Kuidas lugeda Mac-vormingus draivi Windowsi arvutis

Windows ei saa tavaliselt lugeda Mac-vormingus draive ja pakub selle asemel võimaluse need kustutada. Kuid kolmandate osapoolte tööriistad täidavad lünga ja pakuvad juurdepääsu draividele, mis on vormindatud Windowsi Apple'i HFS + failisüsteemiga. See võimaldab teil taastada ka Time Machine'i varukoopiad Windowsis.

Kui teate, et kavatsete draivi kasutada nii Macis kui ka Windowsis, peaksite kasutama failisüsteemi exFAT, mis ühildub mõlemaga. Kuid kui te seda ette ei näinud, võisite oma draivi vormindada Apple'i HFS Plusiga, mida Windows vaikimisi lugeda ei saa. Tegelikult müüvad mõned tootjad Mac-draive, mis on vormindatud ainult selle ainult Mac-i failisüsteemiga.

Ärge vormindage draivi! (Veel)

Kui ühendate Maci vormindatud draivi Windowsiga, teavitatakse teid, et "enne selle kasutamist peate ketas X-vormingus vormindama:" Ärge klõpsake nuppu „Vorminda ketas”, vastasel juhul kustutab Windows draivi sisu - klõpsake nuppu „Tühista”!

See teade ilmub seetõttu, et Windows ei mõista Apple'i HFS + failisüsteemi. See on tore, sest muud rakendused seda teevad. Ärge vormindage draivi enne, kui olulised failid draivist välja saate.

Muidugi, kui draivil pole ühtegi olulist faili, võite selle edasi vormindada. Kuid enne tegemist peate olema täiesti kindel, et teil pole midagi vaja.

Esimene võimalus: HFSExplorer on tasuta ja lihtne

SEOTUD:Kuidas taastada faile ajamasina varundamisest Windowsis

Kui peate draivist välja tooma ainult paar faili, soovitame kasutada HFSExplorerit. See on ainus täiesti tasuta viis Mac-vormingus draivile juurdepääsemiseks. See nõuab siiski Java-d, nii et peate selle kõigepealt installima. Seejärel installige HFSExplorer nagu iga teine ​​Windowsi programm.

HFSExplorer pole aga uhke ja tal pole palju funktsioone. Te ei saa seda kasutada Mac-vormingus draividesse kirjutamiseks ja see ei installi File Explorerisse integreeritavat failisüsteemi draiverit. Kuid võite avada HFSExplorer, lugeda Mac-vormingus draivi ja kopeerida failid Windowsi arvutisse, maksmata ühtegi senti. Samuti saab sellega ühendada Mac .dmg kettapilte, et nendes olevate failide juurde pääseda.

Selle rakenduse kirjutuskaitstud olemus pole tingimata halb asi. See tagab, et ükski kolmanda osapoole draiveri viga ei kahjusta teie Mac-vormingus draivi ja sellel olevaid faile. Saate seadistada kirjutuskaitstud režiimi ka teistes rakendustes - kuid kui te ei hakka nende kirjutamistuge kasutama, on vähem põhjust nende eest maksta.

HFSExplorer'i kasutamiseks ühendage oma Mac-vormingus draiv Windowsi arvutiga ja käivitage HFSExplorer. Klõpsake menüüd „Fail” ja valige „Laadi failisüsteem seadmest”. See leiab ühendatud draivi automaatselt üles ja saate selle laadida. Graafilises aknas näete draivi HFS + sisu. Valige lihtsalt soovitud failid või kaustad, klõpsake nuppu „Ekstrakt” ja valige kaust. Need kopeeritakse arvutis valitud asukohta.

Teine võimalus: Paragon HFS + on 20 dollarit, kuid pakub kirjutusjuurdepääsu ja paremat integreerimist

Paragoni Windowsi jaoks mõeldud HFS + on natuke väljamõeldud, kuid see maksab teile. See tööriist installib failisüsteemi draiveri, mis võimaldab teil pääseda juurde Mac-vormingus draivile nagu mis tahes muule draiverile File Exploreris või mis tahes muule Windowsi rakendusele, millel on avatud või salvestatud dialoog. Selle uhkuseks on parem kiirus ja me ei oleks üllatunud, kui see oleks kiirem kui HFSExplorer. Ja erinevalt HFSExplorerist pakub see täielikku lugemis- ja kirjutusjuurdepääsu Mac-vormingus draividele, nii et saate neile kirjutada Windowsi kaudu. Lihtsalt installige see ja Maci draivid kuvatakse nagu kõik teised kettad.

Kui peate Mac-vormingus draividega regulaarselt töötama ja soovite opsüsteemi integreerimist, kiirust ja kirjutusjuurdepääsu, on Paragon HFS + suurepärane valik ja on teie jaoks seda väärt. Kuid kui teil on vaja ainult mõnda faili aeg-ajalt Mac-vormingus draivilt välja tõmmata, on see üle jõu ja võite HFSExploreriga kinni pidades säästa 20 dollarit.

Paragon pakub Windowsile HFS + 10-päevast tasuta prooviversiooni, et saaksite seda proovida ja vaadata, kas see sobib teie jaoks. Ja kui peate failid lihtsalt üks kord Mac-vormingus draivist välja viima, saate prooviversiooni lihtsalt kasutada ja rakendusega selle lõppemise ajaks teha.

Kolmas võimalus: Mediafour MacDrive maksab 50–70 dollarit, kuid sisaldab rohkem funktsioone

Mediafouri MacDrive sarnaneb Paragoni Windowsi jaoks mõeldud HFS + -ga, kuid sisaldab rohkem funktsioone ja poleerimist. See on märgatavalt kallim kui ka Paragon HFS + - standardversiooni eest 50 dollarit ja Pro versiooni eest 70 dollarit.

Enamiku inimeste jaoks pole see tarkvara tegelikult seda väärt. Kuid see pakub mõnda ainulaadset funktsiooni, nagu Mac-vormingus RAID-ketaste tugi. See pakub ka graafilist liidest, mis toetab Mac-vormingus draivide kontrollimist, parandamist ja vormindamist. Paragoni HFS + läheb teie teelt välja ja ei paku graafilist liidest - see võimaldab lihtsalt juurdepääsu HFS + draividele File Exploreris ja muudes rakendustes.

Kui vajate kõiki neid tööriistu, minge selle juurde - see on kõige täiuslikum lahendus Windowsi Mac-vormingus draividega töötamiseks. Kuid tõenäoliselt ei vaja te kõiki neid tööriistu.

Mediafour pakub 5-päevast tasuta prooviversiooni MacDrive - nii Standardi kui ka Pro versiooni -, nii et saate proovida ja vaadata, kas need funktsioonid on teie jaoks seda väärt.

Neljas võimalus: vormindage draiv exFAT-iga - kuid hoiatus! See kustutab teie andmed!

SEOTUD:Mis vahe on FAT32, exFAT ja NTFS vahel?

Kui olete kõik andmed Mac-vormingus draivist eemaldanud, soovite need tõenäoliselt vormindada exFAT-failisüsteemiga. Nii Windowsil kui ka Mac OS X-il on exFAT-draivide täielik lugemis- ja kirjutamistugi ilma täiendava kolmanda osapoole tarkvarata. FAT32-l on mõned tõsised piirangud - näiteks üksikute failide suurus võib olla kuni 4 GB, kuid exFAT-il pole.

Selle asemel, et kasutada Mac-vormingus draivi, peaksite sellest olulised failid eemaldama ja andmete liikumiseks Mac-arvutite ja arvutite vahel kasutama exFAT-vormingus draive.

Draivi vormindamiseks Windowsis paremklõpsake seda File Exploreri aknas ja valige käsk “Format”. Valige loendist "exFAT" failisüsteem ja klõpsake nuppu "Start". Pidage meeles, et see kustutab kõik draivil olevad failid! Veenduge, et teie failid oleksid draivilt väljas ja et olete valinud õige draivi, mida soovite vormindada!

Kui olete valmis, peaks draiv probleemideta töötama nii Windowsi kui ka Mac-arvutites.

Muide, see töötab suurepäraselt ka Windowsi kasutajate jaoks - Mac ei saa Windows NTFS-i failisüsteemi loomulikult kirjutada, kuigi nad saavad NTFS-draividest faile lugeda. Nii et ükskõik, mis on teie peamine platvorm, on exFAT tõenäoliselt õige tee.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found