Kuidas juurutada oma Android-telefon SuperSU ja TWRP abil

Kui soovite tõesti süveneda Androidi süsteemi, võite leida, et mõned rakendused vajavad juurjuurdepääsu. Juurimine on aastate jooksul muutunud vähem vajalikuks, kuid see on siiski kasulik, kui soovite käivitada teatud tüüpi rakendusi. Siin on kõige laiemalt toetatud meetod seadme juurdumiseks ja miks võiksite seda teha.

See postitus ilmus algselt 2012. aastal. Seda on nüüd ajakohastatud, et keskenduda kõige rohkem toetatud juurdumismeetodile ühe klõpsuga rakenduste kogu asemel.

SEOTUD:Seitse asja, mida te ei pea Androidi juurutamiseks enam tegema

Mis on ikkagi juur?

Android põhineb Linuxil. Linuxis ja teistes UNIX-tüüpi operatsioonisüsteemides on juurkasutaja samaväärne Windowsi administraatori kasutajaga. Juurkasutajal on juurdepääs kogu operatsioonisüsteemile ja ta saab teha kõike. Vaikimisi pole teil oma Android-seadmele juurjuurdepääsu ja teatud rakendused ei toimi ilma juurjuurdepääsuta. Sarnaselt teiste kaasaegsete mobiilsete operatsioonisüsteemidega piirab Android turvalisuse eesmärgil rakendusi piiravate turva liivakastidega.

Juurkasutajakonto on Androidis alati olemas; sellele juurdepääsemiseks pole lihtsalt sisseehitatud viisi. „Juurdumine” on sellele juurkasutajakontole juurdepääsu hankimine. Seda võrreldakse sageli iPhone'i või iPadi jailbreakimisega, kuid juurdumine ja jailbreaking on üsna erinevad.

Kui jätta kõrvale tehnilised aspektid, võimaldab juurjuurdepääs teha palju kasulikke asju. Juurdepääsuga saate eemaldada telefonist tulnud puhitusvara, käivitada tulemüüri, lubada jagamise isegi siis, kui teie operaator seda blokeerib, varundada oma süsteemi käsitsi ja kasutada mitmesuguseid muid näpunäiteid, mis nõuavad süsteemile madalat taset.

Juurikat vajavaid rakendusi pole raske leida - need on Google Plays saadaval, kuid need ei tööta enne, kui saate juurjuurdepääsu. Mõnes rakenduses on funktsioonid, mis töötavad ainult juurdunud seadmes.

Telefoni juurimine on vajalik ainult siis, kui soovite käivitada kindlat rakendust, mis nõuab juurjuurdepääsu. Kui te ei kavatse selle juurjuurdepääsuga midagi tegelikult teha, ärge häirige. Vajadusel saate selle alati juurida.

Hoiatused

Android-seadmed ei juurdu mingil põhjusel. Tegelikult teevad mõned seadmetootjad kõik endast oleneva, et takistada teie juurdumist. Sellepärast:

  • Turvalisus: Juurdumine rikub rakendused Androidi tavalisest turva liivakastist välja. Rakendused võivad kuritarvitada teie antud juurõigusi ja nuusutada teisi rakendusi, mis pole tavaliselt võimalik. Tegelikult takistab Google sel põhjusel Android Pay kasutamist juurdunud seadmetes.
  • Garantii: Mõned tootjad väidavad, et juurdumine tühistab teie seadme garantii. Kuid juurdumine ei kahjusta teie riistvara tegelikult. Paljudel juhtudel saate oma seadme "juurida" ja tootjad ei saa teada, kas see on juurdunud.
  • Telliskivi: Nagu tavaliselt, teete seda omal vastutusel. Juurimine peaks olema üldiselt väga turvaline protsess, kuid olete siin omaette. Kui midagi sassi ajate, ei saa oodata, et selle parandamiseks saab kasutada tasuta garantiiteenust. Kui olete mures, uurige kõigepealt veidi ja uurige, kas teised inimesed teatavad, et olete oma seadme juurutamise õnnestunud tööriistaga, mida kavatsete kasutada.

Lisaks võib juurdumine tühistada teie garantii, vähemalt teatud tüüpi remonditööde korral. Lisateavet leiate meie seletajalt sellel teemal.

SEOTUD:Juhtum juurte vastu: miks Android-seadmed ei juurdunud

Android-telefoni juurimise paljud võimalused

Android-telefoni juurimiseks on palju võimalusi ja see, millist telefoni peaksite kasutama, sõltub teie telefonist. Üldiselt hõlmab juurdumine ühte järgmistest protsessidest:

  • Avage alglaadur: Google ja seadmetootjad ei toeta juurdumist ametlikult, kuid pakuvad siiski ametlikku viisi, kuidas saada mõnele seadmele madalat juurdepääsu, mis võimaldab teil seejärel juurida. Näiteks on Nexuse seadmed mõeldud arendajatele ja alglaaduri saate ühe käsklusega hõlpsalt avada. Seejärel saate oma seadme juurida, vilgates taastekraanilt su-binaarse faili .zip-failist. Sellised tööriistad nagu Nexuse juurte tööriistakomplekt Nexuse seadmetele automatiseerivad selle protsessi. Teised tootjad pakuvad ka võimalusi alglaaduri avamiseks, kuid ainult teatud seadmete jaoks.
  • Kasutage turvaauke: Muud seadmed on lukus. Nende tootjad ei paku ametlikku viisi oma alglaadijate avamiseks ja tarkvara rikkumiseks. Neid seadmeid saab ikkagi juurida, kuid ainult seadme turvanõrkuse avastamise ja selle abil binaarse süsteemi sektsiooni installimiseks. OTA värskendus võib nii turvaauku parandada kui ka seadme juurida. Näiteks oli 18 000 dollari suurune pearaha esimesele inimesele, kes võis juurida Samsungi Galaxy S5, mis töötab Verizonis või AT&T-s. Leiti haavatavus, kuid tulevased värskendused võivad takistada haavatavuse toimimist ja eemaldada võime Galaxy S5 juurida.
  • Flash CyanogenMod või mõni muu kohandatud ROM: Tehniliselt on see ühe ülaltoodud meetodi laiendus. Buutilaaduri avamine ja turvanõrkuse kasutamine võib igaüks lubada teil vilkuda kohandatud ROM-idel nagu CyanogenMod, mis on sageli juurdunud. CyanogenMod sisaldab oma seadete ekraanil lihtsat lülitit, mis võimaldab juurjuurdepääsu lubada või keelata. CyanogenModi või teie kohandatud ROM-i uuele versioonile üleminek ei juuruta teie seadet, kui ROM-il on integreeritud viis juurte lubamiseks.

Selles artiklis arutleme peamiselt esimesse laagrisse sattunud kasutajate üle, kellel on lukustamatu alglaadur. Kui teie telefon vajab ärakasutamist, ei saa me teid aidata, kuna protsess on peaaegu iga telefoni jaoks erinev. Konkreetse seadme juurimise kohta lisateabe saamiseks peate otsima sellisest foorumist nagu XDA Developers. Selles juhendis olid varem ühe klõpsuga juurrakendused Kingo Root ja Towelroot ning need võivad siiski toetada ka mõnda vanemat telefoni.

Kui teie seadmel on siiski avatav alglaadur, siis lugege edasi. Tavaliselt soovitame TWRP-meetodit ühe klõpsuga juurprogrammide asemel kasutada, sest saate teada, kuidas kõik täpselt töötab, mis aitab teil tõrkeotsingut teha, kui tulevikus midagi valesti läheb - ühe klõpsuga juurprogrammid pole nii läbipaistvad. Enne selle protsessi alustamist peate oma alglaaduri avama ametlikul viisil ja seejärel installima TWRP taastekeskkond nende juhiste abil. Seejärel kasutame teie telefoni juurimiseks TWRP-d.

SEOTUD:Kuidas avada oma Android-telefoni alglaadur, ametlik viis

Kuidas SuperSU-d oma telefonile välklambi abil juurde pääseda

Hästi, nii et olete oma alglaaduri avanud ja installinud TWRP. Suurepärane! Sa oled tegelikult peaaegu kohal. Juurdepääsu saamiseks kasutame programmi nimega SuperSU, mis annab teile võimaluse anda juurepääs teistele rakendustele.

SuperSU on saadaval Google Play poes, kuid see versioon ei anna teile tegelikult juurjuurdepääsu - tegelikult vajate selle kasutamiseks esmalt juurjuurdepääsu! Rääkige Catch-22-st. Õnneks on SuperSU saadaval ka .zip-failina, mida saame TWRP-ga "vilkuda". Nii tehes saate juurjuurdepääsu koos SuperSU Androidi rakenduse haldusfunktsioonidega.

Alustuseks minge sellele lingile, mis viib teid allalaaditava SuperSU uusima versiooni juurde. Laadige alla .zip-fail arvutisse, ühendage telefon USB-kaabli abil ja lohistage SuperSU-zip oma telefoni sisemällu või SD-kaardile.

Järgmisena taaskäivitage telefon TWRP-i taastesse. Selle tegemine on igas telefonis veidi erinev - näiteks peate võib-olla hoidma toitenuppu ja helitugevuse vähendamise nuppe samaaegselt ning seejärel kasutama helitugevusklahve „Taasterežiimi” käivitamiseks. Google'i juhised teie konkreetse mudeli kohta, kuidas seda teha.

Kui olete seda teinud, tervitatakse teid tuttava TWRP avakuvaga. Klõpsake nuppu Install.

MÄRKUS. Enne selle protsessiga jätkamist peaksite tõenäoliselt TWRP-s varukoopia tegema.

Ilmub järgmine ekraan. Kerige alla ja navigeerige varem üle kantud SuperSU ZIP-failini.

Puudutage SuperSU zip-i ja näete seda ekraani. Välgu kinnitamiseks pühkige.

SuperSU paketi välgatamiseks peaks kuluma vaid hetk. Kui see on lõpule jõudnud, puudutage ilmuvat nuppu „Pühi vahemälu / Dalvik” ja pühkige kinnitamiseks.

Kui see on lõpule jõudnud, puudutage Androidi taaskäivitamiseks nuppu „Taaskäivitage süsteem”.

Kui TWRP küsib, kas soovite SuperSU nüüd installida, valige käsk „Ära installi”. Mõnikord ei suuda TWRP tuvastada, et teil juba on SuperSU, nii et ta palub selle sisseehitatud versiooni vilkuma. Kuid peaaegu alati on kõige parem SuperSU uusimat versiooni ise vilgutada, mida me just tegime.

Juurõiguste haldamine rakendusega SuperSU

Telefoni taaskäivitamisel peaksite rakenduse sahtlis nägema uut SuperSU ikooni. SuperSU kontrollib, millised muud teie telefoni rakendused saavad juurõigused. Alati, kui rakendus soovib taotleda juurõigusi, peab ta küsima teie SuperSU rakendusest, mis kuvab päringuviisi.

Veendumaks, et juur töötab korralikult, saate alla laadida rakenduse Root Checker ja kontrollida oma juurdunud olekut. Teise võimalusena laadige alla ainult juurrakendusega rakendus, mida soovite proovida, ja vaadake, kas see küsib teilt kasutajakasutusõigusi.

Näiteks kui avame ja proovime lisada rakenduse Greenify-le - mugavat aku säästvat rakendust juurdunud telefonidele - näeme seda hüpikut, kus palutakse juurjuurdepääsu. Kui klõpsate nupul Grant ja saate edusõnumi, olete oma telefonis juurte edukalt saavutanud.

Juurõiguste haldamiseks avage oma rakenduse sahtel ja puudutage ikooni SuperSU. Näete loendit rakendustest, millele on antud kasutajale juurdepääs või kellele on juurdepääs keelatud. Selle lubade muutmiseks võite rakendust puudutada.

SEOTUD:10 Androidi muudatust, mis vajavad endiselt juuri

Kui soovite kunagi juurida, avage rakendus SuperSU, minge selle seadete ekraanile ja puudutage valikut „Täielik unroot”. See proovib teie seadme juurida. Kui see teile sobib, on see kindlasti kõige lihtsam viis telefoni juurimiseks.

Kuid praegu on maailm teie juuresõbralik auster. Ideede jaoks saate vaadata meie suurepäraste juurrakenduste loendit või installida Xposed raamistiku mõne tõsiselt laheda näpistamise jaoks. Edu!

Pildikrediit: Norebbo


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found