Miks on minu arvutisse installitud nii palju Microsofti Visual C ++ edasimüügivahendeid?

Kui olete kunagi oma Windowsi installitud programmide loendit sirvinud ja mõelnud, miks seal on nii palju Visual C ++ edasilevitatava versiooni, siis pole te üksi. Liituge meiega, kui vaatame, mis need asjad on ja miks on teie arvutisse nii palju installitud.

Mis on Visual C ++ edasi levitatav?

Microsoft Visual C ++ on integreeritud arenduskeskkond (IDE), mida kasutatakse Windowsi rakenduste loomiseks programmeerimiskeeles C, C ++ ja C ++ / CLI. Algselt oli see eraldiseisev toode, kuid on nüüd kaasatud Microsofti Visual Studio koosseisu. See pakub arendajatele ühte rakendust, milles nad saavad oma koodi kirjutada, muuta, testida ja siluda. Programmeerimiskeskkond sisaldab juurdepääsu paljudele jagatud koodide teekidele, mis võimaldavad arendajatel kasutada juba väljatöötatud koodi konkreetsete protseduuride jaoks, selle asemel, et omaette kirjutama hakata. See jagatud kood on dünaamiliste linkide teekide (DLL) kujul - see on termin, mida enamik Windowsi kasutajaid on ühel või teisel hetkel kohanud.

Kui saabub aeg oma tarkvara kasutajatele juurutada, on arendajatel valida. Nad saavad need DLL-id oma rakenduse installimisse lisada või võivad tugineda jagatud koodi standardsele levitatavale paketile. Enamik valib viimase ja see pakett on tuntud kui Visual C ++ ümberjagatav. Ümberjaotatava kasutamisel on mitmeid eeliseid. Paketid teeb kättesaadavaks Microsoft, kes testib ja värskendab neid ka vigade ja turvaparandustega. Ümberjagatavad pakuvad kasutaja arvutisse ka ühe installi, mida mitu programmi saavad korraga kasutada.

Miks on nii palju minu arvutisse installitud?

Installisin Windows 10 värske versiooni uude arvutisse veidi vähem kui kaks kuud tagasi. Nagu ülaltoodud pildil näha, on mul oma süsteemis juba neli Visual C ++ Redistributable'i versiooni. Teistes süsteemides olen näinud nii palju kui kakskümmend. Niisiis, kuidas nad kõik sinna jõuavad?

Mõned on installitud koos Windowsi endaga. Konkreetsed installitavad versioonid sõltuvad sellest, millist Windowsi versiooni te kasutate. Ma kasutan Windows 10, mis on varustatud Visual C ++ 2012 ja 2013 edasimüügitavatega. Pange tähele, et olen installinud ka nii 32-bitise (x86) kui ka 64-bitise (x64) versiooni. Kui teil on Windowsi 32-bitine versioon, ei näe te neid ümberjagatava 64-bitiseid versioone. Kuid kui teil on Windowsi 64-bitine versioon (mis on tänapäeval peaaegu kõik arvutid), näete mõlemat versiooni, sest 64-bitine Windows võib käitada nii 64-bitiseid kui ka 32-bitiseid rakendusi.

Kõik teie süsteemis kuvatud Visual C ++ Redistributable täiendavad versioonid installiti koos mõne seda nõudnud programmiga. Kui arendaja kodeerib Visual C ++ kindlas versioonis, peavad selle versiooni kooditeegid olema rakenduse käitamiseks olemas ka kasutaja süsteemis. See tähendab, et näiteks kui arendaja kasutas installitava programmi loomiseks Visual C ++ 2005 (või Visual Studio 2005), võite eeldada, et näete koos oma programmiga teie süsteemi installitud Visual C ++ 2005 uuesti levitatavat.

Mõnikord saate programmi esmakordsel käivitamisel hüpikakna, öeldes, et uuesti levitatava paketi installimine. Kui märkate arvutimängijat, märkate seda palju, eriti kui saate oma mängud Steami kaudu. Tavaliselt tähendab see, et arendaja on otsustanud installimise ajal Microsofti uusima paketi alla laadida. Mõnikord on pakett koos rakendusega komplekteeritud. Siin on pilt praeguse AMD graafikadraiveri paketi installimisest, mille näete soovivat installida 2012. ja 2013. aasta C ++ ümberjagatavad failid.

SEOTUD:Mis on Microsoft .NET Framework ja miks see minu arvutisse installitakse?

Samuti on võimalik, et näete, mis näeb välja sama uuesti levitatava installitud mitu versiooni või vähemalt mitu sama aasta versiooni. Näiteks võite näha 2008. aasta mitut versiooni ümberjagatavat versiooni. Võib viidata sellele, et see on hoolduspakett, samas kui teistel võivad olla lihtsalt veidi erinevad versiooninumbrid. Nii et kuigi mõnikord tundub, et on installitud mitu sama paketi versiooni, on need kõik peenelt erinevad. Ja kahjuks, erinevalt mõnevõrra sarnasest .NET Frameworkist, ei koondanud Microsoft kunagi kõiki neid vanemaid versioone ühtseks paketiks.

Lühidalt: näete mõnda Windowsi ja mõnda installitud rakendustega paketti. Ja kui kasutate 64-bitist Windowsi, näete igast paketist nii 64-bitist kui ka 32-bitist versiooni.

Kas ma saan mõned neist desinstallida?

Lühike vastus on: jah, aga ilmselt ei peaks.

Sa ei tea kunagi, millised teie installitud rakendused toetuvad igale edasilevitatavale. Programmi desinstallimisel ei eemalda see programm automaatselt uuesti levitatavat teavet, millele ta tugines, kuna tal pole võimalust teada, kas ka teised rakendused sellele tuginevad. Muidugi, seal võivad olla mõned ümberjagatavad paketid, mida te ei vaja, kuid kui eemaldate käsitsi uuesti levitatava paketi, mida mõned programmid veel kasutavad, võite need mitte õigesti käitada ja mõnel juhul isegi probleeme oma Windowsi installi ise.

See võib ärritada, kui näete nii palju istuvaid installitud programmide loendis, kuid kui teie arvutis toimivad asjad hästi, ei põhjusta edasilevitamine mingit kahju. Samuti ei võta nad palju ruumi. Neli versiooni, mille praegu oma süsteemi installisin, võtavad kokku vähem kui 100 MB kettaruumi.

Oleme näinud Internetis hõljuvaid nõuandeid, mis soovitavad teil eemaldada edasimüügikõlblike versioonide vanemad versioonid, jättes igast suuremast (aasta kaupa märgitud) versioonist kõige värskema. Teisisõnu, nad soovitavad teil jätta uusim 2012. aasta ümberjaotatav paigale ja desinstallida vanemad 2012. aasta versioonid. Oleme seda testinud ja leidnud, et see pole usaldusväärne. Tundub, et see töötab mõnikord, kuid pole mingit garantiid, et see teie jaoks töötab. Minu enda kolme süsteemi piiratud testimisel tekitas see probleeme ühes süsteemis, kus paar programmi enam ei töötanud.

Mida ma saan teha, kui mul on probleeme?

Kahjuks on rakenduse probleemi sageli keeruline kitsendada kuni halva ümberjagatava installimiseni. Programmi installimise või töötamise ajal kuvatakse harva tõrketeade, mis juhatab teid otse uuesti levitatavate pakettide poole. Siiski on see võimalus ja mõnikord tasub seda testida, eriti kui mõni teie installitud programm põhjustab mõne muu juba installitud programmi katkemise ja teate, et nad mõlemad toetuvad samale ümberjagatavale.

Esiteks võite teha paar põhisammut. Veenduge, et Windowsi värskendusel oleksid kõik uusimad värskendused. Kui paketi värskendus on saadaval, võib see probleemi lahendada. Samuti võite proovida skannida korrumpeerunud süsteemifaile Windowsis. See ei võta kaua aega ja see võib taastada rikutud või kadunud süsteemifailid. See on alati võtet väärt.

SEOTUD:Kuidas otsida (ja parandada) rikutud süsteemifaile Windowsis

Kui need toimingud probleemi ei lahenda, võite proovida kõnealuse versiooni desinstallida ja seejärel uuesti installida. Ja kui te ei tea konkreetset versiooni, võite teha hasartmängu ja proovida kõik ümberjagatavad paketid arvutist desinstallida ja seejärel installida iga versiooni kõik uusimad rakendused. Ükskõik, millise marsruudi valite, varundage kindlasti oma arvuti!

Edasilevitatavad saate desinstallida samamoodi nagu mis tahes muu programmi desinstallimise juhtpaneeli rakenduses Programmid ja funktsioonid. Seejärel saate Microsofti allalaadimiskeskusest alla laadida ja installida uusimad versioonid. Siin on mõned otselingid igale versioonile:

  • Microsofti Visual C ++ 2005 SP1 ümberjagatav (x86)
  • Microsofti Visual C ++ 2005 SP1 ümberjagatav (x64)
  • Microsofti Visual C ++ 2008 SP1 ümberjagatav (x86)
  • Microsofti Visual C ++ 2008 SP1 ümberjagatav (x64)
  • Microsofti Visual C ++ 2010 SP1 ümberjagatav (x86)
  • Microsofti Visual C ++ 2010 SP1 ümberjagatav (x64)
  • Microsofti Visual C ++ 2012 värskenduse 4 ümberjagatav (x86 ja x64)
  • Microsofti Visual C ++ 2013 ümberjagatav (x86 ja x64)
  • Microsofti Visual C ++ 2015 värskenduse 2 ümberjagatav (x86 ja x64)

Pidage meeles, et kui kasutate Windowsi 64-bitist versiooni, peate alla laadima ja installima nii 32-bitise (x86) kui ka 64-bitise (x64) versiooni.

Ja seal ta on. Loodetavasti selgitab see vähemalt, mis need Visual C ++ ümberjagatavad paketid on ja miks nii palju teie arvutisse installitakse.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found