneli režiimis olevatele programmidele eraldatud mälu.

Enamikul eesmärkidel on see krahhi prügimägi kõige kasulikum. See on märkimisväärselt väiksem kui täielik mälumaht, kuid see jätab välja ainult need mäluosad, mis tõenäoliselt pole krahhi osaliseks saanud. "

Väike mälukaart (256 kb): Väike mälukaart on väikseim mälukaardi tüüp. See sisaldab väga vähe teavet - sinise ekraani teavet, laaditud draiverite loendit, protsessiteavet ja natuke tuuma teavet. Sellest võib olla abi vea tuvastamisel, kuid see pakub vähem üksikasjalikku silumisteavet kui tuuma mäluprogramm.

SEOTUD:Kui suur peaks teie lehefail või vahetuspartitsioon olema?

Automaatne mälukaart: See on vaikevalik ja see sisaldab täpselt sama teavet kui tuuma mäluprogramm. Microsoft ütleb, et kui lehefail on seatud süsteemi hallatava suuruse alla ja arvuti on konfigureeritud automaatsete mälukaadrite jaoks, siis „Windows seab otsingufaili suuruse piisavalt suureks, et tagada kerneli mälutõmmise suurema osa salvestamine. aeg. " Nagu Microsoft juhib tähelepanu, on krahhi prügikastid olulised kaalutlused, kui otsustatakse, millise suurusega lehefail peaks olema. Lehefail peab olema piisavalt suur, et see sisaldaks mäluandmeid.

(puudub): Windows ei loo krahhi korral mälupilte.

Mälukaardid on mõeldud arendajatele

Need prügifailid on olemas selleks, et anda teile teavet süsteemi krahhi põhjuste kohta. Kui olete Windowsi arendaja ja töötate riistvaradraiverite kallal, võib nendes mäluprogrammides sisalduv teave aidata teil tuvastada põhjuse, miks teie riistvaradraiverid põhjustavad arvuti sinise ekraani kuvamist, ja probleemi lahendada.

Kuid tõenäoliselt olete lihtsalt tavaline Windowsi kasutaja, mitte keegi, kes töötab riistvaradraivereid või töötab Microsofti Windowsi lähtekoodiga. Kokkupõrke prügimäed on endiselt kasulikud. Teil ei pruugi neid vaja minna, kuid peate võib-olla saatma need arendajale, kui teil on probleeme arvuti madalama taseme tarkvara- või riistvaradraiveritega. Näiteks öeldakse Symanteci veebisaidil, et "krahhi põhjuste väljaselgitamiseks on Symanteci arendamiseks vaja mitu korda kahjustatud süsteemist täielikku mälumahtu." Kokkupõrkekraan võib olla kasulik ka siis, kui teil on probleeme Windowsi endaga, kuna peate võib-olla selle Microsoftile saatma. Tarkvara eest vastutavad arendajad saavad kasutada mäluprogrammi, et näha täpselt, mis teie arvutis krahhi ajal toimus, lubades loodetavasti probleemi üles leida ja lahendada.

Minidumps vs Memory Dumps

Minidump-failid on kasulikud peaaegu kõigile, kuna need sisaldavad põhiteavet, näiteks surma sinise ekraaniga seotud veateadet. Need salvestatakse vaikimisi kausta C: \ Windows \ Minidump. Mõlemal prügifaili tüübil on faililaiend .dmp.

Isegi kui teie süsteem on konfigureeritud kerneli, täieliku või automaatse mälukaardi loomiseks, saate nii minidump kui ka suurema faili MEMORY.DMP.

Sellised tööriistad nagu Nirsofti BlueScreenView võivad kuvada nendes minidmp-failides sisalduvat teavet. Näete krahhi täpseid draiverifaile, mis aitavad probleemi põhjuseid tuvastada. Kuna minikomplektid on nii kasulikud ja väikesed, soovitame mitte kunagi seadistada mäluprogrammi seadeks „(pole)” - kindlasti seadistage oma süsteem vähemalt väikeste mälupaikade loomiseks. Nad ei kasuta palju ruumi ja aitavad teid, kui teil on kunagi probleeme. Isegi kui te ei tea, kuidas minipumba failist teavet ise saada, võite leida tarkvaratööriistu ja inimesi, kes saavad siin teavet kasutada oma süsteemiprobleemi tuvastamiseks ja lahendamiseks.

Suuremad mälukaardid, nagu kerneli mälu ja täielikud mälukaardid, salvestatakse vaikimisi kausta C: \ Windows \ MEMORY.DMP. Windows on konfigureeritud seda faili üle kirjutama iga kord, kui see uue mälukaardi loob, seega peaks teil olema ruumi ainult üks MEMORY.DMP-fail.

Kuigi isegi keskmised Windowsi kasutajad saavad siniste ekraanide põhjuste mõistmiseks kasutada minidumpe, kasutatakse faili MEMORY.DMP harvemini ja sellest pole kasu, kui te ei kavatse seda arendajale saata. Tõenäoliselt ei pea te probleemi ise tuvastamiseks ja lahendamiseks MEMORY.DMP-failis silumisteavet kasutama.

Ruumi vabastamiseks kustutage mälukaardid

SEOTUD:7 viisi kõvakettaruumi vabastamiseks Windowsis

Ruumi vabastamiseks võite need .dmp-failid kustutada, mis on hea mõte, kuna need võivad olla väga suured - kui teie arvutil on sinise ekraaniga ekraan, võib teil olla ruumi MEMORY.DMP-fail 800 MB või rohkem oma süsteemidraivil.

Windows aitab teil need failid automaatselt kustutada. Kui kasutate kettapuhastuse utiliiti ja käskite tal süsteemifailid puhastada, näete loendis mõlemat tüüpi mäluprogramme. CCleaner ja muud sarnased tööriistad võivad ka mälukaardid automaatselt kustutada. Teil ei peaks olema vaja oma Windowsi kausta kaevata ja neid käsitsi kustutada.

Lühidalt öeldes pole suuremad mäluprogrammid eriti kasulikud, kui te ei kavatse neid Microsofti või mõnele teisele tarkvaraarendajale saata, et nad saaksid teie süsteemis esineva sinise ekraani parandada. Väiksemad minidump-failid on kasulikumad, kuna need sisaldavad olulist teavet süsteemi krahhide kohta.

Pildikrediit: Thawt Hawthje Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found