Mida tähendab „TBH” ja kuidas seda kasutada?

Olete ilmselt näinud inimesi, kes viskavad fraasi "TBH" ümber, aga mida see tähendab? See väljend on olnud üsna pikka aega, kuid selle tähendus on aja jooksul mõnevõrra muutunud.

"Ole aus" või "Kuulata"

Enamikus olukordades kasutatakse TBH-d kui ausalt öeldes otsest lühendit. See on initsiaal, mis sai tõuke 90ndate lõpus või 2000ndate alguses ja mille algupära on tihedalt seotud Interneti-foorumite, Interneti-releevestluse (IRC) ja tekstisõnumite kultuuriga.

TBH asetatakse tavaliselt lause algusesse või lõppu, et edasi anda ausust. Kui keegi soovib arvamuse suhtes avameelne olla, võiks ta öelda „TBH, ma vihkan videomänge”. Muidugi saab TBH-d kasutada ka tömbuse, meelituste või solvangute tööriistana. Võite kedagi üles tõsta kommentaariga nagu „TBH, sa oled tugev ja ehe inimene“ või tuua ta alla sõnaga „TBH, ma vihkan su maitset filmide vastu“.

Tundub üsna sirgjooneline, eks? Noh, TBH elab salaja elu teismeliste seas. Mõned lapsed mõistavad TBH-d kui lühendit "olla kuuldud" - üldtunnustatud termin konfidentsiaalse sotsiaalse suhtluse jaoks.

Seal on isegi sotsiaalmeedia postituste žanr nimega "TBH postitused", kus lapsed küsivad üksteise nüri arvamust. Teismelised võivad öelda "meeldib see postitus TBH-le" või "TBH TBH-le" eesmärgiga jagada (või saada) nüri arvamusi. Need arvamused on tavaliselt mõeldud täiendavaks või humoorikaks, kuid need võivad olla ka tahtlikult haavavad või vägivaldsed (need on ju teismelised, kellest me ju räägime).

Alates TBH-st ja tagasi

Nagu me varem mainisime, sai TBH (ausalt öeldes) levinud fraasiks 90ndate lõpus või 2000ndate alguses. Tõenäoliselt kasutati seda IRC- või SMS-vestlustes ausustunde või vaimustuse edastamiseks enne teadetetahvlitele ja veebisaitidele levitamist. Esimene TBH-i linnasisese sõnaraamatu kanne lisati 2003. aastal ja (Google Trendsi andmetel) jõudis see sõna suurele kohale alles 2011. aastal.

Teismeliste TBH määratlus (kuulmiseks) on sama ebamäärase ajalooga. On ohutu eeldada, et fraas (koos fraasidega nagu "TBH for TBH") hakkas levima veebisaitidel nagu Facebook ja Tumblr umbes 2010. aastal. Vähemalt siis olid küsimuste-vastuste saidid nagu ask.fm trendikad.

Igatahes lendas TBH alternatiivne määratlus radari all kuni 2015. või 2016. aastani, mil hommikused uudistesaated ja sellised väljaanded nagu Business Insider teatasid sellest kui potentsiaalsest kiusamise vormist. Facebook pidi seda suundumust märganud, kuna ettevõte ostis 2017. aastal küsimuste-vastuste rakenduse nimega TBH. Ebaõnnestunud rakendus oli suunatud teismelistele ja järgis veidrat tüüpi viktoriinivormingut.

Kahjuks on TBH teismeliste määratlus praegu väljapääsul. See on Google Trendsi veojõu kaotanud, seda pole ilmunud üheski ajakirjast Business ja Instagrami Story Stickers on sujuvalt sujuvamaks muutnud teie sõpradelt TBH küsimist.

Mõnes mõttes olen ma isiklikult öelnud, et me kaeme "kuuldavaks". Ma arvan, et see on huvitav fraas, mis juhib tähelepanu sellele, kuidas asju, mis on "tõelised" või "avameelsed", kasutatakse sageli veebis tähelepanu pööramise valuutana. Ahjaa, vähemalt "ausalt öeldes" on tegelikult mõtet.

Kuidas TBH-d kasutada

TBH on otsene lühend fraasile "ausalt öeldes". Enamikus olukordades võite lihtsalt kasutada sõna “TBH” kõikjal, kus võiksite lauses tegelikult öelda “aus olla”.

Pidage lihtsalt meeles, et enamik inimesi kasutab TBH-d lause alguses või lõpus. See on aeg-ajalt kasutatakse lause keskel, kuid ainult iseseisva lause eessõnana. Te ei näe kedagi ütlemas: "Proovin teiega TBH-d!" See on lihtsalt pilk ja kuritegu Interneti vastu.

Siin on mõned kiired näited TBH õigeks kasutamiseks:

  • TBH, ma ei suutnud kunagi kogu Raudmehe asja taha jääda.
  • TBH, sa oled mu parim sõber. Mulle meeldib sulle sms saata, vennas.
  • See pole suur asi, TBH.
  • Ma tean, et räägin alati oma lihastest, aga tegelikult olen ma üsna nõrk, TBH.
  • Ma olen päris näljane, aga TBH, ma olen alati üsna näljane.

Mis puudutab mõistet "olla kuuldud", siis see onilmselt pole väärt mälu pühenduda. Trend on väljapääsul ja seda kasutavad enamasti teismelised.

Rääkides suundumustest, mis on väljapääsul, on nüüd suurepärane aeg jõuda mõnele muule huvipakkuvale õigeaegse Interneti-kultuuri tükile, nagu leetspeak, Finstagrams ja sõna YEET. TBH, on tore teada, kust need kultuuritükid pärinevad, isegi kui te ei kavatse neid oma igapäevaelus kasutada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found