Kuidas parandada Windowsi värskenduste ajal "Ära lülita välja" kinni jäänud arvutit

Windowsi värskenduste installimise ajal kuvatakse teade "Windowsi ettevalmistamine, ärge lülitage arvutit välja". Windows lõpetab tavaliselt installiprotsessi, kui annate sellele aega - kuid kui see on olnud mitu tundi, peate võib-olla lihtsalt oma arvuti taaskäivitama.

Kahjuks on tavaline oodata Windowsi värskendamist mõnda aega ja see raiskab tohutult aega. Microsoft ütleb, et Windows 10 seadmeid on umbes 700 miljonit ja 2018. aasta aprilli värskenduse installimine võtab aega 10–30 minutit. Seega, eeldades 700 miljoni arvuti jaoks keskmiselt 20 minutit, kulub inimkonna kollektiivsele ajale üle 26 000 aasta raisku oodates, kuni Windows 10 ühe värskenduse installib.

Mis juhtub, kui taaskäivitate arvuti?

Värskenduse installiprotsess nurjub, kui taaskäivitate arvuti selle protsessi ajal. Aga kui halvasti see läbi kukub? Kas see põhjustab teie arvutiga probleeme? Et täpselt teada saada, mis juhtub, korraldasime mõned testid.

Esiteks käskisime Windowsil installida Windows Update'ist standardne värskendus. Taaskäivitasime oma arvuti arvuti ajal, kui ilmus jaotis „Windowsi ettevalmistamine. Ärge lülitage arvutit välja ”ilmus ekraanile teade. Arvuti taaskäivitus ja nägime kiiresti tavalist sisselogimisekraani.

Pärast sisselogimist kuvas Windows teate „Me ei saanud värskenduste installimist lõpetada”. Värskenduse installimine nurjus, kuid Windows töötas endiselt korralikult. Windows proovib värskenduse hiljem lihtsalt installida.

Teiseks, taaskäivitasime arvuti, samal ajal kui ekraanil oli kiri „Töötab värskendustega, 27% on valmis, ärge lülitage arvutit välja”.

Windows taaskäivitus normaalselt ja nägime teadet: "Me ei saanud värskendusi lõpule viia, muudatuste tagasivõtmine, ärge lülitage arvutit välja." Pärast protsessi lõppu käivitus Windows tavapäraselt ja kõik toimis ootuspäraselt.

Testisime seda protsessi ka suure Windows 10 värskenduse installimisel, lähtudes sügisloojate värskendusest kuni 2018. aasta aprilli värskenduseni. Taaskäivitasime arvuti, kui meie ekraanile ilmus teade „Windows 10 värskenduse konfigureerimine, 10% on valmis, ärge lülitage arvutit välja”.

Pärast arvuti taaskäivitamist nägime lihtsat teadet „Palun oodake” ja siis ilmus sisselogimisekraan tavapäraselt. Taas nägime teadet „Me ei saanud värskenduste installimist lõpetada”.

Lõpuks proovisime arvuti taaskäivitada, kui seal öeldi: „Töötades 48% värskendustega, ärge lülitage arvutit välja. See võtab natuke aega. " Kui Windows tagas värskenduse tagasi, ilmus teade „Teie Windowsi eelmise versiooni taastamine…” ning meie arvuti käivitus ja töötas pärast seda normaalselt.

Igas testis ei tekitanud arvuti väljalülitamine probleeme. Windows otsustas lihtsalt värskendamise lõpetada ja värskendada kõik failid. Windows nõuab enne värskenduse uuesti installimist värskenduse uuesti allalaadimist, igaks juhuks, kui allalaadimisega oli probleeme. Seejärel installiti värskendused pärast seda tavaliselt.

Kui kaua peaksite ootama?

Olge kannatlik ja andke Windowsile veidi aega värskenduste installimise lõpetamiseks, kui see teade kuvatakse teie ekraanil. Sõltuvalt sellest, kui suure värskenduse Windows peab installima ning kui aeglane on teie arvuti ja selle sisemine salvestusruum, võib selle protsessi lõpuleviimine aega võtta.

Tavaliselt ilmub see sõnum ekraanile kuni viis minutit. Kui see teade on teie ekraanil pikka aega ilmunud, peate võib-olla oma arvuti taaskäivitama. Soovitame oodata kaks tundi, igaks juhuks, kui Windows teeb palju tööd. Windows võib protsessi lõpuleviimiseks vajada lihtsalt mõnda aega, eriti kui see on suur värskendus ja teie kõvaketas on aeglane ja täis.

Kui näete ekraanil protsendinumbrit ja see suureneb, jätke Windows rahule seni, kuni see näib edenevat. Kui protsent näib kindlal arvul pikka aega kinni, võib värskendusprotsess takerduda. Siiski on normaalne, et Windows tundub enne ülejäänud installiprotsessi kiirendamist pikka aega teatud kohas "kinni", nii et ärge liiga kärsitu.

Jah, peaksite arvuti välja lülitama, kui see siia kinni jääb

Nagu eespool näidatud, peaks arvuti taaskäivitamine olema ohutu. Pärast taaskäivitamist lõpetab Windows värskenduse installimise, tühistab kõik muudatused ja avaneb sisselogimiskuval. Windows proovib värskenduse hiljem uuesti uuesti installida ja see peaks loodetavasti ka teist korda töötama. See ei tohiks olla vajalik, kuid Windowsil on vigu ja nende parandamiseks peate mõnikord arvuti taaskäivitama. See kehtib isegi siis, kui Windows ütleb teile, et ärge arvutit välja lülitage.

Arvuti väljalülitamiseks sellel ekraanil - olgu see siis töölaud, sülearvuti või tahvelarvuti - vajutage lihtsalt toitenuppu pikalt. Hoidke seda umbes kümme sekundit all. See teeb raske seiskamise. Oodake mõni sekund ja lülitage arvuti uuesti sisse. Raske väljalülitamine pole kunagi ideaalne, kuid sellistel juhtudel võib see olla teie ainus võimalus.

Hoiatus: Kuigi oleme seda protsessi edukalt testinud, pole mingeid garantiisid, et teie Windowsi opsüsteem töötab korralikult pärast tugeva seiskamise tegemist. Kuid kui värskendusprotsess on tegelikult külmunud, on ainus asi, mida saate teha raske seiskamise abil. Soovitame igaks juhuks alati oma olulistest isiklikest failidest varukoopiad teha.

SEOTUD:Mis on parim viis arvuti varundamiseks?

Windowsi parandamine, kui see ei tööta korralikult

Lihtsalt arvuti taaskäivitamine peaks probleemi lahendama. Kui teie arvuti siiski ei käivitu korralikult, on teil mõni muu süsteemiprobleem. Võib-olla pole arvuti taaskäivitamine isegi probleemi põhjustanud - arvuti võib olla kinni jäänud Windowsi ettevalmistamise teate külge, kuna Windowsi opsüsteemis oli juba viga.

Windowsi parandamiseks võite sageli kasutada käivitusparanduse tööriista. Eeldatud alglaadimisvalikute menüü peaks ilmuma siis, kui Windows ei käivitu korralikult. Valige tõrkeotsing> Täpsemad suvandid> Käivitamise parandamine, kui näete alglaadimise täpsemate valikute menüüd. Kui menüüd ei kuvata, saate luua Windows 10 installimiskandja, käivitada selle ja seejärel valida suvandi "Paranda arvuti".

Kui isegi käivitusparandus ei lahenda teie probleemi, peate võib-olla uue funktsionaalse operatsioonisüsteemi saamiseks kasutama funktsiooni „Lähtesta see arvuti” või isegi Windowsi uuesti installima.

Kui saate Windowsi käivitada, kuid tundub, et see ei tööta korralikult, võite Windowsi uuesti installimise asemel proovida rikutud süsteemifaile parandada ka SFC-käsuga. Samuti võite proovida käivitada süsteemitaaste, et operatsioonisüsteem saaks tagasi teadaolevalt hea oleku.

Kui teie arvuti ei toimi hästi isegi pärast Windowsi uuesti installimist, on teil tõenäoliselt tarkvara asemel riistvaraprobleem.

SEOTUD:Kuidas parandada Windowsi käivitusparanduse tööriista käivitusprobleeme

Pildikrediit: hawaya / Shutterstock.com.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found