Kuidas lubada WiFi-kõnesid Android-telefonis

Kui olete operaatoril, kes seda toetab, on WiFi-kõned suurepärane funktsioon. See võimaldab teie nutitelefonil kasutada teie maja parimat ühendust kõnede ja tekstisõnumite helistamiseks ja vastuvõtmiseks. See võimaldab ka kvaliteetsemat heli ja on ideaalne, kui te ei saa oma majas head signaali.

  1. Wi-Fi seadete sisestamiseks tõmmake teavitusvarju alla ja vajutage pikalt WiFi-ikooni.
  2. Kerige alla ja valige „Wi-Fi Preferences”.
  3. Puudutage valikut „Täpsem”.
  4. Valige Wi-Fi helistamine ja keerake lüliti olekusse Sees.

Kuigi see on Androidis juba aastaid leitud funktsioon, on see šokeeriv, kui paljud inimesed ei tea, et see olemas on. See on osaliselt tingitud operaatori aeglasest kasutuselevõtust, kuid ka lihtsalt selle funktsiooni ja selle kasulikkuse üldisest puudumisest. T-Mobile on ilmselt suurim WiFi-kõnede pooldaja praegusel hetkel, ehkki neli peamist operaatorit - Sprint, T-Mobile, AT&T ja Verizon - kõik seda funktsiooni toetavad. Kahjuks, kui säästate MVNO-d kasutades raha, pole teil tõenäoliselt seda võimalust. See on kaval.

Enamik kaasaegseid Android-telefone peaksid toetama WiFi-kõnesid, kuid see võib tabada ja vahele jääda. Näiteks kui Galaxy S7 pakub üldiselt WiFi-kõnede tuge, ei paku minu telefoni rahvusvaheline versioon seda funktsiooni. Põhimõtteliselt peab seda toetama nii telefon kui ka operaator.

Ergo, kui lähete kaevama ja proovite leida sätet, millest räägime, allpool ja seda pole, siis kas teie operaator seda ei paku või pole see teie konkreetses telefonis saadaval.

Kuidas lubada Androidi omakeelsed WiFi-kõned

Isegi kui kasutate telefoni ja operaatori kombot, mis toetab WiFi-kõnesid, pole see tõenäoliselt vaikimisi lubatud. Selle sisselülitamiseks peate hüppama menüüsse Seaded. Kasutan siin Google Pixelit, milles töötab operatsioonisüsteem Android 8.0 (Oreo), seega võib protsess erinedakergelt oma telefoni.

Kuigi saate läbi viia kõik toimingud, et pääseda Wi-Fi helistamise menüüsse (mille leiate juhised paremal asuvast kastist "Lihtsad toimingud"), on kõige lihtsam teha seda lihtsalt otsida . Alustamiseks tõmmake teavitusvarju alla ja puudutage hammasrattaikooni.

Puudutage luupi ja tippige siis „wifi-kõned”. Kui see on teie olukorras saadaval, peaks see siin ilmuma.

Minu stsenaariumi korral ei visanud Android mind otse menüüsse Wi-Fi helistamine, vaid pigem Wi-Fi seadete täpsemasse jaotisse, kus leidub WiFi-kõned. Puudutage menüü jaotisse hüppamiseks valikut WiFi-helistamine.

Boom, seal sa lähed - libistage lülitit selle pööramiseks. Samuti saate valida, kas soovite, et telefon eelistaks kõnede jaoks WI-Fi võrke või mobiilsidevõrke. Kui tal on mõlemad, kasutab ta teie eelistatud valikut ja lülitub sujuvalt teisele, kui üks neist pole saadaval.

Kas pole kohalikke WiFi-kõnesid? Pole probleemi - kasutage lihtsalt rakendust

See, et teie operaator ja / või telefon ei toeta Wi-Fi-helistamist loomupäraselt, ei tähenda, et te ei saaks soovi korral funktsiooni muud vormi kasutada. Seal on palju rakendusi, mis võimaldavad teil helistada, siin on mõned kõige populaarsemad rakendused:

  • Facebook Messenger
  • Google Hangouts (vajate rakendust Hangouts Dialer)
  • Google Voice
  • Google Duo
  • Skype (märkus: maksab raha)

Vasakul: Facebook Messenger; Paremal: Skype (märkige kõne hind)

Põhimõtteliselt võimaldab mõni neist rakendustest teil WiFi kaudu helistada, kuid nad ei kasuta teie tegelikku telefoninumbrit ega helista enamikul juhtudel traditsioonilisele telefonile. Selle asemel helistate tegelikult kontolt kontole; Näiteks kui kasutate Facebook Messengerit, siis telefoninumbri sisestamise asemel lihtsalt helistate inimesele tema Facebooki kontol. Sama kehtib ka tasuta Skype'i kontode kohta, ehkki tavalistele telefoninumbritele helistamise eest saate maksta raha.

Google Hangouts ja Voice on muud erandid - need toimivad helistamiseks sisuliselt koos. Kõnede tegemiseks vajate Google Voice'i numbrit ja ka Hangoutsi helistajat. Sel juhul teiepeaks olema võimalik helistada mis tahes traditsioonilisele telefoninumbrile. Probleem tekib siis, kui soovite kõnesid vastu võtta nende tööriistade abil - selleks peate tegema üsna palju täiendavaid seadistusi.

Tõesõna, Facebook Messenger on tõenäoliselt parim viis, eeldades, et inimene, kellega proovite vestelda, on ka Facebookis (ja teie sõprade loendis). Seda on väga lihtne kasutada ja see pakub head kõnekvaliteeti.

Samuti väärib märkimist, et need teenused töötavad ka mobiilse andmeside abil, nii et te seda ei teevaja teha nende kasutamiseks kasutage WiFi-ühendust. See on lahe.

Wi-Fi helistamine on väga lahe teenus ja kindlasti peaksite selle lubama, kui teie operaator ja telefon seda toetavad. Saate kõrgema kvaliteediga kõnesid ja sisuliselt pole ühtegi „surnud tsooni“, kus kõned katkeksid või vaigistaksid.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found