Kuidas valida parim (ja kiireim) alternatiivne DNS-server

Teie Interneti-teenuse pakkuja pakub oma DNS-servereid, mis aitavad teil muuta veebisaidid nagu www.howtogeek.com oma IP-aadressideks. Teie seadmed kasutavad neid vaikimisi, kuid saate oma eelistatud DNS-serverid määrata natuke suurema kiiruse jaoks.

SEOTUD:Mis on DNS ja kas peaksin kasutama teist DNS-serverit?

Paljud DNS-serverid blokeerivad ka pahavara, pornograafia ja muud tüüpi veebisaidid, kui soovite. Räägime kõigist teie võimalustest selles artiklis.

Kui otsite kiirust, käivitage võrdlusalus

Kui otsite midagi kiiremat kui Interneti-teenuse pakkuja DNS-serverid, soovitame teil ühenduse jaoks kõige parem leida, käivitades DNS-i võrdlusuuring. Kiireim DNS-server sõltub teie geograafilisest asukohast ja Interneti-teenuse pakkujast, seega ei saa me tõesti soovitada kõigile ühte kiiremat DNS-i pakkujat.

Paljud DNS-i pakkujad on keskendunud kiirusele ja see on nende suur müügiargument. Milline on teie jaoks kõige kiirem, näitab ainult võrdlusaluse käitamine.

SEOTUD:Lõplik juhend DNS-serveri muutmiseks

Kui otsite Windowsi või Linuxi kiireimat DNS-serverit, soovitame käivitada Gibson Research Corporationi tasuta DNS-i võrdlusuuringute tööriist. (Maci kasutajad oleksid kunagi võinud kasutada Namebenchi, kuid sellest projektist on loobutud ja oleme kuulnud, et see ei tööta MacOSi uusimate versioonide korral korralikult.)

Lihtsalt laadige alla DNS-i võrdlusindeks, käivitage see (installimist pole vaja), valige vahekaart „Nimeserverid“ ja klõpsake „Run Benchmark“. See võrdleb 72 parimat DNS-serverit. Kui see on tehtud, pakub ta isegi võrdlusuuringut ligi 5000 avalikult kättesaadavale DNS-serverile maailmas ja leiab teie ühenduse jaoks parimad 50. See võtab muidugi kauem aega. Võimalike täpsemate tulemuste saamiseks veenduge, et testide ajal teie Interneti-ühendust kasutaks ainult DNS-i võrdlusuuringute tööriist (seega lülitage välja Netflixi voogesitus, võrgumängud või muud allalaaditavad failid, mis võivad teie Internetti kasutada).

Näiteks võrdlusuuringus, mille jooksime ühel ühendusel, nägime, et kõige kiiremad kolmanda osapoole DNS-serverid olid OpenDNS, järgnesid UltraDNS, millele järgnes Google Public DNS.

Selle tööriistaga on üks probleem. On suur tõenäosus, et teie Interneti-teenuse pakkuja DNS-serverid võivad teie ühenduse jaoks olla kõige kiiremad, kuna need asuvad füüsiliselt teie lähedal. Kuid DNS-i võrdlusuuring ei testi teie Interneti-teenuse pakkuja DNS-servereid.

Näiteks ülaltoodud ekraanipildil on tegelikult öeldud, et meie ruuter - see on „Local Network Namesaver” on kiireim DNS-server. Selle põhjuseks on asjaolu, et see on meie kohalikus võrgus füüsiliselt olemas ja võib kohe meelde jätta vahemällu salvestatud tulemusi. Kuid teie ruuter kasutab vaikimisi teie Interneti-teenuse pakkuja DNS-servereid, nii et see test ei võrdlenud tegelikult teie Interneti-teenuse pakkuja DNS-servereid nende kolmandate osapoolte DNS-serveritega.

Selle testimiseks peate sisse logima ruuteri veebiliidesesse ja leidma oma Interneti-teenuse pakkuja DNS-serverite aadressid. Iga ruuter on natuke erinev, kuid leidsime selle oma ASUS-i ruuteri jaotises Interneti-olek.

DNS-i võrdlusuuringus saate seejärel klõpsata vahekaardil Nimeserverid, klõpsata nuppu „Lisa / eemalda”. Sisestage esimese DNS-serveri IP-aadress ja klõpsake selle loendisse lisamiseks nuppu "Lisa". Seejärel saate sisestada teise DNS-serveri aadressi ja klõpsata ka nuppu „Lisa”.

Kui olete seda teinud, klõpsake võrdlusaluse käitamiseks oma Interneti-teenuse pakkuja DNS-serveritega nuppu „Käivita võrdlusalus”. Leidsime, et Comcasti serverid olid meie Comcast-ühenduse jaoks kõige kiiremad, mis pole üllatav.

Isegi kui teie Interneti-teenuse pakkuja serverid on kõige kiiremad, võite siiski minna üle teisele DNS-serverile, mis pakub pahavara filtreerimist, vanemlikku järelevalvet ja muid funktsioone. See aitab teada, kui suhteliselt kiiresti muud võimalused on.

Kui otsite kiiret DNS-serverit

Mõni DNS-server ei paku palju funktsioone ja keskendub vaid kiirete, kiirete ja täpsete tulemuste pakkumisele.

Kiire ja turvalise alternatiivse DNS-serveri loomiseks lõi Google avaliku Google'i DNS-i. See annab toored, filtreerimata tulemused. Google lubab, et see ei korreleeri ühtegi kasutusandmeid isikliku teabega, mille olete teistele Google'i teenustele edastanud.

OpenDNS Home on seadistatav. Ehkki OpenDNS pakub pahavara kaitset ja muid veebifiltreerimise funktsioone, saate luua tasuta konto ja kohandada teie ühenduse jaoks täpset filtreerimist. Kui OpenDNS on teie jaoks kiire, saate seda kasutada koos filtreerimisega või ilma. OpenDNS lubab mitte jagada teie teavet teiste osapooltega.

Samuti on 3. taseme DNS, mida haldab 3. tase, mis pakub selgroogühendusi, mis ühendavad Interneti-teenuse pakkujaid üle kogu maailma. Paljud Interneti-teenuse pakkujad toetuvad tegelikult 3. taseme DNS-ile. 3. tase ei reklaami oma DNS-teenust avalikult, kuid igaüks saab oma süsteemid suunata 3. taseme DNS-serveritele ja neid kasutada. 3. taseme DNS-teenus võib mõne ühenduse jaoks olla väga kiire.

Verisign pakub ka oma avalikku DNS-serverit. Samuti ei blokeeri see midagi ja lubab, et see ei müü teie DNS-andmeid kolmandatele osapooltele.

NeuStari DNS, varem tuntud kui UltraDNS, pakub ka toortulemusi, kui soovite. Kuid kui teie Interneti-ühenduses on see kiire - ja see oli meie üks kiiremaid -, võib see igatahes olla hea panus. Kuid NeuStar ei anna selget lubadust mitte müüa teie kolmanda osapoole andmeid ja selle DNS-i teenusetingimused viitavad lihtsalt saidi privaatsuseeskirjadele.

Kui otsite vanemlikku järelevalvet või pahavarakaitset

SEOTUD:Kuidas seadistada OpenDNS-iga vanematekontrolli terves majas

Kui otsite DNS-serverit, mis pakub konfigureeritavat vanemlikku kontrolli, soovitame OpenDNS Home'i. Saate luua tasuta konto ja konfigureerida täpselt, kuidas see teie ühenduses töötab, seadistades pahavara blokeerimise ja vanemliku järelevalve täpsemate seadetega, kui leiate muudest teenustest. Saate valida, millist tüüpi saidid soovite blokeerida, ja isegi seadistada veebidomeenide kohandatud loendi, mis tuleks blokeerida või lubada. Nagu me eespool mainisime, lubab OpenDNS mitte jagada teie teavet väliste osapooltega. Lisateavet leiate meie juhendist OpenDNS-i konfigureerimiseks.

Neustar DNS, varem tuntud kui UltraDNS, pakub ka erinevaid DNS-servereid, mida saate kasutada erinevat tüüpi pahavara või sobimatute veebisaitide blokeerimiseks. Kui UltraDNS / NeuStar serverid on teie jaoks kiired, võib see olla hea võimalus. Kuid nad ei luba selgelt mitte müüa teie kasutusandmeid, nagu teevad teised soovitatavad teenused.

Kui soovite lihtsalt pahavarakaitset, võiksite vaadata ka Norton ConnectSafe'i. Neid servereid haldab Symantec, mis teeb ka Nortoni viirusetõrjet. Nad blokeerivad pahatahtlikud veebisaidid ja muud tüüpi sobimatud saidid, sõltuvalt teie valitud serverist. Symanteci privaatsusteatis ütleb, et teenus kasutab andmeid ainult teile DNS-teenuse pakkumiseks ja teenuse kogukasutuse mõõtmiseks, nii et see ei müü teie andmeid.

Kuigi on olemas mõned DNS-serverid, mis peaksid olema peaaegu kõigi jaoks kiired, nagu Google Public DNS, OpenDNS ja Level 3 DNS, võivad teised DNS-serverid mõnes ühenduses kiiremini edasi liikuda. Kuid enne teise DNS-serveri valimist, mis teie võrdlusalustes kiiresti välja näeb, võiksite vaadata ka selle privaatsuseeskirju ja veenduda, et see ei müü teie andmeid ega tee midagi muud, mis teil on ebamugav.

Pildikrediit: Afif Abd. Halim / Shutterstock.com


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found