Kuidas takistada Windows 10 värskenduste automaatset allalaadimist

Windows 10 arvutid kontrollivad automaatselt värskendusi ja installivad kõik leitud värskendused. Võite selle üle veidi kontrolli all hoida ja lasta Windows 10-l oma ajakava värskendusi installida, kuid need valikud on peidetud. Windows Update soovib tõesti Windows 10-s automaatselt värskendada.

Windows 10 professionaalsetel, ettevõtte ja hariduse väljaannetel on selle jaoks juurdepääs rühmapoliitika ja registrisätetele, kuid isegi Windows 10 koduväljaanded võimaldavad teil peatada värskenduste automaatse allalaadimise.

Vältige konkreetse ühenduse värskenduste automaatset allalaadimist

SEOTUD:Mida peate teadma Windows 10 värskenduse kohta

Kui määrate ühenduse mõõdetuks, ei laadita Windows 10 sellele värskendusi automaatselt alla. Windows 10 seab teatud tüüpi ühendused - näiteks mobiilandmesideühendused - automaatselt mõõdetuks. Kuid saate seada mis tahes ühenduse nagu mõõdetud ühenduseks.

Seega, kui te ei soovi, et Windows 10 värskendused automaatselt teie koduvõrguühendusse alla laadiks, määrake see lihtsalt mõõdetud ühenduseks. Windows 10 laadib värskendused automaatselt alla, kui ühendate seadme mõõtmata võrguga või kui määrate ühendatud võrgu uuesti mõõtmata. Ja jah, Windows jätab selle sätte iga võrgu jaoks meelde, nii et saate selle võrguühenduse katkestada ja ühendada kõik, mis teile meeldib.

Kas teil on piiratud andmetega Interneti-ühendus? Märkige see lihtsalt mõõdetuks ja Windows 10 ei laadita sellele värskendusi automaatselt alla. Kui teie ühendus pakub kindla aja jooksul piiramatut allalaadimist - näiteks keset ööd -, siis saate värskenduste allalaadimiseks ühenduse märgistada aeg-ajalt mõõtmata ja märkida see pärast värskenduste allalaadimist mõõdetuks.

SEOTUD:Kuidas seadistada Etherneti ühendus mõõdetud Windows 8 ja 10

Selle suvandi muutmiseks WiFi-võrgu jaoks avage rakendus Seaded, minge jaotisse Võrk ja Internet> Wi-Fi ja klõpsake selle Wi-Fi-võrgu nimel, millega olete praegu ühendatud. Lubage atribuutide lehel valik „Määra mõõdetud ühenduseks”. See valik mõjutab ainult teie praegu muudetavat WiFi-võrku, kuid Windows jätab selle sätte meelde iga eraldi WiFi-võrgu puhul, kus seda muudate.

Juhtmega Etherneti võrgu selle valiku muutmiseks avage rakendus Seaded, minge jaotisse Võrk ja Internet> Ethernet ja klõpsake oma Etherneti ühenduse nimel. Lubage atribuutide lehel valik „Määra mõõdetud ühenduseks”.

Pärast selle suvandi lubamist ütleb Windows Update „Värskendused on saadaval. Laadime värskendused alla kohe, kui loote ühenduse WiFi-ga, või saate värskendused oma andmesideühenduse abil alla laadida (võivad olla tasulised). ”Märkides ühenduse mõõdetuks, olete Windowsi petnud arvama, et see on mobiil andmesideühendus - näiteks ühendate oma arvuti nutitelefoniga. Värskenduste allalaadimiseks ja installimiseks võite klõpsata nupul Laadi alla.

Peatage Windowsi värskendus arvuti taaskäivitamisel

SEOTUD:Kuidas määrata "aktiivsed tunnid", nii et Windows 10 ei käivitu halval ajal

Nii et võib-olla pole teil automaatse allalaadimise vastu midagi, kuid te ei soovi lihtsalt Windowsi taaskäivitamist, kui olete millegi keskel. Windows 10 on selles osas okei, kuna see võimaldab teil määrata 12-tunnise akna nimega "Aktiivsed tunnid", kus seda automaatselt ei taaskäivitata.

Aktiivsete tundide määramiseks minge jaotisse Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Windows Update. Klõpsake või puudutage värskendusseadete all käsku „Muuda aktiivset tundi” Sealt saate määrata ajad, mida te ei soovi, et Windows automaatselt taaskäivituks.

Teatud taaskäivitamise ajastamiseks, kui värskendus on valmis, saate ka need aktiivsed tunnid tühistada. Selle kohta saate lähemalt lugeda siit.

Takistage Windows Update'il konkreetsete värskenduste ja draiverite installimist

SEOTUD:Kuidas värskendusi ja draivereid desinstallida ja blokeerida Windows 10-s

Kui Windows 10 nõuab konkreetse värskenduse või draiveri installimist, mis põhjustab probleeme, saate takistada Windows Update'il selle konkreetse värskenduse installimist. Microsoft ei paku sisseehitatud viisi värskenduste ja draiverite automaatse allalaadimise blokeerimiseks, kuid pakub allalaaditavat tööriista, mis võib värskendused ja draiverid blokeerida, nii et Windows neid alla ei laadiks. See annab teile võimaluse konkreetsetest värskendustest loobuda - desinstallige need ja „peitke” need installimise eest, kuni te need enam peidate.

Rühmapoliitika kasutamine automaatsete värskenduste keelamiseks (ainult professionaalsetes väljaannetes)

SEOTUD:Kas peaksite minema üle Windows 10 professionaalsele versioonile?

Toimetaja märkus: See valik, kuigi see on endiselt olemas, ei tööta enam Windows 10 aastapäeva värskenduses, kuid oleme selle siia jätnud, kui keegi soovib seda proovida. Jätkake omal vastutusel.

Turvalisuse huvides peaksite tõesti kaaluma automaatsete värskenduste lubamist. Kuid on olemas valik, mis võimaldab teil valida, kuidas värskendused teie ajakava järgi installitakse, kuid see on maetud rühmapoliitikasse. Rühmapoliitika redaktorile on juurdepääs ainult Windows 10 Professional, Enterprise ja Education väljaannetel. Rühmapoliitika redaktorile juurdepääsemiseks vajutage Windows Key + R, tippige dialoogi Käivita järgmine rida ja vajutage sisestusklahvi Enter:

gpedit.msc

Navigeerige jaotisse Arvuti konfiguratsioon \ Haldusmallid \ Windowsi komponendid \ Windows Update.

Leidke paremal paanil säte „Automaatsete värskenduste konfigureerimine” ja topeltklõpsake seda. Valige selle väärtuseks „Lubatud” ja valige seejärel eelistatud seade. Näiteks võite valida „Automaatne allalaadimine ja teavitamine installimise kohta” või „Teata allalaadimiseks ja teavitage installimise eest”. Salvestage muudatus.

Külastage Windowsi värskenduste paani, klõpsake nuppu „Otsi värskendusi” ja valige seejärel „Täpsemad suvandid”. Siin peaksite nägema oma uue sätte jõustamist. Näete ka märget „Mõnda seadet haldab teie organisatsioon”, mis annab teile teada, et neid valikuid saab muuta ainult rühmapoliitikas.

Selle hiljem keelamiseks minge tagasi rühmapoliitika redaktorisse, topeltklõpsake sätet „Configure Automatic Updates” ja muutke see olekust „Enabled” olekuks „Not configured”. Salvestage muudatused, külastage uuesti Windowsi värskenduste paani, klõpsake nuppu „Otsi värskendusi” ja seejärel valige „Täpsemad valikud”. Näete, et kõik muutub vaikeseadeks. (Tundub, et Windows Update märkas sätte muutmist alles pärast klõpsamist nupul „Otsi värskendusi”.)

Automaatsete värskenduste keelamiseks kasutage registrit (ainult professionaalsetes väljaannetes)

Toimetaja märkus: See valik, kuigi see on endiselt olemas, ei tööta enam Windows 10 aastapäeva värskenduses, kuid oleme selle siia jätnud, kui keegi soovib seda proovida. Jätkake omal vastutusel.

Selle sätte saab konfigureerida ka registris. See registrimurdmine teeb täpselt sama, mis ülaltoodud grupipoliitika seade. Kuid see näib töötavat ka ainult Windows 10 Professional väljaannetes.

Laadige alla meie keelake automaatvärskendused Windowsi 10 registrimurdmisel ja topeltklõpsake ühel kaasatud .reg-failidest, et Windows Update teavitaks allalaadimist ja teavitaks installimise, automaatse allalaadimise ja installimise kohta teavitamise või automaatse allalaadimise kohta ning ajastaks installimise. Seal on ka .reg-fail, mis kustutab teiste loodud failide registriväärtuse, võimaldades teil naasta vaikeseadetesse. See töötas ainult siis, kui proovisime seda Windows 10 Pro, mitte Home.

Pärast selle valiku muutmist külastage seadete rakenduse paani Windows Update ja klõpsake nuppu „Otsi värskendusi”. Seejärel saate klõpsata nupul „Täpsemad valikud” ja näete siin oma uut seadet. (Enne kui Windows Update teie muudetud seadet märkab, peate värskendusi kontrollima.)

Kui soovite seda ise teha, on täpne seade, mida peate muutma, jaotises HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ WindowsUpdate \ AU - peate seal looma paar viimast võtit. Looge AU-võtme alla DWORD-väärtus nimega “AUOptions” ja andke sellele üks järgmistest väärtustest:

00000002 (teavitage allalaadimiseks ja teatage installimiseks)
00000003 (laadige automaatselt alla ja teatage installimise kohta)
00000004 (automaatne allalaadimine ja installimise ajastamine)

Selle vooru tegemiseks on veel üks "trikk". See hõlmab Windows Update'i süsteemiteenuse keelamist Windowsi teenuste haldustööriistas. See pole üldse hea mõte ja see takistab teie arvutil isegi oluliste turvavärskenduste saamist. Kuigi oleks tore, kui Microsoft pakuks värskenduste installimiseks veel valikut, ei tohiks te turbevärskendustest täielikult loobuda. Kui soovite takistada Windowsi värskenduste automaatset allalaadimist mis tahes arvutisse, määrake lihtsalt selle ühendus mõõdetuks.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found