Algaja geek: kuidas Windowsi arvutisse uuesti installida

Windowsi uuesti installimine on üks lihtsamaid viise tarkvara probleemide lahendamiseks arvutis, olenemata sellest, kas see töötab aeglaselt või on nakatunud viirustega. Enne vanast arvutist vabanemist peaksite ka Windowsi uuesti installima.

Sõltuvalt Windowsi versioonist ja selle installimisviisist - või sellest, kas see oli teie arvutiga kaasas - on Windowsi uuesti installimiseks mitmeid viise.

Enne Windowsi uuesti installimist

Windowsi uuesti installimine kustutab kõik teie arvutis olevad andmed. Teie failid, installitud programmid ja arvutis konfigureeritud seaded kustutatakse. (Pange tähele, et kui kasutate Windows 8 funktsiooni Värskenda, jäävad teie isiklikud failid alles.)

Enne Windowsi uuesti installimist peaksite kõigist oma isikuandmetest tegema varukoopiad - loomulikult peaks teil igal juhul olema alati ajakohased varukoopiad, sest kõvakettad võivad igal ajal ebaõnnestuda. Kuid Windowsi uuesti installimisel on need varukoopiad ainsad koopiad. Enne jätkamist veenduge, et teil oleksid kõigi oluliste failide ajakohased varukoopiad.

Lisateave: kontrollnimekirja juhend Windowsi uuesti installimiseks

Värskendamine ja lähtestamine operatsioonisüsteemis Windows 8 või 10

Kui kasutate Windows 8 või 10, on Windowsi uuesti installimine lihtsam kui kunagi varem. Selle asemel, et installida Windowsi kettalt või aktiveerida taastesektsioon, võite kasutada Windowsi sisseehitatud suvandeid Värskenda arvutit või Lähtesta arvuti. Need suvandid installivad Windowsi teie jaoks kiiresti uuesti, salvestavad ja taastavad teie andmed automaatselt ning ei esita installimise ajal küsimusi.

Lisateave: kõik, mida peate teadma oma Windows 8 või 10 arvuti värskendamise ja lähtestamise kohta

Teie arvuti tuli Windowsiga

kui teie arvutiga oli kaasas Windows, on lihtsaim viis taastada tehase vaikeseisund, kasutades selle taastesektsiooni. Võite kasutada ka taasteplaate - arvutitel pole üldjuhul enam taastekettaid, kuid arvuti seadistamisel võidakse teil paluda plaadid põletada.

Arvuti taastesektsiooni kasutamiseks taaskäivitage arvuti ja vajutage käivitamise ajal ekraanile ilmuvat klahvi. Kui te seda võtit ei näe, lugege oma konkreetse arvutimudeli jaoks vajaliku võtme leidmiseks oma arvuti kasutusjuhendit (või kasutage Google'i).

Taasteplaatide kasutamiseks sisestage esimene ketas oma arvuti kettaseadmesse ja taaskäivitage arvuti. Peaksite nägema taastekeskkonna ilmumist. (Kui see nii ei ole, peate oma arvuti BIOS-is muutma alglaadimise järjekorda, nii et arvuti käivitub kettaseadmelt.)

Nüüd peaksite olema taastekeskkonnas. Mõne hiireklõpsuga saate arvuti käskida taastada tehase vaikeseisund. Peate oma arvuti seadistama nagu esmakordsel omandamisel, andes kasutajanime, oma programmid uuesti installima ja konfigureerima.

Installisite Windowsi või täiendasite oma arvuti Windowsi versiooni

Kui installisite Windowsi ise või installisite Windowsi uue versiooni arvutisse, mis oli varustatud Windowsi vanema versiooniga, on teil Windowsi installiketas. Selle Windowsi installiketta abil saate Windowsi uuesti installida. (Mõnele geekile meeldib seda teha ka Windowsi komplekti kuuluvates arvutites uue installi tegemiseks, vabanedes arvutitootjate eelinstallitud rämpstarkvarast.)

Kõigepealt sisestage Windowsi installiplaat oma arvuti kettaseadmesse ja taaskäivitage arvuti. Peaksite nägema Windowsi installiprogrammi ilmumist. (Kui see nii pole, peate oma arvuti BIOS-is muutma alglaadimise järjekorda, nii et arvuti käivitub CD- või DVD-draivilt.)

Kui teie arvuti ei sisalda füüsilist kettaseadet, saate Windowsi installifailide USB-draivi paigutamiseks kasutada Windows 7 USB / DVD allalaadimistööriista (see meetod töötab nii Windows 7 kui ka Windows 8 või 10 puhul).

Viige lõpule installiprotsess, vastates kõigile küsimustele ja pakkudes oma Windowsi tootenumbrit. Kui olete lõpetanud, peate installima arvuti riistvara ja kogu oma lemmiktarkvara riistvaradraiverid.

Kui installite Windows 7 sageli uuesti või installite selle paljudesse arvutitesse, võiksite luua kohandatud Windows 7 installiplaadi.

Varem oli Windowsi uuesti installimine hirmutavam, kuid SATA draiverite käsitsi laadimise ja tekstirežiimi keskkonna kasutamine Windows XP uuesti installimiseks on selja taga. Windowsi uuesti installimine - või tehasesektsioonilt taastamine - on väga lihtne, eriti Windows 8 puhul.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found