Mis on MU-MIMO ja kas seda on minu ruuteril vaja?

Internet muutub üha enam keskseks kõigeks, mida me kodus teeme. Filmide vaatamine, videomängude mängimine ja perega videovestlus vajavad pidevat juurdepääsu. Kuid kas nii palju täiendavat ribalaiust, mis on vajalik andmete edastamiseks traadita sülearvutitesse, lauaarvutitesse, voogesituse seadmetesse ja nutiteleritesse, suudavad tänapäeva ruuterid hakkama saada homsete nõudmistega?

Sisestage MU-MIMO tehnoloogia - uus funktsioon, mida meie peagi ülemaksustatud ruuterid peavad ribalaiust teie seadmete vahel ühtlaselt jagama. Kuid kas MU-MIMO on praegu oma hinda väärt? Kas teie leibkond saab üldse ära kasutada kõike, mida see pakub?

Mis on MU-MIMO?

“MIMO” tähistab mitut sisendit, mitu väljundit ja viitab viisile, kuidas ruuter jaotab ribalaiuse ja eraldab selle üksikutele seadmetele. Enamik tänapäevaseid ruutereid kasutab seadet „SU-MIMO” või „Üks kasutaja, mitu sisendit, mitu väljundit”. Nende ruuterite abil saab andmeid vastu võtta ainult üks seade. See tähendab, et kui teil on üks inimene Netflixi ja teine ​​Youtube'i vaatamas, siis kui alustaksite neid vooge täpselt samal ajal, saaks üks seade prioriteedi, teine ​​aga ootama, kuni esimene on puhverdanud mõned bittid andmeid enda jaoks.

Tavaliselt ei märka aeglustumist. Kuigi SU-MIMO ruuterid saavad korraga avada ainult ühe voo, teevad nad seda väga kiiresti üksteise järel, mis palja silmaga näeb välja nagu kindel andmevoog. Analoogia laenamiseks mõelge sellele nagu karusellile kinnitatud Pez-dosaator: kõik, kes ringi ümber seisavad, saavad lõpuks tükikese kommi, kuid enne, kui kõik võrgu liikmed on kohal, peab karussell tegema ühe täispöörde. rahuldatud.

Ruuterid „MU-MIMO“ seevastu („mitu kasutajat, mitu sisendit, mitu väljundit”) suudavad selle ribalaiuse jagada eraldi eraldi voogudeks, mis jagavad ühendust ühtlaselt, olenemata rakendusest. MU-MIMO ruuteritel on kolm maitset: 2 × 2, 3 × 3 ja 4 × 4, mis viitab voogude arvule, mida nad saavad luua iga leibkonna seadme jaoks. Nii saab MU-MIMO karussell Pezi korraga lennata neljas suunas. Liiga tehniliseks muutumata on see nii, et iga seade saab oma "privaatse" ruuteri, kokku kuni neli 4 × 4 MU-MIMO laadimist.

Peamine eelis on see, et selle asemel, et iga voog oleks perioodiliselt (ehkki väga, väga lühidalt) katkestatud ajaga, mis kulub karusselli ühekordseks pöörlemiseks, suudab MU-MIMO ruuter hoida oma signaali nende nelja seadme puhul konstantsena ja õiglaselt jaotage ribalaius mõlemale, kahjustamata samal ajal ühegi teise kiirust.

MU-MIMO puudused

Kõik see kõlab hästi, eks? See on, kuid nagu enamiku võrguga seotud funktsioonide puhul, on ka siin üks suur puudus: selleks, et MU-MIMO tegelikult töötaks, peavad nii ruuteril kui ka vastuvõtval seadmel olema täielik MU-MIMO ühilduvus, et omavahel suhelda.

Praegu saavad MU-MIMO ruuterid edastada ainult uuema traadita protokolli 802.11ac kaudu - signaali, mida paljudel seadmetel pole dekodeerimiseks veel värskendatud. Veel vähem seadmetel on tegelikult MU-MIMO. Selle kirjutamise seisuga on ainult üksikuid sülearvuteid, millel on MU-MIMO-valmis traadita vastuvõtjad, ja teatud arv nutitelefone ja tahvelarvuteid, mis on varustatud WiFi-kiibiga, mis teab, mida MU-MIMO vooga teha (nt Microsoft Lumia 950).

See tähendab, et isegi kui viskate lisamündi ruuterile, millel on MU-MIMO võime (tavaliselt umbes 50 dollarit rohkem, olenevalt mudelist), kulub tõenäoliselt mitu aastat, enne kui iga teie kodus olev seade seda funktsiooni saab kasutada nagu ette nähtud. Jah, saate osta ühilduva MU-MIMO traadita USB-dongli laua- või sülearvutite jaoks, kuid need on üsna kallimad kui tavalised SU-MIMO vastuvõtjad, mis võib takistada mõnel kasutajal sammu astumast.

Lisaks on küsimus saadaolevate voogude maksimeerimisest. Praegu on MU-MIMO nelja voo kohal, mis tähendab, et kui lisate võrku viienda seadme, peab ta jagama voogu teise seadmega samamoodi nagu seda teeks SU-MIMO ruuter, mis lüüa eesmärk.

SEOTUD:Mis on kahe- ja kolmeribalised ruuterid?

Viimasena tuleb tõdeda, et MU-MIMO saatesignaalid töötavad suunatult ja neid saab jagada ainult siis, kui seadmed asuvad maja ümber erinevates kohtades. Näiteks: kui voogesitate filmi teleri elutuppa ja teie lapsed ühendavad oma Nintendo 3DS-i diivanil vaid mõne meetri kaugusel, on mõlemad seadmed vaikimisi sunnitud sama voogu jagama. Tänu MU-MIMO voogude toimimisele pole selle jaoks praegu mingit lahendust, mis tähendab, et kui elate väikeses korteris või sirvite suurema osa sirvimisest samast toast, ei paku MU-MIMO SU-le mingeid lisahüvesid -MIMO.

Kas mul on seda ruuteril vaja?

Kui teil on neli või vähem MU-MIMO-ga ühilduvat seadet, mis ühenduvad samaaegselt maja vastaskülgedest, võiks MU-MIMO ruuter olla teie jaoks hea valik.

Näiteks kui teil on ühes toas hardcore mängija, kes jagab ühendust kellegi teisega, kes proovib teises 4K Netflixi voogu vaadata, võib MU-MIMO pikas perspektiivis seda väärt olla. Muidugi oleks see mõttekas ainult siis, kui nii voogesituse seadmel kui ka sülearvutil on üldse võimalus MU-MIMO signaali dekodeerida.

Kuid kui kasutate endiselt DSL-i ja teil pole isegi nii palju ribalaiust, et ümber käia, ei suuda ükski ruuter (MU-MIMO või muul viisil) oma baasil allalaadimise / üleslaadimise kiirust suurendada. ISP. MU-MIMO on lihtsalt ribalaiuse haldamise tööriist, mis töötab ainult selle kiiruse parameetrite piires, mille te juba seinast väljuvast tungrauast saate.

Esialgu reserveeritakse MU-MIMO tõenäoliselt pakitud majapidamistele, kus on palju individuaalset ribalaiust nõudvad seadmed, ja teevad seda eraldi ruumides. Vastasel juhul on uuema tehnoloogia kallinemine tavaostjale liiga kallis, kuni seda tüüpi kasutusmustrid muutuvad levinumaks ja ruuteritootjad suudavad hinda langetada.

Võib-olla pole veel palju seadmeid, mis saaksid seda veel ära kasutada, kuid see ei tähenda, et MU-MIMO ruuterid pole vaatamist väärt. Ei, need ei lahenda tänapäevaste veebikasutajate jaoks tõepoolest mingeid probleeme ja pole veel ühtegi viidet sellele, et MU-MIMO protokoll näeks tavaseadmetes laialdast kasutuselevõttu igal ajal enne 2017. aastat. Kuid kõigile, kes saavad seda ära kasutada (näiteks kolm inimesed, kes ostsid Lumia 950), on see endiselt kindel funktsioon, mis võib teie leibkonda tulevikus homsete ribalaiuste vajaduste rahuldamiseks tulevikus kindlustada.

Piltide autorid: Netgear, TP-Link, Microsoft,


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found