Kuidas konfigureerida GRUB2 alglaaduri seadeid

Ubuntu ja enamik teisi Linuxi jaotusi kasutavad nüüd alglaadurit GRUB2. Saate muuta selle sätteid, et valida vaikimisi operatsioonisüsteem, määrata taustapilt ja valida, kui kaua GRUB loendatakse enne vaikesüsteemi automaatset käivitamist.

GRUB2 konfigureerisime siin Ubuntu 14.04-s, kuid protsess peaks olema sarnane teiste Linuxi distributsioonide puhul. Võib-olla olete GRUBi algseid seadeid kohandanud, muutes varem selle faili menu.lst, kuid protsess on nüüd erinev.

GRUB2 seadistamise alused

SEOTUD:GRUB2 101: Kuidas pääseda juurde Linuxi levitamise alglaadurile ja seda kasutada

GRUB2 ei kasuta faili menu.lst. Selle asemel on selle peamine konfiguratsioonifail /boot/grub/grub.cfg. Kuid te ei tohiks seda faili käsitsi redigeerida! See fail on mõeldud ainult GRUB2 enda tarbeks. See luuakse automaatselt update-grub käsk juurena - teisisõnu käivitades sudo update-grub Ubuntu.

Teie enda GRUB-i seaded salvestatakse faili / etc / default / grub. GRUB2 seadete muutmiseks muutke seda faili. Skriptid asuvad ka kataloogis /etc/grub.d/. Näiteks Ubuntus on siin skriptid, mis konfigureerivad vaiketeema. Samuti on olemas os-prober skript, mis kontrollib süsteemi sisemisi kõvakettaid muude installitud operatsioonisüsteemide osas - Windows, muud Linuxi jaotused, Mac OS X ja nii edasi - ning lisab need automaatselt GRUB2 menüüsse.

Käsku update-grub käivitamisel ühendab GRUB automaatselt faili / etc / default / grub sätted, kataloogi /etc/grub.d/ skriptid ja kõik muu, luues / boot / grub / grub. cfg-fail, mida loetakse käivitamisel.

Teisisõnu, GRUB2 seadete kohandamiseks peate muutma faili / etc / default / grub ja seejärel käivitama sudo update-grub käsk.

Redigeerige GRUB-i konfiguratsioonifaili

SEOTUD:Algajate juhend tekstifailide redigeerimiseks koos Vi-ga

Avage tavalises tekstiredaktoris redigeerimiseks fail / etc / default / grub. Kui soovite kasutada graafilist tekstiredaktorit, avage terminal - või vajutage Alt + F2 - ja käivitage järgmine käsk:

gksu gedit / etc / default / grub

Lihtsalt kasutatava terminalipõhise redaktori - Nano - jaoks kasutage järgmist käsku. Loomulikult võite kasutada mis tahes tekstiredaktorit, mis teile meeldib, sealhulgas tavalise vi tekstiredaktori.

sudo nano / etc / default / grub

Fail / etc / default / grub on lühike ja seda peaks olema lihtne muuta. Nagu mis tahes muu konfiguratsioonifaili puhul, peate muutma suvandid soovitud olekusse ja seejärel faili muutma. Kui mõnda järgmistest valikutest veel failis ei kuvata, lisage see uuele reale. Kui see nii on, muutke duplikaadi lisamise asemel olemasolevat rida.

Valige vaikesüsteem: Muuda GRUB_DEFAULT = rida. Algselt, GRUB_DEFAULT = 0 kasutab vaikimisi esimest kirjet - teise numbri kasutamiseks muutke number üheks, kolmanda kirje kasutamiseks 2 vms. Sa võiksid ka kasutada GRUB_DEFAULT = salvestatud ja GRUB käivitab iga käivitamise ajal automaatselt viimase valitud operatsioonisüsteemi. Samuti saate määrata sildi jutumärkides. Näiteks kui teie OS-i loendis oli operatsioonisüsteem nimega Windows 7 (laadija), võite seda kasutada GRUB_DEFAULT = "Windows 7 (laadur)"

Salvestage vaikesüsteem: Kui valite GRUB_DEFAULT = salvestatud, peate lisama ka a GRUB_SAVEDEFAULT = tõene rida - muidu see ei toimi.

Valige, kas GRUB on peidetud: Kui installitud on ainult üks operatsioonisüsteem, määrab Ubuntu vaikimisi GRUB-i, et automaatselt käivitada vaikesüsteem OS-ga koos võimalusega GRUB_HIDDEN_TIMEOUT = 0. See suvand täpsustab, et GRUB peidetakse ja see käivitub vaikimisi operatsioonisüsteemi 0 sekundi pärast - kohe, teisisõnu. Menüüle pääsete endiselt, hoides arvuti käivitamisel klahvi Shift. Kõrgema ajalõpu määramiseks kasutage midagi sellist GRUB_HIDDEN_TIMEOUT = 5 - GRUB kuvab viie sekundi jooksul tühja ekraani või tilgakuva, mille jooksul saate menüü kuvamiseks vajutada suvalist klahvi. GRUB-i automaatse peitmise vältimiseks kommenteerige rida välja - lisage lihtsalt enne seda #, et see loeks # GRUB_HIDDEN_TIMEOUT = 0 .

Kontrollige GRUB-i menüü ajalõppu: Kui GRUB-i ei peita automaatselt, näete menüüd iga kord, kui arvuti käivitub. GRUB robotib vaikimisi operatsioonisüsteemi automaatselt pärast teatud ajavahemikku, tavaliselt kümme sekundit. Selle aja jooksul saate valida mõne muu operatsioonisüsteemi või jätta selle automaatselt käivitamiseks. Aegumise perioodi muutmiseks muutke nuppu GRUB_TIMEOUT = 10 rida ja sisestage soovitud sekundite arv. (Pidage meeles, et seda kasutatakse ainult siis, kui GRUB-i pole peidetud.) Selleks et takistada GRUB-i automaatset käivitamist ja oodata alati operatsioonisüsteemi valimist, muutke rida GRUB_TIMEOUT = -1

Valige taustapilt: GRUB_BACKGROUND rida kontrollib, kas taustapilti kasutatakse - vaikimisi kasutab GRUB mustvalget mustvalget välimust. Võite lisada rea ​​nagu GRUB_BACKGROUND = ”/ kodu / kasutaja / Pildid / taust.png” pildifaili määramiseks, mida GRUB kasutab.

Pildifail peab vastama erinevatele spetsifikatsioonidele. GRUB toetab JPG / JPEG-pilte, kuid need piirduvad 256 värviga - seega ei soovi te tõenäoliselt JPG-pilti kasutada. Selle asemel soovite tõenäoliselt kasutada PNG-pilti, millel võib olla mis tahes arv värve. Võite kasutada ka TGA-pildifaili.

Tehke muudatused jõusse

Muudatuste jõustumiseks salvestage lihtsalt tekstifail - Fail> Salvesta Gediti või Ctrl + O ja seejärel Enter, et fail nanosse salvestada - ja käivitage seejärel sudo update-grub käsk. Teie muudatustest saab osa failist grub.cfg ja neid kasutatakse iga kord, kui arvuti käivitate.

Need pole kõik GRUB-i seaded, kuid neid on kõige sagedamini muudetud. Teisi sätteid saab kohandada failis / etc / default / grub või skripte redigeerides kataloogis /etc/grub.d.

Kui te ei soovi faile käsitsi redigeerida, võite oma Linuxi distributsiooni tarkvarahoidlatest leida graafiliste tööriistade GRUB2 kohandamiseks. Ülaltoodud meetod peaks töötama isegi Linuxi distros, kus selliseid tööriistu pole hõlpsasti saadaval või kui teil on lihtsalt käsurea juurdepääs ja soovite seda käsitsi teha.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found