Miks on Chrome'is nii palju avatud protsesse?

Kui olete kunagi Google Chrome'i käitamise ajal tegumihaldurist piilunud, võite olla üllatunud, kui märkisite, et chrome.exe kirjete arv ületas radikaalselt teie avatud Chrome'i akende arvu. Mis on kõigi nende protsessidega?

Tänane küsimuste ja vastuste seanss saabub meile SuperUseri kaudu - see on Stack Exchange'i alajaotus, mis on kogukonna juhitud Q&A veebisaitide rühmitus.

Küsimus

Kui olete uudishimulik kõigi nende näiliselt dubleerivate Chrome'i protsesside vastu, pole te üksi. SuperUseri lugeja PolyShell tahab tõepoolest asjadest põhjalikumalt teada saada:

Windowsi tegumihalduris näib, et mul töötab mitu Chrome'i protsessi, kuigi mul on avatud ainult üks Chrome'i aken.

Kuidas on see võimalik? Ma arvasin alati, et iga avatud programm esindab ühte protsessi.

Kuigi üksikute protsesside chrome.exe suur arv näib esialgu hämmingus, on uputusele täiesti hea seletus.

Vastused

Küsimusele vastamiseks leidsid aset mitu SuperUseri kaasautorit. Jeff Atwood pakkus viidet Chrome'i arendusblogile:

Üksikasju saate lugeda siit:

Google Chrome kasutab neid omadusi ära ja paigutab veebirakendused ja pistikprogrammid brauserist endast eraldi protsessidesse. See tähendab, et renderdamismootori krahh ühes veebirakenduses ei mõjuta brauserit ega muid veebirakendusi. See tähendab, et operatsioonisüsteem saab veebirakendusi paralleelselt käitada, et suurendada nende reageerimisvõimet, ja see tähendab, et brauser ise ei lukustu, kui konkreetne veebirakendus või pistikprogramm enam ei reageeri. See tähendab ka seda, et saame renderdamismootori protsesse käivitada piiravas liivakastis, mis aitab kahjustusi piirata, kui ekspluateerimine toimub.

Põhimõtteliselt on igal vahelehel üks protsess, välja arvatud juhul, kui vahelehed on samast domeenist. Renderdajal on protsess iseenda jaoks. Igal pistikprogrammil on üks ja samamoodi ka igal aktiivsel laiendil.

KronoS jagab nippi Chrome'i sisemuses olevate protsesside uurimiseks krüptilisema tegumihalduri asemel:

Näete, milline protsess mida teeb:

Menüü-> tööriistad -> tegumihaldur

Mis näeb välja selline:

Deizel pakub sealsetele visuaalsetele õppijatele abi:

Ärge unustage lugeda Chrome'i sissejuhatavat koomiksit, mis käsitleb seda muude kujundusotsuste hulgas.

Kogu Chrome'i koomiks on Chrome'i fännide jaoks väärt lugemist, kuna see selgitab paljusid muid brauseri tootmisega seotud disainivalikuid. See on ka lihtsalt lõbus lugemine.

Kas teil on selgitusele midagi lisada? Heli kommentaarides välja. Kas soovite lugeda rohkem vastuseid teistelt tehnikatarkust pakkuvatelt Stack Exchange'i kasutajatelt? Tutvuge täieliku arutelulõngaga siin.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found