Mis on MP4-fail (ja kuidas seda avada)?

.Mp4-faililaiendiga fail on MPEG-4 videofailivorming. MP4-failid on üks levinumaid videofailivorminguid, mida kasutatakse videote allalaadimiseks ja voogesitamiseks Internetist. See on väga mitmekülgne ja tihendatud videovorming, kuhu saab salvestada ka heli, subtiitreid ja fotosid.

SEOTUD:Mis on faililaiend?

Mis on MP4-fail?

MP4-failid loodi ISO / IEC 14496-12: 2001 standardi järgi ISO / IEC ja liikuvate piltide ekspertrühma (MPEG) poolt. Seetõttu on MP4 rahvusvaheline audiovisuaalse kodeerimise standard.

Algselt 2001. aastal loodud MPEG-4 12. osa põhines QuickTime'i failivormingul (.MOV). Praegune versioon - MPEG-4 14. osa - ilmus 2003. aastal. MP4 peetakse digitaalseks multimeediummahuti vorminguks - sisuliselt failiks, mis sisaldab hulga tihendatud andmeid. Standard täpsustab, kuidas andmeid konteinerisse salvestatakse, kuid mitte see, kuidas neid andmeid kodeeritakse.

MP4-videotes kasutatava suure tihendusastmega võimaldab see failide suurus olla palju väiksem kui teistel videoformaatidel. Ka faili suuruse vähendamine ei mõjuta kohe faili kvaliteeti. Peaaegu kogu algne kvaliteet säilib. See muudab MP4 kaasaskantavaks ja veebisõbralikuks videovorminguks.

Kuigi MP4-failid võivad heli esitada, ei tohiks neid segi ajada M4A ja MP3-ga, kuna need on failivormingudsisaldavad ainult heli.

SEOTUD:Mis on MP3-fail (ja kuidas seda avada)?

Kuidas avada MP4-faili?

Kuna MP4 on video jaoks standardiseeritud failivorming, toetavad MP4-d peaaegu kõik videopleierid. Faili avamiseks peate vaid topeltklõpsama oma videot ja see avaneb teie operatsioonisüsteemi vaikevaate kuvavaatajaga. Android ja iPhone toetavad loomulikult ka MP4 taasesitust - puudutage lihtsalt faili ja vaatate oma videot hetkega.

Windowsi ja macOS-i kasutajad saavad MP4-faile esitada ilma kolmanda osapoole tarkvara installimata. Windows kasutab vaikimisi Windows Media Playerit; MacOS-is mängitakse neid QuickTime'i abil.

Kui eelistate siiski mõnda teist videopleierit, on faili seose muutmine Windowsi või MacOS-is lihtne protsess. Ja tõenäoliselt ei pea te seda isegi tegema. Uue video taasesitusrakenduse installimisel on suur tõenäosus, et uus rakendus nõuab installimise ajal seost MP4-failidega, kui pole teisiti määratud.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found