Kuidas käivitada oma Minecrafti server mitme mängijaga mängimiseks

Kui olete mänginud Minecrafti, on lihtne mõista, kui lõbus see võib olla. Oma serveri käitamine võimaldab teil kõik oma sõbrad samasse mängu viia ja saate mängida reeglitega, mille saate luua või mida rikkuda. See on ülim juba sõltuvust tekitavas mängus!

Oleme juba näidanud, kuidas alustada mängu Minecraft, Game Geeks Love. Mis on parem kui üksikmängija? Loomulikult mitmikmäng! Alustamiseks võite liituda saidiga minecraftservers.net sadade serveritega või otsida eksklusiivsemaid servereid, kuid lõpuks olete seotud nende reeglite ja kaalutlusõigusega. Oma serveri käitamine võimaldab teil ja teie sõpradel koos oma reeglistikuga mängida ja seda on väga lihtne teha.

Laadige alla ja käivitage esmalt

Minge üle Minecrafti allalaadimislehele ja minge jaotisse „Multiplater beeta-serveritarkvara”. Windowsi kasutajad saavad faili .exe lihtsalt alla laadida ja selle käivitada. OS X ja Linuxi kasutajad peaksid alla laadima .jar-faili ja seejärel käivitama serveri, kasutades terminalis järgmist käsku:

java -Xmx1024M -Xms1024M -jar minecraft_server.jar nogui

Kui soovite oma serverile rohkem (või vähem) RAM-i pühendada, muutke 1024M millekski muuks, näiteks 2048M. Esimene number on maksimaalne summa, mida ta saab kasutada, ja teine ​​number on minimaalne. Kuna kõik on Java-s, peaks Minecraftile pühendamiseks olema vähemalt vaba RAM-mälukaart. Korraliku hulga mängivate inimestega võivad asjad muutuda ohjeldamatuks, eriti kui hakkate tegema hullumeelseid asju, näiteks tohutute koobaste õhkimist tohutute TNT-dega.

Serveri aknas näete vasakul kasutatavat mälu ja protsessori lõime, vasakus alanurgas ühendatud mängijate loendit ning paremal pool logi- ja vestlusakent. Serveri esmakordsel käivitamisel ilmnevad alguses mõned vead. See on normaalne, nii et ärge paanitsege!

Server ei leidnud vajalikke konfiguratsioonifaile, nii et ta teeb need. Näete, et mõned uued failid asuvad teie serveriga samas kaustas.

Seal on kaust "maailm", mis sisaldab muu hulgas teie loodud kaardipiirkonda, op-loendit ja faili server.properties.

Kui maailma loomine on lõpetatud, saate abifaili kohta veidi teada. Sulgege server või kui kasutate seda terminalis, sisestage lihtsalt "stop" (ilma jutumärkideta). Me hakkame näpistama ja me ei saa seda teha, kui server töötab.

Serveri atribuutide kohandamine

Avage märkmikus fail server.properties. Näete midagi sellist:

Näete mõnda olulist valikut.

  • taseme nimi: see on teie Minecrafti maailma nimi. Selle nime muutmisel otsib server sobiva nimega kausta ja kui ühtegi ei leita, loob see selle nimega uue taseme.
  • kudemis-koletised: kui see on seatud valeks, siis sellised koletised nagu zombid, luustikud ja roomajad ei kudeta. Sageli lülitatakse see välja op- või loominguliste serverite puhul, kus kõik ehitavad ja ellujäämine pole mängude keskmes.
  • kudemisloomad: kui see on seatud valeks, siis loomad nagu hundid, lehmad, lambad ja kanad ei kudeta.
  • pvp: Kui väärtuseks määratakse vale, ei saa mängijad üksteist kahjustada, ehkki võite ikkagi tekitada kahju, lükates teisi mängijaid servadest alla.
  • valge nimekiri: kui see on seatud väärtusele Tõene, lubab server edukalt ühendada ja esitada ainult failis “white-list.txt” olevaid kasutajanimesid.

Kõigi võimaluste täieliku kirjelduse saamiseks vaadake Minecrafti Wiki lehte server.properties. Kui olete asjad soovitud vormi muutnud, salvestage fail.

Kuna see on teie server, lisage kindlasti oma Minecrafti kasutajanimi faili „ops.txt”. Nii saate olema kõigi administraatori õigustega operaator. Võite genereerida mis tahes üksuse, mida soovite, keelata mängijad, teha teistele mängijatele ops ja muuta mängusisest aega.

Selleks, et sõbrad saaksid teie serveriga ühendust luua, peate oma ruuteris konfigureerima pordi edastamise. Vaikeport on 25565, kuid seda saab muuta failis server.properties. Teie sõbrad vajavad ühenduse loomiseks teie IP-aadressi (või DNS-i pseudonüümi / ümbersuunamist) ja seda pordinumbrit.

Kui olete valmis, käivitage server uuesti.

Serveris mängimine

Minecrafti käivitamisel antakse teile võimalus ühendada mitme mängija serveriga. Sellel klõpsamine võimaldab teil sisestada selle aadressi teabe.

Kui mängite oma serveriga samas arvutis, võite lihtsalt sisestada "localhost" (ilma jutumärkideta). Vastasel juhul ühendage oma serveri IP-aadress või domeeninimi. Klõpsake nuppu Ühenda ja liitute serveriga.

Jutukonsooli esiletoomiseks vajutage klahvi T.

Näete kõiki kasutajate avalikke sõnumeid, süsteemsõnumeid ja käske, mille olete täitnud. Pange tähele vasakus alanurgas olevat väikest viipa (>). Midagi tippides ja Enteri vajutades saadetakse sõnum kõigile teistele grupivestluses osalejatele. Ka siin saate käske täita ja need algavad alati kaldkriipsuga (/).

Opina peaksite olema võimeline tippima "/ list" ja vajutama Enter, et loetleda kõik ühendatud mängijad. Samuti saate kinkida ükskõik millisele mängijale (ka iseendale) esemeid, keelata ja armu anda konkreetsetele kasutajatele ning muuta süsteemi aega. Kui te pole kindel konkreetse käsu nõuetes, võite lisateabe saamiseks sisestada „/ help”. Serverikäskude täieliku loendi leiate Minecrafti Wiki lehelt Serverikäsklused.

Minge ja paluge kõigil oma sõpradel liituda! Miski ei takista massiivsete konstruktsioonide ehitamist, tohutu maastiku uurimist ja mägedesse kaevandamist, välja arvatud see, kui teete seda kaheksa parima sõbraga.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found