Mis on fail tar.gz ja kuidas seda avada?

Tõrvafail, mida sageli nimetatakse atarballon failide kogu, mis on hõlpsasti salvestamiseks koondatud ühte faili. Selle asemel, et jälgida tervet failide kausta, peate jälgima ainult ühte faili. Tõrvafailid tihendatakse pärast loomist sageli, andes sellele faili laiendi .tar.gz. Tehniliselt on need TGZ-failid, kuid peaaegu kõik nimetavad nii .tar- kui ka .tar.gz-faile lihtsateks "tõrvafailideks".

Kuidas tõrvafaili avada?

Kui kasutate MacOS-i või Linuxi ja terminali kasutamist ei pahanda, on see vaid üks käsk (kus tarfile on teie faili nimi):

tõrv -xzf tarfile

Käsklusele saate lisada ka mõned lipud, et see täidaks veidi erinevaid funktsioone:

  • -v: Lubab üksikasjaliku reĹžiimi, mis näitab käsu edenemist
  • -x: Väljavõte
  • -z:Kasutab faili gzip, jätke see välja, kui teil on lihtsalt .tar
  • -f: määrab failisisendi, mitte STDIN

Neid kolme viimast lippu võib kohapeal veidi raskesti meelde jätta, nii et hea mnemotehnika on "Xtract Ze File". Samuti saate seda käitades teeselda, et olete Terminaator.

Tõrvafaili loomine on sama lihtne. Lihtsalt asendage-x koos-c "Loo" juurde, ehkki mul on "Compress" abil seda lihtsam meelde jätta, kuigi see on -z ülesanne.

Lihtsam viis (MacOS-is)

Neile, kellele terminali kasutamine ei meeldi, on teil hea meel kuulda, et macOS saab arhiiviliidiga vaikimisi avada tar- ja tar.gz-failid. Lihtsalt topeltklõpsake failil ja see ekstraktitakse.

Võite kasutada ka The Unarchiveri, mis on tasuta tööriist arhiivide haldamiseks, toimib täpselt nagu Arhiivivahend ja toetab ka .rar-faile.

Aga Windows?

Windowsis vajate nende avamiseks välist programmi. 7-Zip on kerge ja teeb seda tööd hästi, kuigi tar.gz-failide avamiseks on vaja kahte sammu. WinRar avab need ühe sammuna, kuid on kasutamisel veidi kohmakam.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found