Kas saate AirDropi kasutada Windowsi arvutis või Android-telefonis?

Apple'i AirDrop on mugav viis fotode, failide, linkide ja muude andmete saatmiseks seadmete vahel. AirDrop töötab ainult Macides, iPhone'ides ja iPadides, kuid sarnased lahendused on saadaval ka Windowsi PC-de ja Android-seadmete jaoks.

Windows 10: jagamine läheduses

Kui teisaldate lihtsalt fotosid või faile kahe lähedal asuva Windows 10 arvuti vahel, ei vaja te midagi muud. Windows 10 funktsioon „Läheduses jagamine” lisati tagasi 2018. aasta aprilli värskendusse. See funktsioon töötab palju nagu Windowsi AirDrop. Kui see funktsioon on lubatud kahes üksteise lähedal asuvas arvutis, saate Windows 10 File Explorerisse sisseehitatud jagamisfunktsiooni abil kiiresti midagi saata - isegi faile. Failid edastatakse Bluetoothi ​​või Wi-Fi kaudu.

Selle seadistamiseks avage Seaded> Süsteem> Jagatud kogemused ja lubage jaotis Läheduses. Saate valida, kes saab teile sisu saata, kuid peate siiski nõustuma iga kord, kui keegi soovib teile midagi saata.

SEOTUD:Läheduses jagamise kasutamine Windows 10-s

Android: Google'i failid (ja kiire jagamine)

Androidi ees töötab Google funktsiooni „Kiire jagamine”, mis töötab nagu AirDrop ja Läheduses jagamine. Bluetoothi ​​ja WiFi kombinatsiooni abil saate jagada faile, fotosid ja isegi tekstijuppe teiste läheduses olevate inimestega.

See funktsioon pole veel väljas - 9to5Google avastas poolelioleva versiooni juunis 2019. See võib võtta aega.

Kuni see funktsioon töötab, võiksite proovida ametlikku rakendust Files by Google. See sisaldab võrguühenduseta jagamise funktsiooni, mis kasutab failide ühiskasutuseks peer-to-peer abil failide saatmist kellelegi teisele, kasutades läheduses asuvat rakendust Files by Google. Teisisõnu, see toimib sarnaselt AirDropiga - kaks inimest, kelle Google'i failid on installitud, saavad rakendust kasutada failide Bluetoothi ​​kaudu edasi-tagasi saatmiseks.

Platvormiülesed alternatiivid AirDropile

Klassikalised võrgufailide jagamise tööriistad töötavad endiselt hästi Windowsi arvutite, Macide ja isegi Linuxi süsteemidega. Jagatud võrgukausta saate seadistada oma kohalikus võrgus. Ainult teie operatsioonisüsteemi sisseehitatud tööriistadega saate pääseda juurde operatsioonisüsteemi failihalduri võrgukaustale ja kopeerida faile edasi-tagasi.

Kui see on pisut tehniline või soovite faile Interneti kaudu edastada, proovige kasutada failide sünkroonimisteenust nagu Dropbox, Google Drive, Microsoft OneDrive või Apple iCloud Drive, mis töötab ka Windowsis. Saate jagada faile (või kaustu) teiste kontodega ja need on saadaval teise inimese pilvemälus. Dropboxil on isegi funktsioon „LAN Sync”, mis tagab, et kõik failid, mida keegi teile kohalikus võrgus jagab, edastatakse teie kohalikus võrgus, mitte Internetis, säästes aega ja allalaadimise ribalaiust.

Kui soovite pigem failide saatmist kohalikus võrgus, proovige Snapdropi. See on omamoodi AirDropi veebipõhine kloon. Erinevalt paljudest teistest veebipõhistest teenustest saate Snapdropi avada kahes samas kohalikus võrgus olevas seadmes ja saata faili - fail edastatakse teie kohalikus võrgus, mitte Interneti kaudu.

Suuremate failide saatmiseks kaaluge failide saatmise teenust. Seal on palju, kuid Firefox Send on Mozilla tehtud ja tasuta. Teenusesse saate faile üles laadida. Seejärel antakse teile link, mille saate kellelegi saata, ja see inimene saab oma brauseris lingi avada ja failid alla laadida. See edastab failid Interneti kaudu.

Seda tööriista saate kasutada ilma igasuguse kontota - saate seda kasutada isegi Google Chrome'is, Safaris või mõnes muus veebibrauseris, mis pole Firefox.

Kahjuks ei leia me AirDropi või Androidi rakenduse jaoks ühtegi Windowsi klienti, mis ühilduks AirDropiga. AirDrop töötab ainult macOS-süsteemide, iPhone'i ja iPadide vahel.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found