Vahemälu ja küpsiste kustutamine Mozilla Firefoxis

Kui proovite Mozilla Firefoxis sirvimiskogemuse parandamiseks lahendada laadimis- või vormindamisprobleeme, on vahemälu ja küpsiste tühjendamine suurepärane koht alustamiseks. Nende kustutamisel toimige järgmiselt.

Mis juhtub, kui vahemälu ja küpsised kustutatakse?

Veebisaidi külastamisel salvestab see (või mäletab) mõnikord teatud teavet. Küpsised salvestavad kasutaja sirvimisandmed (tema nõusolekul) ja vahemälu aitab veebilehtedel kiiremini laadida, kui mäletate pilte, videoid ja muid veebilehe osi viimasest külastusest, selle asemel, et oleks vaja iga külastuse korral kõike uuesti esitada.

SEOTUD:Küpsiste kogu aeg kustutamine muudab veebi tüütumaks

Kui tühjendate vahemälu ja küpsised, kustutatakse kogu see teave. See tähendab, et kõik veebisaidile sisestatud paroolid tuleb uuesti sisestada ja varem külastatud saitide laadimisaeg pikeneb, kuna see peab kõik andmepaketid uuesti veebilehelt alla laadima.

Isegi siis on mõnikord vajalik uus algus, eriti brauseriprobleemide tõrkeotsingus.

Kuidas puhastada Firefoxi vahemälu ja küpsised töölaual

Windows 10, Maci ja Linuxi Firefoxi vahemälu ja küpsiste tühjendamiseks valige menüü avamiseks brauseri paremas ülanurgas hamburgeriikoon.

Valige menüüst „Options”.

Firefoxi eelistuste seaded kuvatakse uuel vahelehel. Siin valige vasakpoolsest paanist „Privaatsus ja turvalisus”.

Teise võimalusena saate hüpata otse Firefoxi eelistuste vahekaardile Privaatsus ja turvalisus, eelmisi samme läbimata umbes: eelistused # privaatsus Firefoxi aadressiribal.

Kerige alla jaotiseni „Küpsised ja saidiandmed”. Valige siin käsk „Kustuta andmed”. Kui soovite Firefoxi sulgemisel küpsised ja saidiandmed kustutada, märkige selle valiku kõrval olev ruut.

Ilmub aken "Kustuta andmed". Märkige ruudud „Küpsised ja saidiandmed“ ja „Vahemällu salvestatud veebisisu“ kõrval ja valige seejärel „Kustuta“.

Ilmub hoiatusteade, mis annab teile teada, et kui valite „Kustuta kohe“, võidakse teid veebisaitidelt välja logida ja võrguühenduseta veebisisu võidakse eemaldada. Kui olete kindel, valige käsk „Kustuta kohe”.

Mõne hetke pärast kustutatakse teie vahemälu ja küpsised.

SEOTUD:Kuidas käivitada Mozilla Firefox alati privaatse sirvimise režiimis

Kuidas kustutada Firefoxi vahemälu ja küpsised mobiilseadmes

Firefoxi vahemälu ja küpsiste kustutamiseks Androidis, iPhone'is ja iPadis avage mobiilibrauser ja toksake menüü avamiseks paremas alanurgas hamburgeriikooni.

Puudutage kuvatavas menüüs valikut „Seaded”.

Nüüd olete menüüs „Seaded”. Kerige alla jaotiseni „Privaatsus” ja puudutage valikut „Andmehaldus”.

Järgmise ekraani jaotises „Privaatsete andmete kustutamine” näete mitmeid valikuid. Nende valikute jaoks, millest soovite andmed kustutada, vahetage liugurit paremale. Muul juhul veenduge, et need oleksid vasakule lülitatud, et andmeid ei kustutataks.

Sel juhul veenduge, et liugurid „Vahemälu” ja „Küpsised” oleksid sisse lülitatud. Kui olete valmis, puudutage käsku „Privaatsete andmete kustutamine”.

Kui näete hoiatusteadet, mis annab teile teada, et toiming kustutab teie andmed, puudutage nuppu „OK”. Mõne hetke pärast kustutatakse teie küpsised ja vahemälu.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found