Kuidas klõpsata sülearvuti puuteplaadil

Enamik sülearvuti puuteplaate võimaldab keskmist klõpsamist, kuid mitte kõik. Mõnes olukorras peate võib-olla selle valiku lubama oma hiire draiveri juhtpaneelil või esmalt installima sobivad draiverid.

Põhitõed

Puuteplaadil vasakklõpsamiseks klõpsake ühe sõrmega padjal. Paremklõpsamiseks klõpsake kahe sõrmega padjal. Keskmisel klõpsamiseks klõpsate padjal kolme sõrmega. See on ideaalne olukord igatahes.

Praktikas on see funktsioon mõnel puuteplaadil vaikimisi lubatud, mõnel juhul vaikimisi keelatud ja mõnel puuteplaadil võimatu.

Ja olenevalt puuteplaadist, peate võib-olla lihtsalt puudutama vajaliku sõrmede arvuga, mitte füüsiliselt alla klõpsama.

SEOTUD:Kuidas lisada keskmist klikki oma Maci puuteplaadile

Allpool olevad juhised on mõeldud Windowsile. Macis saate keskmist klõpsu lubamiseks oma MacBooki puuteplaadiga kasutada rakendust MiddleClick.

Kuidas lubada kolme sõrmega klõpsamist

SEOTUD:Mis on Windowsi arvutites täpne puuteplaat?

Kui see ei toimi, peate võib-olla selle lubama. Selleks on kaks peamist viisi: seal on puuteplaadi draiveri kohandatud juhtpaneel, mille teeb sageli Synaptics. See peaks alati olema saadaval Windows 7-s ja see on saadaval ka Windows 10-arvutites, millel pole täpset puuteplaati.

Windows 7 arvutitele ja Windows 10 arvutitele ilma täpse puuteplaadita

Selle valiku leidmiseks minge juhtpaneelile> Riistvara ja heli> Hiir. Puuteplaadi seadetele juurde pääsemiseks otsige siit vahekaarti nimega „Puuteplaat”.

Näiteks peame alloleval ekraanipildil klõpsama vahekaarti „ClickPadi seaded” ja seejärel klõpsama selle all olevat nuppu „ClickPadi seaded”.

Järgmised täpsed sammud on siin erinevates arvutites erinevad. Peate leidma suvandi, mis kontrollib puuteplaadil kolme sõrmega klõpsamist, veenduge, et see oleks lubatud, ja määrake see keskmiseks klõpsuks.

Näiteks alloleval ekraanipildil peame kõigepealt tagama, et märkeruut „Klõpsamine” oleks lubatud. Seejärel peame klõpsates paremal klõpsama hammasrattaikoonil, et konfigureerida, mida erinevad klikid teevad.

Siit leiame valiku „Kolme sõrmega klõpsamise toiming”. Selleks tuleb määrata keskmine klõps, et saaksime keskmist klõpsu teha kolme sõrmega.

Kui teie puuteplaadil on nupud ja klõpsate puuteplaadi enda asemel neid, otsige suvandit, mis kontrollib, mida nupud teevad. Näiteks võite puuteplaadi konfigureerida keskmist klõpsamist sooritades, kui klõpsate korraga nii vasakut kui ka paremat hiirenuppu.

Precision Touchpadiga Windows 10 arvutite jaoks

Kui te seda juhtpaneeli ei näe ja teil on Windows 10, on hea võimalus, et teie sülearvutil on täpne puuteplaat, seega peate selle funktsiooni lubamiseks kasutama sisseehitatud Windows 10 seadeid.

Selleks minge jaotisse Seaded> Seadmed> Puuteplaat. Kerige alla ja leidke jaotis „Kolme sõrmega žestid”. Klõpsake kasti „Taps” ja valige „hiire keskmine nupp”. Vaikimisi on see žest seatud Cortana avamiseks Windows 10-s.

Kui te ei näe hiire aknas hiire draiverite lisatud lisavõimalusi ja kasutate Windows 7 või kui te ei näe Windows 10 ekraanil „Puuteplaat” ühtegi valikut, peate installima sülearvuti hiire draiverid. Minge oma sülearvuti tootja saidile, leidke sülearvuti puuteplaadi draiverid ja installige need. Seejärel peaksite hiire juhtpaneelil nägema lisavõimalusi ja saate järgida ülaltoodud samme.

Appi, ma ei saa kolme sõrmega klõpsamist lubada!

Kui te ei saa puuteplaadi seadetes kolme sõrmega klõpsamist lubada, pole seda hõlpsasti teha. Võib-olla saate koos AutoHotKey'ga midagi rippida, kuid on tõenäoline, et see pole nii usaldusväärne.

SEOTUD:47 kiirklahvid, mis toimivad kõigis veebibrauserites

Kui kasutate kogu Windowsis keskmist klõpsamist, võiksite kaaluda alternatiivseid žeste. Näiteks keskmist klõpsamist kasutatakse tavaliselt veebibrauseri uuel vahelehel linkide avamiseks. Kuid võite ka uuel vahekaardil avamiseks lingil klõpsates lihtsalt klahvi Ctrl all hoida. Puuteplaadiga sülearvutis võib seda teha palju lihtsam.

Lõppkokkuvõttes, kui teie puuteplaat ei anna teile lihtsat viisi keskmise klõpsu lubamiseks või kui kolme sõrmega žest tundub liiga ebamugav, võiksite investeerida oma sülearvuti hiiresse. Seal on palju kompaktseid traadita hiiri, kes suudavad hästi reisida, ja alati saate endale kindla juhtmega töölaua hiire, kui kasutate sülearvutit peamiselt laua taga.

Pildikrediit: Flickr


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found