Kuidas seadistada Windows 10 igale kuvarile erinevat taustapilti

Igale mitmele kuvarile ainulaadse tausta määramine oli Windows 8-s lihtne trikk, kuid menüü on mattunud Windows 10-s nähtamatuks. Kuid see on endiselt olemas, kui teate, kust otsida.

Uus: määrake rakenduses Seaded taustpilt

Kuna me selle artikli algselt avaldasime, lisas Microsoft Windows 10-le parema lahenduse.

Töölaua tausta eraldi muutmiseks iga monitori jaoks minge jaotisse Seaded> Isikupärastamine> Taust. Jaotises Valige oma pilt paremklõpsake taustapilti ja valige „Set for monitor 1“, „Set for monitor 2“ või ükskõik milline muu monitor, kus soovite seda kasutada.

Sellesse loendisse täiendavate piltide lisamiseks klõpsake nuppu „Sirvi” ja valige taustpilt, mida soovite kasutada. Windows määrab selle kõigi töölaudade vaikeseadeks. Paremklõpsake taustpildi ikoone ja valige, millist monitori soovite kasutada.

Millal seda trikki kasutada (ja millal kasutada kolmanda osapoole tööriistu)

Ennekõike tahame teie aega võimalikult hästi ära kasutada - nii selle õpetuse lugemisel kui ka mööda teed, kui kasutate meie nõuandeid taustapiltide segamiseks. Seda silmas pidades kaaluge järgmist kahte stsenaariumi.

Esimene stsenaarium: muudate oma töölaua taustapilti harva, kuid soovite, et igal kuvaril oleks erinev taust. Selle stsenaariumi korral on selle artikli lahendus (mis on kiire ja kasutab Windowsi sisseehitatud sätet) ideaalne lahendus, kuna see on süsteemiressurssidest vähe.

Teine stsenaarium: kui soovite igal kuvaril kasutada mitut ja erinevat taustapilti ning soovite selle üle kõrgetasemelist kontrolli, siis Windows 10 standardsed taustpildivalikud seda tõenäoliselt ei lõika. Kui olete taustapildi junkie või vajate taustade üle tõeliselt hambajuhtimist, soovitame tungivalt auväärset (ja siiski üsna kasulikku) Johni taustalülitit (tasuta) või Šveitsi armee multimonitorihalduse nuga DisplayFusion (asjakohased funktsioonid) taustpildi haldamine on saadaval tasuta versioonis).

Kui leiate end esimesest stsenaariumist, vaatame, kuidas seadistada Windows 10 igale kuvarile kohandatud taustapilti. (Ja kui teil on meeleolu, et saate kohandada kõiki asju, kontrollige kindlasti kuidas kohandada ka oma Windows 10 sisselogimis- ja lukustuskuva.)

SEOTUD:Kuidas muuta Windows 10 sisselogimisekraani tausta

Kuidas valida Windows 10 eri monitoride jaoks unikaalseid taustapilte

Mitme kuvari taustapildi valimiseks Windows 10-s on kaks võimalust - see pole eriti intuitiivne. Iga meetodi jaoks kasutame käputäitTroonide mäng taustapildid demonstreerimiseks. Võrdlusraamistiku jaoks näeb meie praegune töölaud välja selline, kus kõigil meie kolmel kuvaril korratakse Windows 10 vaikepilti.

See on kena tapeet, niipalju kui aktsiatapeet käib, aga igav. Segame selle kokku.

Lihtne, kuid ebatäiuslik meetod: muutke oma taustapilti Windowsi failihalduriga

Esimene meetod ei ole intuitiivne, kuna see sõltub sellest, kas valite pildid Windowsi failihaldurisja teadmine, kuidas Windows teie mitme pildivalikuga hakkama saab. Valige oma pildid File Exploreris, kasutades mitme pildi valimiseks Ctrl või Shift. Paremklõpsake pildil, mille soovite oma peamisele kuvarile määrata, kui kasutatavad pildid on endiselt valitud. (Pange tähele, et see on peamine, nagu kuvari puhul, mida Windows peab juhtpaneeli menüü Seaded> Süsteem> Kuva esmaseks kuvariks, mitte tingimata monitoriks, mida peate peamiseks / oluliseks.) Paremklõpsake kontekstimenüüs , valige „Määra töölaua taustaks”.

Windows määrab need pildid töölaua taustapiltideks. Allpool näete, et pilt, millele klõpsasime (House Lannisteri harjaga punane tapeet) asub keskekraanil. Kaks muud taustapilti, mis on mõeldud House Starkile ja House Baratheonile, on enam-vähem juhuslikult paigutatud sekundaarsele ja kolmandale monitorile.

See on eriti ebaoluline lahendus, kuna teil pole kontrolli selle kohta, kuhu mitte-esmaste monitoride pildid paigutatakse. Sellel on ka kaks muud ärritavat puudust: kui pildid pole teie monitori täpse eraldusvõimega, ei tööta need ja nad pööravad juhuslikult positsioone iga 30 minuti järel.

Neid puudusi silmas pidades teadke, et oleme seda meetodit näidanud teile täielikult põhjalikkuse ja hariduse nimel, mitte sellepärast, et arvame, et eelistate seda. Vaatame palju paremat meetodit.

Keerukas, kuid võimas meetod: muutke oma taustapilti menüü Isikupärastamine abil

Uuenda: Siinne käsk ei too enam esile juhtpaneeli traditsioonilist liidest, kuid nüüd saate sama asja saavutamiseks kasutada akent Seaded> Isikupärastamine> Taust.

Kui Windows 8 välja tuli, märkas mitmete monitoride kasutajate seas üks esimesi asju, et seal oli hunnik uusi menüüvalikuid, sealhulgas juhtpaneeli menüüsse Personaliseerimised otse sisseehitatud väga hõlpsasti kasutatav mitme ekraaniga taustapiltide valimise tööriist. Seletamatult kadus see valik Windows 10-s.

Seda ei leia menüüst Seaded> Isikupärastamine> Taustad, kus see varem oli - seal saate taustaks määrata ainult ühe pildi, hoolimata sellest, kui palju kuvareid teil on. Lisaks ei leia te seda Windows 8-s varem asunud menüüst Juhtpaneel> Ilme ja isikupärastamine> Isikupärastamine, kus varem oli selle otsene link. Kummalisel kombel, kuigi ükski menüü sellega enam otseselt ei seo, ripub menüü ise lihtsalt seal ootel.

Sellele juurdepääsu saamiseks vajutage klaviatuuril Windows + R, et avada dialoogiboks Käivita ja sisestada järgmine tekst:

kontroll / nimi Microsoft. Isikupärastamine / leht pageWallpaper

Vajutage sisestusklahvi Enter ja käsurea nippide abil näete vana tapeedivaliku menüüd.

Kui klõpsame nuppu „Sirvi“, saame oma kaustaga sirvidaTroonide mäng taustapildid (või saame rippmenüü abil navigeerida olemasolevatesse tapeedikohtadesse, näiteks Windowsi piltide teeki).

Kui olete kataloogi, millega soovite töötada, olete laadinud, saate siit otsitud monitori juhtelemendi. Tühistage piltide valik (kataloogi laadimisel kontrollib Windows neid kõiki automaatselt) ja valige seejärel üks pilt. Paremklõpsake sellel ja valige monitor, millele soovite selle määrata (minge uuesti seadetest> Süsteem> Kuva, kui te ei tea, milline monitor on mis number).

Korrake toimingut taustpildi jaoks, mida soovite iga monitori jaoks kasutada. Lõpptulemus? Täpselt tapeet, mida igale kuvarile soovime:

Kui soovite asju veelgi segada, saate alati valida mitu pilti ja seejärel kasutada rippmenüüd „Pildi asukoht”, et kohandada pildi kuvamise viisi ja menüüd „Muuda pilti iga”, et valikut muuta. teie fotosid on muudetud.

See ei ole maailma kõige keerukam süsteem (täpsemate funktsioonide jaoks vaadake mõnda kolmandate osapoolte valikut, mille sissejuhatuses rõhutasime), kuid see saab töö tehtud.

Vaatamata juhtpaneelilt kaduvale menüüle tagastab selle väike käsurida-fu ja saate hõlpsalt oma taustale taustapilte mitmel kuvaril kohandada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found