Kuidas avada (või teisendada) Photoshopi fail, kui teil pole Photoshopi

Photoshop on populaarne ja võimas graafika redigeerimise tööriist, kuid mida teha, kui peate avama PSD-faili ja teil pole Photoshopi? Meil on teile mitu lahendust, mis ei hõlma Photoshopi kalli eksemplari ostmist (või rentimist).

Photoshopi dokumendi (PSD) fail on täiesti redigeeritav failivorming, mis salvestab dokumendi täpse oleku - teksti, kujundid, kihid, maskid, efektid ja kõik muu. Kui tavaline pildifail on tavaliselt üsna väike, sisaldab tasast pilti ja on ühekihiline, võib Photoshopi dokument olla üsna suur, mahutada palju teavet ja tavaliselt mitmekihiline. Enamasti kasutavad inimesed failiga töötades PSD-vormingut ja seejärel eksportivad selle jagamiseks teist tüüpi pildifailidesse.

Vaatame kolme võimalikku lahendust, kuidas saate PSD-faili kasutada ilma Photoshopita - need kõik on tasuta. Kui aga saate regulaarselt PSD-faile töötamiseks või kui teil on hunnik, millega peate lühikese aja jooksul töötama, võiksite kaaluda Photoshopi lühiajalist tellimust, mille saate juba 10 dollariga kuus.

Sellest hoolimata vaatame, kuidas saate nende failidega töötada ilma Photoshopi omamata.

IrfanView: PSD-failide vaatamiseks ja teisendamiseks (ainult Windows)

IrfanView on ennekõike piltide vaataja ja see on suurepärane. See on kiire, kerge ja võib avada peaaegu kõiki olemasolevaid pildivorminguid (isegi palju heli- ja videoformaate). Ja mis kõige parem, see on tasuta. Kuigi te ei saa failis ühtegi kihti muuta, saate pilti suhteliselt hõlpsalt vaadata ja teiseks vormindada.

SEOTUD:Miks peaksite Windowsi vaikepildivaaturi asendama IrfanView'ga

Märkus: halb uudis on see, et IrfanView on saadaval ainult Windowsi kasutajatele. Hea uudis on see, et kui kõik, mida soovite teha, on vaadata Macis PSD-faili, on see sisseehitatud macOS-i eelvaate funktsiooni. Valige fail Finderis ja vajutage tühikuklahvi, et vaadata Photoshopi faili ülemist kihti.

IrfanView's avage menüü "File" ja seejärel klõpsake käsku "Open".

Navigeerige oma PSD-faili juurde, valige see ja klõpsake siis nuppu „Ava“.

Nüüd, kui olete oma faili avanud, saate seda IrfanView'is vaadata või printida. Vajadusel saate selle teisendada ka muus vormingus.

Avage uuesti menüü „File” ja seejärel klõpsake käsku „Save As”.

Avage aknas Salvesta nimega rippmenüü „Salvesta tüübiks“ ja valige soovitud vorming. Leiate peaaegu iga tüüpi pildivormingut, mida soovite.

Teie uus pildifail salvestatakse kausta, kus asub algne PSD-fail.

GIMP: PSD-failide vaatamiseks, redigeerimiseks ja teisendamiseks (Windows, macOS, Linux)

GNU Image Manipulation Program (GIMP) on tasuta avatud lähtekoodiga ja platvormidevaheline piltide redigeerimisprogramm, mis tegeleb fotode retušeerimise, kompositsiooni ja piltide koostamisega. See on võimas rakendus, mis, kuigi pole nii intuitiivne ega võimas kui Photoshop, tuleb siiski üsna lähedale.

Gimpi abil saate vaadata ja redigeerida PSD-faile, samuti teisendada need muudesse vormingutesse.

Kui olete GIMP-i alla laadinud ja installinud, käivitage see. Avage menüü „File” ja seejärel klõpsake käsku „Open”.

Leidke PSD-fail, millega soovite töötada, ja seejärel klõpsake nuppu „Ava“.

Nüüd, kui olete oma faili avanud, saate hakata GIMP-is viimistlema, muutma ja täiendavaid kihte looma. See ei ole sama mis Photoshop, kuid see on lähim, mida saate saada tasuta tarkvarast.

Järgmisena, kui soovite selle PSD-faili teisendada millekski muuks - näiteks JPG-, PNG- või GIF-failiks -, avage uuesti menüü "Fail" ja seejärel klõpsake käsul "Ekspordi nimega".

Avage aknas Ekspordi kujutis jaotis „Valige failitüüp” ja valige seejärel soovitud failitüüp. Kui olete valmis, klõpsake nuppu „Ekspordi“.

Vaikimisi eksporditakse teie pilt algse failiga samasse kataloogi.

SEOTUD:Parimad Photoshopi odavamad alternatiivid

Photopea: veebilahendus, kui te ei soovi tarkvara installida

Kui te ei kasuta PSD-faile regulaarselt ja te ei soovi oma arvutisse enam tarkvara alla laadida, on tõenäoliselt veebipõhise rakenduse kasutamine PSD-failide haldamiseks teie jaoks.

Photopea on ilmselt üks parimaid veebirakendusi PSD-failide avamiseks, redigeerimiseks ja teisendamiseks. See pakub kasutajaliidest, mis on mõnevõrra sarnane GIMP-ga (ja Photoshopiga), koos võimalusega redigeerida kihte, maske ja efekte.

Pärast Photopea saidi avamist avage menüü "Fail" ja seejärel klõpsake käsku "Ava".

Liikuge oma faili juurde, valige see ja klõpsake siis nuppu „Ava“. See laadib faili saidile üles ja see võtab aega sõltuvalt suurusest.

Kui fail vajab filtreid, maske või redigeerimisi, saate seda kõike teha Photopeast.

Kui soovite lihtsalt faili teisendada ja olla teel, avage uuesti menüü "Fail" ja seejärel klõpsake käsul "Ekspordi nimega". Alammenüüs „Veel” on mõned täiendavad vormingud juhuks, kui peamenüüs pole vajalikku vormingut.

Pärast vormingu valimist saate määrata ka laiuse ja kõrguse, kuvasuhte ja tihendusastme (kvaliteedi). Kui olete valmis, klõpsake nuppu „Salvesta“.

Fail laaditakse alla teie brauseri allalaadimiste kausta.

PSD Viewer: veebilahendus lihtsalt PSD-de teisendamiseks

Kui kõik, mida soovite, on faili teisendamine ilma filtrite, maskide ja lisakihtide lisamise funktsioonide ja suvanditeta, otsige PSDViewer.org.

Saidi kasutamine on ülilihtne ja arusaadav. Kõik, mida peate tegema, on fail üles laadida veebisaidile ja valida failivorming, milleks soovite teisendada.

Klõpsake nuppu „Vali fail”.

Märkus. Üleslaadimise maksimaalne suurus on 100 MB.

Kui aken ilmub, leidke oma fail ja klõpsake nuppu "Ava". See laadib teie pildi saidile üles.

Järgmisena valige vorming, milleks soovite teisendada. Saadaval on kõige tavalisemad pildivormingud. Kui vajate midagi muud, peate kasutama Photopea saiti, mida käsitlesime eelmises jaotises. Kui olete valmis, klõpsake nuppu „Teisenda”.

Kui fail on teisendatud, kuvatakse teile kiire vaade pildile ning võimalus laiust ja kõrgust määrata. Kui olete oma seadetega rahul, klõpsake käsul „Laadi alla”.

Fail laaditakse alla teie brauseri allalaadimiste kausta.

Kas teil on lemmikviis oma Photoshopi failide teisendamiseks, millest me puudust tundsime? Annab meile kommentaarides teada!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found