Kõik, mida peate teadma selle arvuti lähtestamise kohta Windows 8 ja 10

Windows 10 sisaldab suvandit "Lähtesta arvuti", mis taastab Windowsi kiiresti tehase vaikekonfiguratsiooni. See on kiirem ja mugavam kui Windowsi uuesti nullist installimine või tootja taastesektsiooni kasutamine.

Windows 8-l olid eraldi suvandid „Värskenda oma arvutit” ja „Lähtesta arvuti”. Värskendus säilitas kõik teie failid ja isikupärastamise sätted, kuid määrake arvuti vaikeseaded ja desinstallisite töölauarakendused. Lähtestamine eemaldas kõik, sealhulgas teie failid, nagu Windowsi täieliku uuesti installimise nullist.

Windows 10-s on asjad natuke lihtsamad. Ainus võimalus on "Lähtesta arvuti", kuid saate protsessi käigus valida, kas soovite oma isiklikke faile säilitada.

Kuidas arvuti lähtestamine töötab

Kui kasutate Windowsi funktsiooni „Lähtesta see arvuti”, lähtestab Windows tehase vaikeseisundi. Kui ostsite arvuti ja sellega oli installitud Windows 10, on teie arvuti samas seisundis, nagu selle saite. Kõik tootja installitud tarkvara ja draiverid installitakse uuesti. Kui installisite Windows 10 ise, on see värske Windows 10 süsteem ilma täiendava tarkvarata.

Saate valida, kas soovite oma isiklikke faile säilitada või need kustutada. Kõik teie installitud programmid ja seaded kustutatakse. See tagab, et teil on värske süsteem. Kolmanda osapoole tarkvara, süsteemifailide rikutuse, süsteemi sätete muutmise või pahavara põhjustatud probleemid tuleks lahendada arvuti lähtestamisega.

Kui teie arvutisse oli Windowsi eelinstallitud, võite näha ka kolmandat valikut „Tehase seadete taastamine”. See taastab teie arvutiga kaasas olnud algse versiooni - nii et kui teie arvuti oli varustatud Windows 8-ga ja täiendasite Windows 10-le, lähtestatakse see uuesti Windows 8-ks.

See protsess on väga sarnane Windowsi uuesti installimisega nullist või tootja tarnitud taastesektsiooni kasutamisele, kuid on mugavam.

Kapoti all

Microsoft on selgitanud, mis siin kapoti all tegelikult toimub. Kui lähtestate arvuti ja eemaldate kõik:

    1. Arvuti käivitub Windowsi taastekeskkonda Windows RE
    2. Windows RE kustutab ja vormindab Windowsi sektsioonid enne Windowsi värske koopia installimist.
    3. Arvuti taaskäivitub Windowsi uude koopiasse.

Kui otsustate failid säilitada, toimuvad samad toimingud. Enne Windowsi sektsiooni kustutamist otsib Windows RE kõvakettalt faile ja isiklikke seadeid. See paneb nad kõrvale, installib Windowsi värske koopia ja asetab nad tagasi sealt, kust nad leiti.

Sõltumata sellest, kas soovite oma isiklikke faile säilitada või mitte, hõlmab see protsess täiesti värsket Windowsi süsteemi. Sellepärast kustutatakse teie töölauaprogrammid.

Kuidas lähtestada arvuti Windowsi seest

Arvuti tehaseseadete lähtestamiseks Windows 10-s avage lihtsalt rakendus Seaded ja minge jaotisele Värskendamine ja turvalisus> Taastamine. Klõpsake või puudutage jaotises „Lähtesta see arvuti” nuppu „Alusta”.

Windows 8-s minge valikutele Muuda arvuti sätteid> Värskenda ja taastage> Taastamine, et leida samaväärsed suvandid Värskenda oma arvutit ja Lähtesta see arvuti.

Võite valida kas „Säilita minu failid” või „Eemalda kõik”. Kui valite „Hoidke minu failid”, lähtestab Windows Windowsi vaikeseisundi, eemaldades installitud rakendused ja sätted, kuid säilitades teie isiklikud failid. Kui valite „Eemalda kõik”, kustutab Windows kõik, ka teie isiklikud failid.

Kui soovite lihtsalt värsket Windowsi süsteemi, valige Windowsi lähtestamiseks isiklikke faile kustutamata käsk „Säilita minu failid”. Arvuti müümisel või kellelegi teisele andmisel peaksite kasutama valikut „Eemalda kõik”, kuna see kustutab teie isikuandmed ja seadistab seadme tehase vaikeseisundisse. Mõlemal juhul on enne selle funktsiooni kasutamist soovitatav oma olulistest failidest varukoopiad teha.

Windows 8-s nimetati suvandit "Säilita minu failid" nimega "Värskenda oma arvutit" ja valikut "Eemalda kõik" nimetati "Lähtesta arvuti". Windows 10 lihtsustab asju, helistades sellele protsessile "Lähtesta arvuti" ja küsides, mida soovite oma failidega teha.

Kui otsustate kõik eemaldada, küsib Windows, kas soovite "ka draivid puhastada". Valige „Eemalda failid ja puhastage draiv” ning Windows kopeerib draivi andmed, et teie kustutatud faile ei saaks taastada. See on ideaalne võimalus kasutada arvutit (või selle kõvaketast) müües või kinkides.

Kuidas lähtestada arvuti alglaadimismenüüst

SEOTUD:Kolm viisi Windows 8 või 10 alglaadimisvalikute menüü avamiseks

Kui teie Windowsi arvuti ei käivitu korralikult, saate selle lähtestada alglaadimisvalikute menüüst. Oleme käsitlenud mitmeid võimalusi sellele menüüle pääsemiseks. Kuid see menüü ilmub automaatselt ka siis, kui Windows ei saa käivitada.

Menüüst arvuti lähtestamiseks valige Tõrkeotsing> Lähtesta see arvuti.

Kuidas saada värske Windows 10 süsteem ilma Bloatware'ita

SEOTUD:Kuidas hõlpsasti Windows 10 ilma Bloatwareita uuesti installida

Valik „Lähtesta see arvuti” on mugav, kuid sellega on üks suur probleem: kui teie arvutitootja installis tehases palju rämpstarkvara, mida te ei soovi, toob arvuti lähtestamine kogu selle rämpsu tagasi.

Õnneks on Windows 10 aastapäeva värskenduse abil nüüd lihtne viis värske Microsoft Windows 10-süsteemi hankimiseks. Klõpsake lihtsalt ekraanil Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Taastamine linki „Lisateave Windowsi puhta installimisega värske alustamise kohta”.

Uus tööriist „Andke oma arvutile uus algus” laadib Windows 10 pildi otse Microsofti alla ja installib teie süsteemi, andes teile värske Microsofti süsteemi, kuhu pole ühtegi selle tehasetarkvara installitud. Vajalikud riistvaradraiverid tuleks pärast lõpetamist Windows Update'ist automaatselt alla laadida. Kui vajate riistvaradraiverit või utiliiti, mida pole Windows Update'i kaudu automaatselt installitud, leiate need oma arvuti tootja allalaadimissaidilt.

Windows 8 võimaldas teil luua kohandatud värskenduspildi. Alati, kui värskendate või lähtestate oma arvuti, kasutab see vaikepildi asemel teie kohandatud pilti. Näiteks võite desinstallida arvutiga kaasas olnud puhitustarkvara, installida olulise tarkvara või muuta süsteemi sätteid ja seejärel luua värskendava pildi praeguse süsteemi olekuga. Kuid seda võimalust pole Windows 10-s enam olemas, kuid bloatware-vähem valik on vähemalt kena lohutusauhind.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found