Mis on PunkBuster ja kas ma saan selle desinstallida?

PunkBuster on petuvastane programm, mille installivad mõned arvutimängud. See sisaldab kahte protsessi - PnkBstrA.exe ja PnkBstrB.exe -, mis töötavad teie arvuti taustal. PunkBuster jälgib teie süsteemi võrgumängudes petmise kohta.

Mis on PunkBuster?

PunkBuster, mille on välja töötanud Even Balance, Inc., on pika ajalooga. See loodi 2000. aastal ja integreeriti esmakordselt 2001. aastasseTagasi Wolfensteini lossi. Praegu on see saadaval nii Macile ja Linuxile kui ka Windowsile, nii et isegi Maci või Linuxi mängijad võivad märgata taustal töötavat PunkBusteri. PunkBuster installitakse automaatselt, kui installite seda kasutava mängu.

See tarkvara töötab teie arvuti taustal. Kui mängite võrgumängu, mis kasutab PunkBusterit, ja olete ühendatud PunkBusteri turvatud serveriga, otsib see teie arvuti mälust teadaolevate "petta" või "häkkimise" programmide olemasolu. PunkBusteril on automaatse värskendamise funktsioon, mis laadib alla andmebaasi teadaolevate peteprogrammide uutest "definitsioonidest".

Teisisõnu, see töötab palju nagu viirusetõrjeprogramm, välja arvatud see, et see otsib teie arvutist pahavara asemel petuprogramme. Täpsemalt, PunkBuster otsib selliseid utiliite nagu “aimbots”, mis on suunatud teile tulistamismängudes, “kaardihäkke”, mis näitavad veebimängude täielikku kaarti, tööriistu, mis võimaldavad teil seintest läbi vaadata, ja kõike muud, mis annab teile ebaõiglase eelise rikkudes mitmikmängu reegleid. Pole vahet, kas petate ühe mängijaga mängudes.

PunkBuster ei vaata mitte ainult teie arvutis töötavaid protsesse - see võib ka kontrollida, kas olete mängufaile muutnud. See on loodud selleks, et need petavad punkarid maha lüüa. Lõppude lõpuks ei ole lõbus, kui keegi petab võrgumängus.

Millal on PunkBuster aktiivne?

Petuvastased funktsioonid aktiveeritakse ainult siis, kui mängite PunkBusteri toega mängu PunkBusteri toega serveris. Mängud peavad olema spetsiaalselt loodud PunkBusteri toetamiseks ja iga mänguserveri operaator saab ise valida, kas PunkBuster on vajalik või mitte. Kuigi olete ühendatud serveriga, mis nõuab PunkBusterit, jälgib see teie arvutit taustal, et veenduda, et te ei peta.

Kui olete serveriga ühendatud, on serveri administraatoril mitmesuguseid tööriistu, mida nad saavad teie süsteemi kontrollimiseks kasutada, sealhulgas teha mängust ekraanipilte ja vaadata teavet teie võtmeseoste kohta.

Kui PunkBuster märkab midagi kahtlast, võivad PunkBusteri toega serverid teid keelata. Mõnikord saate hoiatuse, kuid võite ka jäädavalt keelata, lähtudes mängitava mängu CD-klahvist või selle arvuti riistvara üksikasjadest, kus seda mängite. Need püsivad keelud võivad takistada PunkBusteri toega mängude mängimist selle arvuti mis tahes PunkBusteri toega serverites.

Kas PunkBuster luurab minu järele?

Kui PunkBuster on installitud, töötab see teie arvutis alati taustal. Sellepärast näete tegumihalduris protsessi PnkBstrA.exe ja rakenduses Services teenust PnkBstrA.

Kuid PunkBuster ei tee tegelikult enamasti midagi. See saab alguse ainult siis, kui mängite PunkBusteriga integreeritavat võrgumängu ja mängite PunkBusteri toega serveris. Kui te seda ei tee, ei tee PunkBuster midagi muud kui definitsioonivärskenduste allalaadimine.

Millised mängud seda kasutavad?

PunkBuster pole nii levinud kui varem. Kaasaegsed mängud on suures osas liikunud teiste petuvastaste tööriistade juurde, nagu Steami sisseehitatud Valve Anti-Cheat System (VAC). Blizzard mängud meeldivad Overwatch on sisseehitatud petmisvastane funktsioon ka. Kui olete aga arvutisse paar mängu installinud, on PunkBusteri igal juhul taustal töötamine hea.

Viimane suur mäng PunkBusteri integreerimiseks oli Lahinguvälja kõva liin, mis ilmus 2015. aastal, kuid see on integreeritud ka paljudesse vanematesse Battlefieldi mängudesse. PunkBuster on ka osa vanematest Call of Duty mängudest nagu Call of Duty 4: moodne sõda, samuti sellised mängud nagu Far Cry 3 ja Assassin’s Creed 4: must lipp.

PunkBusterit pole aga uues võrgumängus integreeritud alates 2015. aastast. Kui mängite viimase paari aasta jooksul välja antud võrgumängu, ei vaja see PunkBusterit.

Kas ma saan PunkBusteri desinstallida?

Tõenäoliselt ei mängi te aktiivselt mitmikmängu, mis nõuab PunkBusteri petuvastast tarkvara, nii et võite selle soovi korral desinstallida.

Selleks minge juhtpaneelile> Programmi desinstallimine. Valige installitud tarkvara loendist „PunkBuster Services” ja klõpsake nuppu „Desinstalli / muuda”.

Kui vajate mingil põhjusel PunkBusterit, näete mängus võrguühendusega mitme mängija serveriga ühenduse loomisel PunkBusteriga seotud veateadet. Alati saate minna PunkBusteri ametlikule allalaadimislehele, et see tulevikus oma süsteemi alla laadida ja installida.

Pärast selle installimist saate uuesti ühendada PunkBusteri toega serveritega.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found