Kuidas peatada või kustutada ummikus prinditöö Windowsis

Mõnikord jäävad printitavad dokumendid printeri järjekorda kinni, mis takistab uute dokumentide printimist. Kui see juhtub, saate seda parandada järgmiselt.

Sõltumata sellest, kas kasutate kohalikku või jagatud võrguprinterit, ei lähe printimine mõnikord päris hästi. Kui olete proovinud tõrkeotsingut ilmsete printeriprobleemide korral - paberiummistused, paberi puudumine, vähene tint või tooner või olete printeri lihtsalt taaskäivitanud -, on aeg tähelepanu pöörata printimisjärjekorra poole. Sageli võib probleemi lahendada lihtsalt prindipooli tühjendamine ja taaskäivitamine - tarkvara, mis dokumente ette valmistab ja haldab. Kui see ebaõnnestub, peate võib-olla ühe või mitu oma printimisjärjekorras olevat dokumenti tühistama ja vaatama, kas see saab jälle korda.

See peaks töötama operatsioonisüsteemides Windows Vista, 7, 8 ja 10.

Tühjendage ja taaskäivitage prindispoorer

Prindipooli tühjendamine ja taaskäivitamine peaks olema teie esimene samm ummikus olevate prinditööde parandamisel, kuna see ei tühista tegelikult ühtegi teie praegu printivat dokumenti. Selle asemel taaskäivitatakse asjad ja jätkatakse nii, nagu oleksid kõik need dokumendid just esimest korda printerisse saadetud.

Selleks peatate teenuse Print Spooler, kustutate ajutise vahemälu, mida Windows kasutab prinditööde spoolimiseks, ja käivitage seejärel teenus uuesti. Näitame teile kahte viisi, kuidas seda teha. Kõigepealt vaatame, kuidas seda käsitsi teha, ja seejärel vaatame, kuidas luua pakkskript, et saaksite seda teha igal ajal, kui soovite, vaid ühe klõpsuga.

SEOTUD:Jagatud võrguprinteri seadistamine operatsioonisüsteemis Windows 7, 8 või 10

Tühjendage ja taaskäivitage prindispuuler käsitsi

Prindipooli käsitsi tühjendamiseks ja taaskäivitamiseks peate esmalt teenuse Print Spooler peatama. Klõpsake nuppu Start, tippige „services” ja seejärel klõpsake rakendust Services.

Teenuste akna parempoolsest paanist leidke ja topeltklõpsake teenust „Print Spooler”, et avada selle atribuutide aken.

Klõpsake atribuutide akna vahekaardil „Üldine” nuppu „Peata”. Taaskäivitate teenuse veidi hiljem, nii et jätkake ja jätke see omaduste aken praegu avatuks.

Käivitage File Explorer ja sirvige järgmisse asukohta - või kopeerige ja kleepige see tekst lihtsalt oma File Exploreri aadressiribale ja vajutage Enter:

% windir% \ System32 \ spool \ PRINTERS

Tõenäoliselt palutakse teil anda sellele kaustale juurdepääsemiseks luba. Mine ja lepi sellega.

Kustutage kogu kausta sisu, vajutades klahve Ctrl + A ja seejärel klahvi Kustuta.

Nüüd naaske teenuse rakenduses selle avatud omaduste aknasse ja klõpsake nuppu „Start”, et teenus Print Spooler taaskäivitada. Atribuutide akna sulgemiseks klõpsake nuppu „OK” ja võite ka teenuse rakendusest väljuda.

Niipea kui taaskäivitate teenuse Print Spooler, on kõik teie järjekorras olevad dokumendid koheselt uuesti ühendatud ja printerisse saadetud. Kui kõik hästi läheb, peaksid nad kohe uuesti printima hakkama.

Tühjendage ja taaskäivitage prindispuuler pakettfailiga

SEOTUD:Kuidas kirjutada pakettskripti Windowsis

Kui prindijärjekorra tühjendamine teenuse Print Spooler taaskäivitamisega on midagi, mida te arvate, et teete rohkem kui üks kord - või kui te lihtsalt ei peaks rakenduse Teenused kasutamisega probleeme tegema -, saate ka luua lihtsa pakkfaili töö ära tegema.

Käivitage märkmik või eelistatud tekstiredaktor. Kopeerige ja kleepige tühjadesse dokumentidesse järgmine tekst eraldi ridadena:

netopeatuspool
del / Q / F / S "% windir% \ System32 \ spool \ PRINTERS \ *. *"
netistardi spooler

Järgmisena salvestate dokumendi .bat-failina. Avage menüü „File” ja klõpsake käsku „Save As”. Sirvige aknas „Salvesta kui“ asukohta, kuhu soovite faili salvestada. Valige rippmenüüst „Salvesta tüübiks” kirje „Kõik failid (*. *)”. Pange failile nimi, mis teile meeldib, kuid lisage lõppu .bat. Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu „Salvesta“.

Nüüd saate sellel pakettfailil topeltklõpsata, et prindirull kustutada, kui soovite. Veelgi parem, looge pakettfailile otsetee ja asetage see otsetee sinna, kus see on teie jaoks kõige mõistlikum - töölaual, menüüs Start või tegumiribal - ja teil on prindirullide tühjendamiseks ja taaskäivitamiseks alati üks klõps. tahan.

Taaskäivitage või tühistage mõned või kõik printimisdokumendid

Kui prindipooli tühjendamine ja taaskäivitamine ei teinud seda trikki, peate järgmisena proovima, kas saate tuvastada ja tühistada mis tahes dokumendi kinni. Mõnikord aitab ühe kinni jäänud dokumendi tühjendamine teie printeri uuesti käima ja kõik muud järjekorras olevad prinditööd saavad printimise normaalselt lõpetada. Muul ajal peate võib-olla tühistama kõik praegu prinditavad dokumendid ja proovima neid uuesti printida.

Klõpsake nuppu Start, tippige „devices” ja seejärel klõpsake juhtpaneeli rakendusel „Devices and Printers”.

Paremklõpsake aknas Seadmed ja printerid printeri, millega teil probleeme on, ja seejärel klõpsake prindijärjekorra avamiseks käsku „Vaadake, mida trükitakse”.

Prindijärjekorra aknas kuvatakse praegu printimist ootavad prinditööd. Kui probleemi põhjustab üks dokument ja teil on järjekorras rohkem kui üks dokument, on see tavaliselt kõige varem kinni jäänud dokument. Klõpsake veeru „Esitatud” päisel, nii et dokumendid oleksid järjestatud nende esitamise järjekorras, kõige varem ülaosas. Pange tähele, et meie näites korraldasime veerud nii, et need sobiksid paremini meie ekraanipildile, nii et teie veerg „Esitatud” võib olla paremal.

Paremklõpsake varaseimat prinditööd ja valige kontekstimenüüst käsk „Taaskäivita”.

Kui teie printer veab üles ja hakkab pärast dokumendi taaskäivitamist printima, on teil hea minna. Vastasel juhul peate proovima dokumendi tühistada. Paremklõpsake dokumendil uuesti ja valige käsk „Tühista”.

Dokumendi tühistamise kinnitamiseks klõpsake nuppu „Jah”.

Kui tühistamine õnnestus, peaks dokument kaduma printimisjärjekorrast ja printer hakkab järjekorras järgmist dokumenti printima. Kui dokumenti ei tühistatud üldse - või kui dokument tühistati, kuid printimist ikka ei toimu - peate proovima kõik järjekorras olevad dokumendid tühistada. Klõpsake menüüd „Printer” ja valige käsk „Tühista kõik dokumendid”.

Kõik järjekorras olevad dokumendid peaksid kaduma ja võite proovida uue dokumendi printimist, et näha, kas see töötab.

Kui prindipooli taaskäivitamine ja dokumentide printimisjärjekorrast kustutamine ei lahendanud teie printimisprobleemi - ja teie printer töötas varem edukalt -, peate tõenäoliselt tähelepanu pöörama sellistele asjadele nagu printeridraiverite värskendamine või uuesti installimine või edasi liikumine mis tahes diagnostikat pakub teie printeri tootja. Kuid loodetavasti on need toimingud aidanud teie ummikus oleva printimistöö enne nii kaugele jõudmist parandada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found