Kuidas muuta oma Windowsi arvuti WiFi-leviala

Windows võib muuta teie sülearvuti (või töölaua) traadita levialaks, mis võimaldab teistel seadmetel sellega ühendust luua. Interneti-ühenduse jagamise abil saab see teie Interneti-ühendust nende ühendatud seadmetega jagada. Kogu see toimib järgmiselt.

Tänu Windowsi varjatud virtuaalse WiFi-adapteri funktsioonile saate isegi luua WiFi-leviala, kui olete ühendatud teise Wi-Fi-võrguga, jagades üht WiFi-ühendust teise võrguga.

Muutke oma arvuti lihtsaks WiFi-levialaks

Kui te ei saa sisseehitatud Windowsi WiFi-leviala tööle, peaksite proovima selle asemel kasutada Connectify Hotspot-i - see on täiesti lollikindel WiFi-leviala, millel on palju võimalusi ja kena liides.

Connectify Hotspot on suurepärane, kui olete hotellis, kus laaditakse seadme kohta, või kui olete lennukis ja ühendate oma sülearvuti, kuid ei soovi telefoni ühendamise eest rohkem maksta. Kui maksate Pro versiooni eest, saate oma arvutit kasutada isegi WiFi-korduri või traadiga ruuterina või jagada telefonist lõastatud ühendust

See on tõesti pigem elektrikasutaja tööriist, kuid kui otsite head lahendust, on Hotspot tasuta proovida ja põhiversioon on teatud piirangutega tasuta.

Jagage traadiga või traadita Interneti-ühendust Windows 10-s

SEOTUD:Mis on uut Windows 10 aastapäeva värskenduses

Kui teil on Windows 10 installitud aastapäeva värskendus, on teil õnne. Selle värskendusega on Windowsil nüüd üks lüliti kõigi WiFi-ühendusega arvutite muutmiseks levialaks ja pole vahet, kas Interneti-ühendus, mida soovite jagada, on traadiga või traadita.

Esiteks käivitage seaded, vajutades klaviatuuril Windows + I. Klõpsake seadete põhilehel nuppu „Võrk ja Internet”.

Klõpsake lehe Võrk ja Internet vasakus servas valikul „Mobiilne leviala”.

Paremal küljel lülitage sisse lüliti „Jaga minu Interneti-ühendust teiste seadmetega”. Kui soovite midagi muud kui võrgu vaikenimi ja parool, klõpsake nuppu „Muuda“.

Sisestage aknas Redigeerimine võrgu nimi ja parool, mida soovite kasutada, ja seejärel klõpsake nuppu „OK”.

Ja see on kõik, mida peate Windows 10-s tegelikult tegema. See on üks Windows 10 aastapäeva värskenduse parimatest uutest funktsioonidest, ehkki see levis suhteliselt väikese fanfaariga.

Kui teil on selle funktsiooniga probleeme, siis siin on mõned võimalikud tõrkeotsingu toimingud.

Juhtmega Interneti-ühenduse jagamine Windows 7-s

Võimalus jagada arvuti traadiga Interneti-ühendust traadita seadmetega on integreeritud Windows 7 võrguliidesesse nn ad-hoc võrgu kaudu. Ajutine võrk on tegelikult seadmete vahel lihtsalt lihtne ja otsene võrguühendus. Sel juhul loote oma arvuti traadita ühenduse ja kõigi traadita seadmete vahel, mida soovite ühendada, ajutist võrku. Peate lihtsalt kontrollima, kas teie traadiga ühendus on loodud ja kas arvutis on saadaval WiFi.

Pange tähele, et kui seadistate oma arvuti WiFi abil ajutise võrgu, keelab see kõik olemasolevad ühendused, mis seda WiFi-adapterit kasutavad. Seetõttu töötab see meetod ainult siis, kui teie Internet pärineb Etherneti allikast.

SEOTUD:Jagage Windows 7 juhtmevaba masina Interneti-ühendust Ad Hoc-võrguga

Kui te pole kunagi sellist võrku loonud, lugege kindlasti meie täielikku juhendit Interneti-ühenduse jagamiseks ajutise võrgu kaudu. Lühidalt öeldes avate siiski akna Halda traadita võrke (leiate selle avades alguse ja otsides sõna „traadita”), klõpsates nuppu Lisa ja seejärel valikul „Loo ajutine võrk”. Sisestage võrgu nimi ja parool ning see kuvatakse traadita võrkude loendis. Valige see ja teie sülearvuti katkestab ühenduse praeguse WiFi-võrguga ja hakkab majutama ad-hoc-võrku, millega teie teised seadmed saavad ühendust luua.

Lubage kindlasti märkeruut „Luba teistel võrgukasutajatel ühenduse luua läbi selle arvuti Interneti-ühenduse”, et teie arvuti jagaks juhtmega Interneti-ühendust teie arvutiga ühendatud seadmetega ajutise võrgu kaudu.

Juhtmega Interneti-ühenduse jagamine Windows 8-s

Kahjuks eemaldas Windows 8 graafilise liidese ajutise võrgu seadistamiseks, nii et seda pole nii lihtne seadistada kui Windows 7 või 10. Põhifunktsioon on endiselt olemas. Peate lihtsalt kasutama väikest käsurea trikitamist.

Esiteks peate veenduma, et teie olemasolevat traadita võrku jagatakse teiste võrgu kasutajatega. Dialoogiboksi Käivita avamiseks vajutage klaviatuuril Windows + R, tippige „ncpa.cpl” ja vajutage seejärel Enter.

Paremklõpsake võrguühenduste aknas oma traadita võrku ja valige kontekstimenüüst "Atribuudid".

Lülitage üle vahekaardile „Jagamine” ja lubage märkeruut „Luba teistel võrgukasutajatel ühenduse luua selle arvuti Interneti-ühenduse kaudu”. Jätkake ja tühjendage märkeruut „Luba teistel võrgukasutajatel jagatud Interneti-ühendust juhtida või keelata” ja klõpsake siis nuppu „OK”.

Järgmisena peate käivitama administraatoriõigustega käsuviiba. Paremklõpsake ekraani vasakus alanurgas (või klõpsake nuppu Windows + X) ja valige kuvatavas kasutajate menüüs "Käsuviip (administraator)".

Märge: Kui näete menüüs Energiakasutajad käsuviiba asemel rakendust PowerShell, on see lüliti, mis sündis Windows 10 loojate värskenduse abil. Soovi korral on väga lihtne minna tagasi menüüs Energiakasutajad käsuviiba kuvamisele või võite proovida PowerShelli. PowerShellis saate teha üsna palju kõike, mida saate teha käsuviibas, pluss palju muud kasulikku.

SEOTUD:Kuidas panna käsuviip tagasi menüüsse Windows + X Power Users

Kui käsuviip on avatud, on teie järgmine samm traadita võrgu seadistamine võrgu abil nii:

netsh wlan seati hostitud võrgurežiimi = luba

Kus on teie võrgu nimi ja on parool, millega soovite kasutajatel ühendust luua. Pöörduspunkt luuakse WPA2-PSK (AES) krüptimisega.

Järgmisena hakkate meie võrku edastama järgmise käsuga:

netsh wlan alustab hostitud võrku

Ja igal ajal saate seda viimast käsku kasutada ühenduse kohta teabe kuvamiseks. Selles on loetletud näiteks kanal, mida teie ühendus kasutab, ssid nimi, autentimise tüüp, raadiotüüp ja teie võrguga ühendatud klientide arv.

netsh wlan näitab hostitud võrku

Kui olete lõpetanud, peaksite saama ühendada mis tahes WiFi-seadme oma uue ajutise võrguga.

Jagage traadita Interneti-ühendust operatsioonisüsteemis Windows 8 või 7

Märge:see tarkvara ei näi enam töötavat. Kasutage Connectify Hotspot'i või mõnda muud ülalnimetatud meetodit.

Kui soovite Windows 8 või 7 traadita Interneti-ühendust teiste traadita seadmetega jagada, peate kasutama kolmanda osapoole rakendust. Soovitame virtuaalset ruuterit, kuna see on tasuta, avatud lähtekoodiga ja hõlpsasti seadistatav. Saate seda kasutada ka traadiga ühenduse jagamiseks, kui soovite lihtsalt lihtsamat viisi, kui ajutise võrgu loomine.

Alustuseks laadige alla virtuaalne ruuter ja käivitage see. Selle kasutamine ei saa tõesti lihtsam olla. Sisestage oma võrgule nimi, sisestage parool ja valige ühendus, mida soovite jagada selle WiFi-võrguga ühenduvate seadmetega. Klõpsake nuppu "Start Virtual Router" ja olete valmis. Selles aknas näete isegi ühendatud seadmete loendit.

Mobiilse leviala seadistamine Windowsi arvutisse võib olla veidi vaevarikas või üsna lihtne. See sõltub lihtsalt sellest, millist Windowsi versiooni te kasutate ja kas olete valmis kasutama kolmanda osapoole rakendust. Kuid järgmine kord, kui olete kusagil ummikus, kus on ainult traadiga Interneti-ühendus, teate vähemalt, et saate oma arvutit kasutada selle ühenduse jagamiseks teiste traadita seadmetega.

Pildikrediit: Iain Watson Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found