Kuidas luua, seadistada ja hallata oma ebakõlaserverit

Discord on kiiresti kasvav teksti- ja häälvestlusrakendus, mis on suunatud eelkõige mängijatele. Selle klanitud ja lihtne disain muudab selle suurepäraseks alternatiiviks vanematele rakendustele nagu Teamspeak ja Skype. Ebakõla on võtnud palju inspiratsiooni Teamspeak'i ulatuslikest kohandamis- ja haldusvõimalustest, kuid on mõned neist võimalustest liidesesse mattnud. Õnneks on alustamine üsna lihtne.

Kuidas luua ebakõlaserverit?

Discordi serveri loomine on lihtne. Esiteks peate kas alla laadima Discordi (Windows, macOS, Linux, iOS või Android) või avama Discordi veebiliidese. Mõlemal juhul peate alustamiseks looma tasuta kasutajakonto. Nii et minge edasi ja tehke kõik see esimene.

Kui te esimest korda Discordi avate ja sisse logite, küsitakse teilt, kas soovite serverit luua või sellega liituda. Kui kasutate juba ebakõlasid ja olete selle algse ekraani vahele jätnud, saate uue serveri luua, klõpsates liidese Discord suurel plussil nuppu.

Mõlemal juhul näete sama ekraani. Uue serveri loomiseks klõpsake nuppu „Loo server”.

Pange oma serverile nimi, valige mõni teine ​​piirkond, kui see teie serverit õigesti ei tuvastanud, ja seejärel klõpsake nuppu „Loo“.

Teie uus server on loodud ja olete sellega automaatselt ühendatud. Valige vasakul oma uus server ja seejärel klõpsake selle nime kõrval rippnoolel, et näha sõprade kutsumise, serveri sätete muutmise, kanalite loomise ja muu valikuid.

Seadistage kasutajarollid, et hõlbustada lubade haldamist

Disordi rollid annavad kasutajatele konkreetsed õigused. Võite näiteks luua moderaatoritele rolli ja anda sellele rollile võimalus kasutajaid keelata ja sõnumeid kustutada. Kõik sellele rollile määratud kasutajad pärivad need õigused. Rollide kasutamine säästab teid igale kasutajale õiguste määramisest. Samuti võiksite rollide abil teha midagi nii lihtsat kui anda sõpradele lahe auaste ja värv.

Rollide haldamiseks avage serveri seaded ja klõpsake vasakul asuvat kategooriat „Rollid”. Uute rollide lisamiseks klõpsake lehel pealkirja „Rollid” kõrval oleval väikesel plussmärgil. Lubade haldamiseks valige roll. Lubade loetelu on pikk, kuid olulised käsitlevad serveri haldamise võimeid uute kanalite või rollide loomisega, kasutajate haldamist sõnumite keelamise või kustutamise abil ja kasutajate häälvestluse kaudu sisse ja välja viimist. Samuti on olemas administraatori roll, mis annab iga loa, välja arvatud serveriomaniku spetsiifilised (näiteks serveri kustutamine).

Esimene seade - „Näita rolliliikmeid eraldi” - paneb selles rollis olevad inimesed kuvama kasutajate paneelil oma kategoorias. Võite teha mõned korralikud trikid, jättes selle seade teatud rollide jaoks välja. Näiteks kui teil on hulk administraatoreid, kuid soovite endale muud värvi teha, võite teha uue rolli ja panna selle administraatori kohale, kuid jätta see valik välja, nii et see ei loo täiesti uut kategooriat.

Siin oleme loonud rolli "Cool Color" ja määranud sellele värvi.

Nüüd kuvatakse kõik rollile „Cool Color” määratud kasutajad sinisega.

Seda trikki saate kasutada ka lubadega. Näiteks võite administraatori loal teha rolli „Serveri administraator” ja anda selle kõigile valimise asemel välja valikuliselt.

Kui olete soovitud rollide seadistamise lõpetanud, saate neile rollidele kasutajad määrata, paremklõpsates nende nimel ja lubades menüüs „Rollid” vastava kasti.

Kui teil on eriti suur server, saate inimesi otsida seadete paneeli vahekaardilt „Liikmed”, nii et te ei pea loendit alla kerima ega neid @.

Kuidas kanaleid korraldada?

Iga teie serveri kanal on jaotatud kategooriatesse. Uue kanali või kategooria loomiseks paremklõpsake kanalipaanil suvalises kohas ja klõpsake käsul „Loo kanal” või „Loo kategooria”.

Kanali loomisel andke sellele nimi ja valige, kas see peaks olema teksti- või häälekanal. Kanalite nimed ei tohi sisaldada tühikuid (tühiku sisestamine loob lihtsalt sidekriipsu) ega suuri tähti.

Kategooria loomisel peate ainult sellele nime panema. Kategooriate nimed võivad sisaldada tühikuid ja kuigi saate sisestada suuri ja väikeseid tähti, kuvatakse need lõpuks kõikides suurtähtedes.

Kanalitel on ka oma kanalipõhised õigused, millele pääsete juurde, kui klõpsate kanali kõrval oleval hammasrattal. Need õigused sünkroonitakse vaikekategooriaga, kuhu kanal kuulub, kuid kui neid muudate, jäävad need samaks, kuni sünkroonite uuesti.

Samuti saate kategooriad ja kanalid privaatseks muuta. Kui asute kanalit looma, valige lihtsalt „Privaatne kanal” ja lubage siis rollidel, millele soovite kanalile juurde pääseda.

Kui soovite kanalile lisada vaid mõne inimese, on kõige parem teha sellele kanalile uus roll ja seejärel lisada sellele kasutajale kasutajad.

Väärkasutuse vältimine

Suurte lahkheliserverite puhul peate rollide ja kanalite määramisel võtma mõned ettevaatusabinõud. Näiteks kui olete loonud privaatkanali ja sellele uue rolli, kuid see roll on allpool teist rolli, kui funktsioon „Halda rolle“ on sisse lülitatud, saavad selles rollis olevad inimesed anda endale uue privaatse rolli ja pääseda juurde teie kanalile. Selliseid juhtumeid on ka palju, nii et siin on mõned juhised, mida järgida:

  • Kõik kanalipõhised rollid peaksid olema üle kõrgeima administraatorirolli.
  • Admini kohal asuvad kohandatud värvirollid annavad neile administraatoritele võimaluse luua uusi administraatoreid, kuna need on tehniliselt administ kõrgemad.
  • Kanalite haldamine annab inimestele võimaluse kanaleid kustutada, kustutades kõik protsessis olevad sõnumid. Seetõttu ei tohiks te tõenäoliselt seda luba liiga palju välja anda. Sama kehtib ka administraatori kohta.
  • Ainult kirjutuskaitstud kanalites saavad liikmed endiselt emotikonidega reaktsioone lisada. Kuna seal on terve emotikonide tähestik, saavad inimesed teie sõnumitele vastuseks asju täpsustada. Te ei saa neid kustutada, nii et kui teil on probleeme inimestega, kes kirjutavad asju, mida nad ei peaks, saate selle võimaluse kanalipõhistes seadetes jaotises @everyone välja lülitada. Võite hõljuda ka reaktsioonide kohal, et näha, kes need sinna paigutas.
  • Kui teil on petturitest administraatoreid, jälgib serveri sätete all olev auditilogi kõiki haldusmeetmeid, näiteks sõnumite kustutamist või kasutajate keelamist. Nii saate jälile saada, kes probleeme tekitab, ja need eemaldada.
  • Kui teil on probleeme rämpspostiga, saate automaatse modifikatsiooni taseme seadete jaotises „Mõõdukus” määrata. See nõuab uutelt kasutajatelt enne liitumist oma e-posti aadressi kinnitamist või aktiivset ebakõla kasutajat.

Kui vajate modereerimisel tõesti abi, saate lisada paar robotit, mis aitavad. MEE6 on minu isiklik lemmik, kus on kena veebipaneel ja paremusjärjestus ning ka Dyno töötab kenasti. Saate sirvida teisi ebakõlaroboteid discordbots.org.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found