Kuidas seadistada iPhone'i ja iPadi meiliseadeid

Mail on igas iPhone'is ja iPadis sisseehitatud e-posti rakendus. See ei uhkusta mõningate täpsemate võimalustega, mida leiate kolmandate osapoolte rakendustest, kuid see töötab hästi. Kui olete Maili jaoks uus kasutaja, võiksite enne selle kasutamist seadistada mõned asjad. Vaatame järele.

Kuidas hallata ja lisada e-posti kontosid

E-posti kontode haldamine, lisamine ja eemaldamine iPhone'is või iPadis toimub rakenduses Seaded, mitte rakenduses Mail. Avage rakendus Seaded ja valige „Paroolid ja kontod”.

Siin näete kõigi oma seadme kontode loendit. Nende hulka kuuluvad kõik Google'i, Exchange'i või Microsofti kontod, samuti teie iCloudi konto. Selles loendis kuvatakse kõik, mis toetab e-posti, kalendreid ja märkmeid. Kui soovite uue konto lisada, puudutage nuppu „Lisa konto”.

Seejärel näete populaarse konto tüüpide loendit ja valikut „Muu” kõigile, kellel on spetsiaalne seadistus. Puudutage lisatava konto tüüpi ja järgige autentimisjuhiseid. Need erinevad olenevalt kasutatava konto tüübist, kuid on kõik seletatavad.

Märguannete lubamine

Saate hallata kõiki iPhone'i ja iPadi märguandeid rakenduses Seaded ning tõukemärguanded ei erine. Märguandeid toetavate installitud rakenduste loendi kuvamiseks avage Seaded ja puudutage valikut „Märguanded”. Leidke valik „Mail” ja puudutage seda.

Veenduge, et lüliti „Luba märguanded” oleks sisse lülitatud (kui soovite märguandeid) ja valige siis, kuidas soovite märguandeid saada. Saate valida, kas e-kirja saabumisel näete lukustuskuval ikoonimärke, märguandeid ja kuulete hoiatushelisid.

Kuidas muuta eelvaadete pikkust

Kui saate palju e-kirju, võiksite juhtida ka seda, kui suurt osa sõnumist näete eelvaates rakenduses Mail. Pikemate eelvaadete abil saate sõnumeid avamata neid avada. Lühemate eelvaadete abil näete ekraanil korraga rohkem sõnumeid.

Minge seadetesse ja puudutage seejärel valikut „Mail”.

Puudutage jaotises „Sõnumiloend” valikut „Eelvaade”.

Lõpuks valige kuvatavate ridade arv. Valikud ulatuvad ükski kuni viis rida.

Kuidas pühkides suvandeid muuta

Kui peate tegelema paljude meilidega, võib selle e-posti triaažimine olla ületäitunud postkasti töötlemise suur osa. Võimalus kiiresti e-kiri pühkida, et see arhiivida, märkida loetuks või märkida see tootlikkuse tõeliseks õnnistuseks.

Jällegi avage rakendus Seaded ja puudutage valikut „Mail”.

Järgmiseks puudutage valikut Pühkimisvalikud, et muuta toiminguid, mida Mail sõnumi pühkimisel teostab.

Saadaval ekraanil on kaks valikut: üks vasakule pühkimiseks ja paremale libistamiseks. Valige toiming, mille soovite, et iga žest teeks, puudutades valikuid „Pühkige vasakule” või „Pühkige paremale”.

Kuidas laadida kaugpilte

Kaugkujutiste e-posti laadimine on osa turvalisuse ja ribalaiuse probleemidest. Rämpsposti saatjad saavad kasutada väikseid manustatud pilte, et teha kindlaks, kas olete sõnumi avanud (ja seega kinnitanud, et teie e-posti aadress on seaduslik). Pildid võivad ka ribalaiust vähendada, kui neid palju saad. Ja pange tähele, et kaugkujutiste abil räägime piltidest, mis on sõnumi tekstisisesed URL-id, mis viitavad veebis olevatele piltidele (nagu ka veebisaidil). Me ei räägi piltidest, mille inimesed on teile oma e-kirjadesse lisanud.

Kaugpildi laadimise võimalus on Mailis vaikimisi lubatud, kuid saate selle välja lülitada.

Nagu võite juba arvata, on see lüliti rakenduses Seaded jaotises Mail.

Kuidas korraldada e-kirju lõime järgi

E-kirjade korraldamine lõime järgi on midagi, mis aitab hõivatud postkasti korrastada, nii et kui soovite selle lubada, leiate selle valiku Seaded> Mail.

Jaotises „Keermestamine” lülitage lüliti „Korralda lõime järgi” asendisse Sees.

Kuidas allkirja seada

E-posti allkirjad on suurepärased viisid e-kirjade väljalogimiseks viisil, mis mitte ainult ei kinnita saatjat, vaid võib vajaduse korral pakkuda ka täiendavat kontaktteavet. Selle lubamine rakenduse Mail jaoks on lihtne ja nagu selles juhendis nii sageli juhtunud on, algab reis seadetest> Mail.

Järgmisena puudutage valikut „Allkiri”.

Lõpuks tippige allkiri, mida soovite kasutada, ja salvestage muudatused, koputades vasakus ülanurgas nuppu „Mail”.

Mail on üsna lihtne rakendus, kuid selle seadistamiseks on saadaval palju seadeid.