Kuidas parandada helisemist või hüppamist Windowsi arvutis

Pragisemine, hüppamine ja muud heliprobleemid võivad ilmneda erinevatel põhjustel. Võimalik, et saate probleemi lahendada, kohandades heliseadme sätteid, värskendades heli draiverit või kinnitades mõne muu häiriva riistvara. Siin on mõned proovitavad asjad.

Enne kui hakkate seadetega jamama, tasub kontrollida oma riistvara ise. Kui kaabliühendus on lahti, võib see põhjustada mõningaid heliprobleeme. Veenduge, et kõik teie helikaablid on korralikult ühendatud. Kui probleem püsib, on siin mõned võimalikud lahendused.

Muutke oma helivormingut

Väljundseadme helikvaliteedi muutmine võib lahendada mõned probleemid. Helikvaliteedi kontrollimiseks paremklõpsake kella kõrval oleval teavitusalal kõlariikooni ja valige „Playback Devices”.

Topeltklõpsake taasesituse vaikeseadet, mille ikoonil on roheline linnuke.

Klõpsake vahekaarti „Täpsem” ja kasutage helikvaliteedi taseme valimiseks kasti Vaikevorming. Proovige oma helikvaliteediks seada “16 bit, 44100 Hz (CD kvaliteet)”. Pärast klõpsake nuppu "OK" ja vaadake, kas pragisemine või muud heliprobleemid jätkuvad. Selle muudatusega saate lahendada mõned heliprobleemid.

Kui see on seatud CD kvaliteedile ja teil on probleeme, proovige minna teisele helivormingu tasemele ja vaadake, mis juhtub.

Keela heli täiustused

Mõni helidraiver kasutab helikvaliteedi parandamiseks tarkvara „täiustusi”. Kui need ei tööta korralikult - või kui teie protsessorit maksustatakse liiga karmilt -, võivad need põhjustada heliprobleeme.

Helitarvikute keelamiseks kasutage sama akent Atribuudid. Klõpsake siin vahekaarti „Lisatarvikud” - kui näete - ja märkige märkeruut „Keela kõik täiustused”. Muudatuste salvestamiseks klõpsake nuppu „OK“ ja seejärel kontrollige, kas probleemid jätkuvad.

Mitte kõik tarkvaradraiverid ei täida seda funktsiooni, nii et te ei näe kõigis süsteemides alati vahekaarti „Lisatarvikud”. Siin võib olla sarnane vahekaart - näiteks nimega „Sound Blaster” -, kust leiate keelatavad sarnased efektid. Lisatarvikute keelamiseks ei pruugi olla mingit võimalust. See sõltub teie heli riistvarast ja draiveritest.

Keela eksklusiivne režiim

Tundub, et mõnel helidraiveril on probleeme valikuga „Eksklusiivne režiim”, mis võimaldab rakendustel teie helikaarti ainuõiguslikult juhtida. Tavaliselt ei tohiks see probleem olla: süüdistage halbu helidraivereid, kui see põhjustab teie süsteemis probleeme.

Selle sätte leiate samast aknast, kus on valik „Vaikevorming”. Keelake jaotises „Eksklusiivne režiim” valik „Luba rakendustel selle seadme ainuõiguslikuks juhtimiseks”. Klõpsake nuppu „OK” ja vaadake, kas see on teie probleemi lahendanud.

See valik pole tavaliselt probleem, seega peaksite selle tõenäoliselt uuesti lubama, kui selle keelamine probleemi ei lahenda.

Uuendage oma helidraiverid

Mõned probleemid võivad olla lahendatud uuemates helidraiverites. Kui kasutate vanemaid helidraivereid, peate võib-olla erinevate vigade parandamiseks neid värskendama. Windows 10 üritab teie draivereid alati ajakohastada, kuid isegi siis ei pruugi see alati pakkuda uusimaid helidraivereid.

Uuemate helidraiverite hankimiseks külastage oma arvuti tootja veebisaiti, leidke oma arvuti mudeli draiverite allalaadimisleht ja laadige alla uusimad saadaolevad helidraiverid. Kui ehitasite oma arvuti, kontrollige draiveri allalaadimislehte oma emaplaadi tootjalt - või helikaardi tootjalt, kui kasutate emaplaadi parda heli asemel eraldi helikaarti.

Kontrollige oma DPC latentsust

Selle probleemi võib põhjustada ka DPC latentsus. DPC tähistab edasilükatud protseduuri kutset. See on Windowsi osa, mis haldab riistvaradraivereid. Kui draiveril võtab millegi tegemine liiga kaua aega, võib see takistada teistel draiveritel - nagu teie helidraiveril - õigel ajal vajalikku tööd teha. See võib põhjustada heliprobleeme, näiteks klikke, hüppeid, väljalangemisi ja muid probleeme.

DPC latentsuse kontrollimiseks laadige alla ja käivitage LatencyMon. Klõpsake nuppu „Start“ ja laske sellel mõnda aega taustal töötada. See jälgib teie süsteemi riistvaradraivereid ja annab soovitusi, teatades, milline riistvaradraiver näib olevat probleem. Kui konkreetne riistvaradraiver põhjustab probleeme, võite proovida seadme draiverit värskendada, seadme keelata, süsteemist eemaldada või asendada.

Isegi kui näete siin mõningaid latentsusprobleeme, pole need tingimata probleemiks tavalises arvutis, kus peate lihtsalt muusikat kuulama, videoid vaatama ja videomänge mängima. Kui tööriist hoiatab teid probleemi eest, kuid te ei kuule, ei pea te riistvara keelama. See on olulisem professionaalseks kasutamiseks, kui vajate reaalajas heli. Kuid kui kuulete probleemi, võib tööriist viidata riistvaradraiverile.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found