Kuidas oma mängu kaadreid sekundis vaadata ja parandada (FPS)

Mängu jõudlust mõõdetakse kaadrites sekundis ehk FPS-na. Kõrge FPS tagab sujuva mängimise, samas kui madal FPS näeb välja pigem slaidiseanss. Nii saate vaadata mis tahes arvutimängu FPS-i ja suurendada oma lemmikmängude FPS-i.

Üldiselt soovite sujuva mängimise jaoks vähemalt 30 kaadrit sekundis. Kuid rohkem on kindlasti parem - märkate, et mängud näevad 60 kaadrit sekundis kiiremini välja.

Kuidas vaadata mängu FPS-i

Paljudel mängudel on integreeritud FPS-loendurid, kuid need on vaikimisi peaaegu alati keelatud. FPS-i kuvamiseks mängusisese valiku abil peate kas mängu graafikaseadete menüüs või selle täpsemate valikute menüüs ringi pistma. Kui te seda ei leia, otsige konkreetse mängu kohta lisateabe saamiseks veebiotsingut ja vaadake mängu vaadet.

Näiteks oma FPS-i nägemiseks Fortnite'is valige Menüü> Seaded> Video ja seejärel lülitage ekraani allservas sisse valik „Kuva FPS”. FPS-i vaatamiseks Overwatchis klõpsake valikuid Options> Video ja seejärel lülitage sisse valik „Display Performance Stats”. FPS-i kuvamiseks DOTA 2-s liikuge juhtpaneelile> Gear> Options> To Advanced Options ja lubage seejärel valik „Display Network Information”.

Kusagil oma ekraanil näete väikest FPS-meetrit. Iga mäng näitab seda erinevas positsioonis.

Steamil on oma FPS ülekate, mida saate kasutada oma raamatukogu igas mängus. Kui mängite mängu Steamis, klõpsake nuppu Steam> Seaded> Mängus, klõpsake jaotises „Mängusisene FPS-loendur” ja valige ekraanil FPS-loenduri asukoht. Näete kõigi Steamis mängitavate mängude FPS-i ülekatet.

Mängude FPS-i vaatamise võimalusi leiate ka muudest tööriistadest, näiteks NVIDIA GeForce Experience ja FRAPS.

SEOTUD:4 kiiret viisi arvutimängu FPS-i nägemiseks (kaadrid sekundis)

Suurendage oma FPS-i draiverite värskendamise abil

Oluline on, et teil oleks arvuti graafikariistvara või graafikaprotsessori jaoks uusimad graafikadraiverid. Graafikaprotsessorite tootjad, nagu NVIDIA, AMD ja isegi Intel, annavad regulaarselt välja graafikadraiverite uusi versioone, mis on optimeeritud uute mängude paremaks mängimiseks. Maksimaalse mängujõudluse saavutamiseks peaksite oma graafikadraivereid värskendama, eriti kui mängite uuemaid mänge.

Hankige NVIDIA, AMD või Inteli uusimad draiverid, sõltuvalt sellest, millist graafika riistvara teie arvutis on. Need draiveri installijad sisaldavad tööriistu, mis kontrollivad automaatselt värskendusi, et aidata teie draivereid tulevikus värskendada.

SEOTUD:Kuidas värskendada oma graafika draivereid mängude maksimaalse jõudluse saavutamiseks

Kui te pole kindel, milline GPU teie arvutis on, teeb Windows 10 selle kontrollimise lihtsaks. Oma arvuti GPU nime vaatamiseks avage tegumihaldur, paremklõpsates tegumiribal ja valides „Task Manager”. Kui näete väikest akent, klõpsake valikut "Rohkem üksikasju". Klõpsake vahekaarti „Performance” ja otsige vasakult paanilt üles „GPU”, et näha teie süsteemis oleva GPU tüüpi.

Kui näete siin NVIDIA või AMD GPU kõrval Inteli GPU-d, on teie arvutis mängimiseks nii võimas NVIDIA või AMD GPU kui ka muude ülesannete jaoks energiasäästlik Inteli GPU. Mängude maksimaalse jõudluse saavutamiseks peate värskendama oma NVIDIA või AMD draivereid, kuigi peaksite värskendama ka oma Inteli graafikadraivereid.

Windows 7-st leiate oma süsteemi GPU nime tööriistast dxdiag. Selle avamiseks vajutage Windows + R, tippige käivituskasti „dxdiag” ja seejärel vajutage sisestusklahvi. Klõpsake vahekaarti „Kuva” ja vaadake jaotises „Seade” kirjest „Nimi” paremal.

Inteli graafikat nimetatakse sageli „integreeritud graafikaks”, kuna see on integreeritud otse arvuti protsessorisse. Ehkki integreeritud graafika kasutab vähem energiat, ei paku see mängimise ajal tänapäevase NVIDIA või AMD GPU jõudlust. Inteli graafika võib endiselt korras olla, eriti kui teil on üks uusimaid Inteli GPU-sid ja mängite vanemat mängu või uuemat mängu madalamate seadetega.

Kui Inteli uusimad graafikadraiverid keelduvad teie arvutisse installimast ja näete teadet „Installitavat draiverit pole selle arvuti jaoks valideeritud”, saate sellest veast mööda hiilida ja installida uusimad draiverid otse Inteli kaudu.

SEOTUD:Kuidas parandada "Installitavat draiverit pole selle arvuti jaoks kinnitatud" Inteli arvutites

Suurendage oma FPS-i, kohandades graafikaseadeid

Mida kõrgemad on teie graafikaseaded - teisisõnu, seda rohkem graafilisi üksikasju mängus näete -, seda madalam on teie FPS. Kui vajate mängus rohkem FPS-i, on lihtsaim viis selle saamiseks graafilise truuduse vähendamine. Mäng ei tundu nii ilus, kuid see töötab kiiremini ja sujuvamalt.

Igal mängul on oma graafika valikud. Nende leidmiseks avage mängu menüü Valikud ja otsige kategooria nagu „Graafika” või „Video”. Võite kohandada üksikuid seadeid või kasutada lihtsalt eelseadistusi. Näiteks võite FPS-i täiustamiseks alandada mängu graafikaseadeid kõrgelt keskmisele või madalale.

Võite ka mängu ekraani eraldusvõimet vähendada, mis muudab pildi vähem karge, kuid suurendab FPS-i. See valik võib mõnes mängus asuda valikute menüüs „Video”, mis on eraldi menüüst „Graafika”.

Paljude vanemate mängude toimivus on natuke parem, kui nad on režiimi „Windowed”, „Full screen (windowed)” või „Borderless windowed” asemel eksklusiivses režiimis „Full screen”, nii et võite proovida lubada ka täisekraanrežiimi kas see parandab mängu FPS-i.

Mõni tööriist saab teie arvutimängude graafilised sätted automaatselt seada, andes teile optimaalse kombinatsiooni graafikast ja jõudlusest ilma viperusteta.

Kui teil on NVIDIA riistvara, soovitame kasutada teie graafikajuhtidega kaasas olevat NVIDIA GeForce Experience'i. Käivitage lihtsalt oma menüüst Start rakendus GeForce Experience ja näete installitud mängude loendit. Valige mäng ja klõpsake nuppu „Optimeeri”, et kasutada automaatselt NVIDIA selle mängu jaoks teie süsteemi riistvaral põhinevaid soovitatud sätteid.

Isegi kui soovite seadeid käsitsi muuta, on GeForce Experience'i optimeerimine hea lähtepunkt. Pärast sellelaadse optimeerimistööriista kasutamist saate ikkagi minna mängu sätetesse ja neid muuta.

SEOTUD:Kuidas arvutimängude graafikaseadeid ilma pingutuseta seada

Veenduge, et teie võimsa graafikaprotsessoriga mäng töötab

Kui teil on nii integreeritud Inteli GPU kui ka NVIDIA või AMD GPU, peaksite tagama, et teie nõudlikud mängud töötaksid NVIDIA või AMD riistvaral, mitte aeglasemal Inteli riistvaral.

Enamik mänge peaks automaatselt käivituma võimsamal GPU-l. Mõni mäng võib siiski vaikimisi kasutada aeglasemat GPU-d, mille tulemuseks on salapäraselt madal FPS.

Valige, millist GPU-d mäng Windows 10 uusimas versioonis kasutab, suunates jaotise Süsteem> Seaded> Kuva> Graafikaseaded. Ülesandehaldur näitab ka seda, millist GPU-d rakendus kasutab.

SEOTUD:Kuidas valida, millist GPU-d mäng Windows 10-s kasutab

Windows 7 või vanema Windows 10 versiooniga arvutite puhul saate oma graafikadraiveri juhtpaneelil reguleerida, millist GPU-d mäng kasutab. Näiteks saavad NVIDIA kasutajad NVIDIA juhtpaneelil määrata rakendusi erinevatele GPU-dele.

Veel näpunäiteid FPS-i suurendamiseks

Siin on mõned muud näpunäited arvutimängude FPS-i suurendamiseks:

Sulgege taustarakendused: Ümberringi on ainult nii palju protsessori, GPU ja ketta ressursse. Kui taustarakendused kasutavad ressursse, on teie mängitava mängu jaoks vähem ressursse, mis tähendab madalamat FPS-i. Mängu ajal sulgege taustarakendused - eriti palju ressursse kasutavad rakendused. Soovi korral saate tegumihaldurist kontrollida, millised rakendused kasutavad märkimisväärset hulka süsteemiressursse.

Ühendage sülearvuti: Ühendage sülearvuti mängimise ajal. Windows tavaliselt "gaasib" riistvara ja muudab selle energia säästmiseks akutoitel aeglasemaks, nii et ühendamine võib teie FPS-i oluliselt parandada.

Vältige mängude salvestamist: Kui teie arvuti on määratud mängimist automaatselt salvestama sellise funktsiooniga nagu Windows 10 Game DVR või NVIDIA ShadowPlay, vähendab see teie FPS-i. Keelake mängude salvestamise funktsioonid ja näete kõrgemat FPS-i.

Proovige mängurežiimi: Windows 10-l on režiim „Mängurežiim“, mis seab taustaülesanded automaatselt prioriteetseks ja määrab mängudele mängimise ajal rohkem ressursse. Mängurežiimi lubamiseks üksiku mängu jaoks vajutage mängus olles mänguriba avamiseks klahvikombinatsiooni Windows + G ja klõpsake ilmuva mänguriba paremas servas oleval ikoonil „Mängurežiim”. Me ei ole selle funktsiooniga tohutult paranenud, kuid see on väärt võtet. Meie testide põhjal ei soovita me kasutada enamikku kolmandate osapoolte tööriistu „mängude võimendamine”.

Riistvara ülikiirendamine: Kui soovite oma olemasolevat riistvara kiiremini tööle panna, saate selle üle kiirendada. GPU-d ja protsessorit saate kiirendada, ehkki enamikus mängudes on FPS-i jaoks olulisem GPU kiirendamine. Pange tähele, et ülekiirendamine muudab teie arvuti suurema energiatarbimise ja kuumemaks, nii et see võib teie riistvara kahjustada või lihtsalt süsteemi ülekoormuse ajal ebastabiilseks muuta.

SEOTUD:Kuidas graafikakaarti parema mängutulemuse saavutamiseks üle ajada

Taaskäivitage arvuti: Kui teie arvuti töötab ebatavaliselt aeglaselt ja teie FPS on ilma erilise põhjuseta tavalisest madalam, proovige arvuti taaskäivitada. Arvuti taaskäivitamine võib lahendada igasuguseid probleeme.

Uuendage oma riistvara: Kui te pole mängu FPS-iga rahul ka pärast kõigi nende muude nõuannete järgimist, saate seda alati täiustada, ostes ja installides kiirema graafikaprotsessori või hankides lihtsalt uue võimsama riistvaraga arvuti. Sõltuvalt mängust ja arvuti riistvarast võib aidata ka kiirem protsessor või rohkem RAM-i.

SEOTUD:Uue graafikakaardi täiendamine ja installimine arvutisse