Veebisaitide blokeerimine Google Chrome'is

Kas leiate, et külastate Facebooki, Twitteri või muid häirivaid veebisaite, kui peaksite selle asemel tõesti midagi muud tegema? Blokeerige see veebisait Google Chrome'is. Muud lahendused võimaldavad teil blokeerida veebisaidid ka lastele kodus või töötajatele.

Kuidas enda jaoks veebisaiti kiiresti blokeerida

Veebisaitide kiireks blokeerimiseks soovitame Chrome'ile blokeerida saidi. Installige see ja laienduse lihtsate valikute abil saate blokeeritud saitide loendi määratleda. Võite isegi ümbersuunamise seadistada, nii et blokeeritud saidi külastamisel suunatakse teid automaatselt veebisaidile, mida peaksite kasutama (võib-olla oma töökoha veebisaidile). Või lubage see ajakava järgi, et saaksite Facebooki vaadata kõik, mida soovite - kui see on väljaspool teie määratud tundi.

See pole lollikindel. Tegelikult on see vastupidi. Veebisaitide deblokeerimiseks saate kiiresti blokeerida saidi õigusi. Kuigi saate paroolikaitse määratleda, võib igaüks, kes teie arvutit kasutab, avada blokeerimisest mõne muu veebibrauseri. See on viis hoida ennast õigel rajal ja lisada täiendavat hõõrdumist enne veebisaidile sisenemist - see on kõik. See ei ole viis, kuidas kontrollida kodustele lastele või organisatsiooni töötajatele juurdepääsu veebisaitidele

Kui te ei soovi, et laiendus, nagu Blokeeri sait, töötaks igal külastataval veebisaidil, saate selle juurdepääsu piiramiseks kasutada Google Chrome'i laienduste õigusi. Näiteks kui soovite lihtsalt blokeerida Facebooki, võite piirata blokeerida SIte'i ainult facebook.com-is.

SEOTUD:Chrome'i laienduse lubade juhtimine

Kogenud geeke võib kasutada veebisaitide blokeerimiseks nende süsteemi hostifaili abil, mis võimaldab teil määratleda kohandatud loendi domeenidest ja nendega seotud IP-aadressidest. Pange tähele, et Google Chrome eirab teie süsteemi hostifaili. See takistab pahavara suunamast selliseid veebisaite nagu Facebook pahatahtlikesse asukohtadesse, kuid takistab ka blokeerimast selliseid veebisaite nagu Facebook. Sellepärast on laiendus nii kasulik.

Kuidas blokeerida vanemliku kontrolliga veebisaite

Blokeerimissaidi laiendus töötab teie enda jaoks hästi. Kuid te ei saa seda tõhusalt kasutada, et blokeerida oma lastele juurdepääs veebisaitidele.

Paljudel WiFi-ruuteritel on sisseehitatud veebisaidi blokeerimise funktsioonid ja see töötab palju paremini kui see Chrome'i laiendus. Kui teie ruuteril on selline funktsioon, võite käitada ruuteril blokeerida veebisait ja keegi teie WiFi-võrgus ei pääse sellele juurde. Muidugi võiksid mustas nimekirjas liikumiseks ikkagi kasutada VPN-i või volikirju - miski pole lollikindel.

Samuti võiksite uurida vanemliku järelevalve tarkvara, mis töötab teie arvutis. Lisaks kolmanda osapoole vanemliku järelevalve tarkvarale sisaldab teie opsüsteem kasulikke tööriistu.

Näiteks võimaldavad Windows 10 perefunktsioonid teil lapsekonto jaoks veebisaidid blokeerida. Macis võimaldab MacOS Catalinasse lisatud funktsioon Screen Time piirata juurdepääsu saitidele. Chromebookis saate Family Linki abil juhtida, milliseid veebisaite lapse konto saab külastada.

Kuidas blokeerida organisatsiooni veebisait

Chrome Enterprise'i kasutavad organisatsioonid saavad üksikute veebisaitide blokeerimiseks kasutada Chrome'i funktsiooni URLBlacklist. See funktsioon on mõeldud organisatsiooni seadmeid haldavatele IT-spetsialistidele ega aita teil Chrome'i kodus hallata. Lisateavet leiate Google'i veebisaidi blokeerimise dokumentatsioonist.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found