Parimad tasuta tööriistad käivitatava Windowsi või Linuxi USB-draivi loomiseks

Kui peate installima Windowsi või Linuxi ja teil pole juurdepääsu CD / DVD-draivile, on lahendus käivitatav USB-draiv. Võite käivitada USB-draivi, kasutades seda OS-i installiprogrammi käitamiseks, nagu CD või DVD.

Oleme kogunud mõned lingid tasuta programmidele, mis võimaldavad teil hõlpsasti USB-draivi seadistada Windowsi või Linuxi arvutisse installimiseks.

MÄRKUS. Kui teil on probleeme BIOS-i hankimisega arvutisse, et saaksite USB-draivilt käivitada, vaadake meie artiklit USB-draivilt käivitamise kohta isegi siis, kui teie BIOS ei luba.

Windowsi USB / DVD allalaadimise tööriist

Toimetaja märkus:kui soovite luua käivitatava Windowsi installi USB, siis peaksite valima selle tööriista.

Windowsi USB / DVD allalaadimise tööriist on Microsofti ametlik tasuta tööriist, mis võimaldab teil installida Windows 7 ning Windows 8 ja Windows 10, ilma et peaksite oma arvutis olemasolevat opsüsteemi käivitama. Saate muuta oma arvuti BIOS-i draivide alglaadimise järjekorda, nii et Windowsi install USB-draivil käivitub arvuti sisselülitamisel automaatselt. BIOS-ile juurdepääsu ja draivide alglaadimise järjekorra muutmise kohta leiate teavet oma arvuti dokumentatsioonist.

Rufus

SEOTUD:Kuidas luua käivitatav Linuxi USB-mäluseade, lihtne viis

Rufus on väike kaasaskantav programm, mis võimaldab teil luua Windowsi ja Linuxi jaoks käivitatavaid USB-draive. Samuti võimaldab see kontrollida, kas USB-seadmel pole vigu, kasutades kuni nelja läbipääsu. Rufus töötab nii Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ja Windows 8 nii 32- kui 64-bitistes versioonides. Saate luua Windowsi loetletud versioonide jaoks käivitatavad USB-draivid, samuti peaaegu kõik populaarsed Linuxi jaotused, näiteks Ubuntu, Kubuntu, Fedora ja OpenSUSE. See on meie praegune eelistatud viis Linux Live CD-de ja USB-draivide loomiseks.

Rufusi on väga lihtne kasutada ja kõvaketta sektsiooni, USB-draivi või muu välise draivi vormindamisel näeb programm välja nagu Windowsi näidatud vaikevormingu aken.

Lisaks Windowsi ja Linuxi süsteemidele saate Rufuse abil ka USB-draividele utiliite lisada, näiteks Parted Magic, Ultimate Boot CD ja BartPE.

UNetbootin

UNetbootin on tasuta programm nii Windowsi, Linuxi kui ka Mac OS X jaoks, mis võimaldab teil CD-plaadi kirjutamise asemel luua Ubuntu, Fedora ja muude Linuxi distributsioonide jaoks käivitatavaid Live USB-draive. See töötab nii Windows kui Linux. Kasutage UNetbootinit, et alla laadida üks paljudest Linuxi jaotustest, mida see toetab, või sisestage oma Linuxi ISO-faili asukoht.

MÄRKUS. Saadud USB-draivi saab käivitada ainult arvutis, mitte Macis. Lisaks pole UNetbootin nii usaldusväärne kui kunagi varem - soovitame nüüd mõnda muud siin mainitud tööriista, näiteks Rufust.

Ubuntu käivitusketta looja

Ubuntu Startup Disk Creator võimaldab teil USB-mälupulga või SD-kaardi teisendada draiviks, kust saate oma Ubuntu süsteemi käivitada. Te ei pea kogu draivi pühendama Ubuntu süsteemile. Ülejäänud ruumi saate salvestada muid faile.

Programm võimaldab teil luua draivi ka Debiani või mõne muu Debiani-põhise operatsioonisüsteemi jaoks, mille jaoks teil on CD- või .iso-pilt.

Universaalne USB-installer

Universal USB Installer on programm, mis võimaldab teil USB-mälupulgale installimiseks valida mitme Linuxi jaotuse vahel. Valige Linuxi levitamine, sisestage sobiva ISO-faili asukoht, valige USB-mälupulk ja klõpsake nuppu Loo.

MÄRKUS. USB-mälupulk peab olema vormindatud Fat16-, Fat32- või NTFS-draivina.

WiNToBootic

WiNToBootic on veel üks tasuta tööriist, mis võimaldab teil luua Windows 7 või Windows 8 installimiseks käivitatava USB-välkmäluseadme. See toetab alglaadimisketta allikana ISO-faili, DVD-d või kausta. See on eraldiseisev tööriist, mis ei vaja installimist ja töötab väga kiiresti.

Märge:see tööriist pole enam välja töötatud.

Windowsi käivitatava pildi (WBI) looja

Uuendus:näib, et seda tööriista pole enam olemas.

WBI Creator on tasuta programm, mis võimaldab teil luua Windows XP, Vista ja Windows 7 häälestusfailidest alglaaditava ISO-pildi. See on kaasaskantav tööriist, mida on lihtne kasutada. Lihtsalt öelge tööriistale Windowsi seadistusfailid ja valige loodava uue ISO-faili jaoks sihtkaust. Seejärel saate Windowsi süsteemi seadistamiseks kasutamiseks käivitatava USB-välkmäluseadme või CD / DVD seadistamiseks kasutada mõnda muud selles artiklis mainitud tööriista.

WinToFlash

Uuendus:meie lugejad on meile öelnud, et sellel rakendusel on palju reklaamvara, seega eemaldame lingi.

WinToFlash on tasuta kaasaskantav tööriist, mis võimaldab teil luua Windows XP, Vista, Windows 7, Server 2003 või Server 2008 installi-CD-lt või DVD-lt käivitatava USB-välkmäluseadme. Samuti kannab see USB-mälupulgale Windowsi eelinstallimise keskkonnad (WinPE), mis on kasulikud tõrkeotsingu ja parandamise jaoks. MSDOS-i käivitatava USB-draivi loomiseks võite kasutada isegi WinToFlash-i.

XBoot

Uuendus:seda tööriista pole väga pikka aega värskendatud.

XBoot on tasuta utiliit mitme käivitusega USB-mäluseadmete või ISO-pildifailide loomiseks. See võimaldab teil ühendada mitu ISO-faili (Linux, utiliidid ja viirusetõrje päästeplaadid) ühele USB-draivile või ISO-failile, mis võimaldab teil luua kasuliku draivi. Lihtsalt lohistage ISO-failid XBoot-i aknasse ja klõpsake nuppu Loo ISO või Loo USB.

MÄRKUS. XBoot nõuab, et teie süsteemiks oleks installitud .NET Framework 4.0 (eraldiseisev installer või veebi installiprogramm).

Kui on mingeid muid tasuta tööriistu, mida olete käivitatavate USB-mäluseadmete loomiseks kasulikud pidanud, andke meile sellest teada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found