Kuidas käsk ja valikuklahvid Macis töötavad?

Maci klaviatuuridel on Option ja Command klahvid, kus tavalistel PC klaviatuuridel on Alt ja Windowsi klahvid. Klaviatuurid on muidu üsna sarnased, kuid uued Maci kasutajad peavad neist erinevatest klahvidest aru saama.

Apple'i Maci klaviatuuridel on tegelikult juhtnupp (Ctrl), kuid juhtnupp ei tööta Windowsi juhtnupu moodi. Kiirklahvid, nagu Ctrl + C, teksti kopeerimiseks ei tööta.

Käsuklahv

Käsuklahv ei tee midagi ise. See on muutmisklahv, mida saate vajutada rakenduste klaviatuuri otseteede väljastamiseks. Näiteks kui vajutate Windowsi kopeerimiseks, lõikamiseks ja kleepimiseks klahvikombinatsiooni Ctrl + C, Ctrl + X ja Ctrl + V, vajutate Macis sama klahvi Command + C, Command + X ja Command + V.

Sellel võtmel on sümbol ⌘. See sümbol ilmub kogu Maci menüüdes, mis näitab, kui saate klaviatuuri otsetee väljastamiseks vajutada käsuklahvi koos teise klahviga. Algselt oli Command-klahvil Apple'i logo, kuid Steve Jobs arvas, et Apple'i logo kuvamine kogu Macintoshi algses menüüs oleks logo liiga suur. Disainer valis selle asendamiseks sümboli ⌘. See on vana sümbol, mida Põhjamaades kasutatakse huvipakkuvate kohtade tähistamiseks - Rootsis on see ametlik märk turismiobjektiks.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et Macis vajutate tõenäoliselt kiirklahvide väljastamiseks käsuklahvi. Juhtklahv (Ctrl) on samuti olemas, kuid seda ei kasutata nii paljude asjade jaoks.

Valikuklahv

Klahv Option toimib sarnaselt AltGr-klahviga paljudel arvutiklaviatuuridel, mis selgitab, miks sellele on trükitud ka “Alt”. Selle hoidmine ja teise klahvi vajutamine võimaldab sisestada erimärgi, mida tavaliselt klaviatuuril ei kuvata. Näiteks vajutades USA klaviatuuripaigutusega Option + 4, saadakse ¢ - sentmärk, mida tavaliselt teie klaviatuuril ei kuvata. Nagu teisi muuteklahve, kasutatakse seda ka mõne kiirklahvi osana.

Sellel võtmel on sümbol ⌥. Seda sümbolit kasutatakse kogu Maci menüüdes, et näidata, millal saate klahvi Option vajutada, samamoodi nagu käsuklahvi sümbol. Erinevalt käsuklahvist pole meil ühtegi ajalugu, mis näitaks, miks see sümbol valiti.

Näiteks kui klõpsate Apple'i menüül, näete Force Quitile määratud klaviatuuri otseteed. kui te pole Maci klaviatuuriga harjunud, võivad need sümbolid tunduda hieroglüüfidena - kuid nad ütlevad tõesti, et dialoogi avamiseks, kus saate rakendustest sunniviisiliselt sulgeda, peaksite vajutama Option + Command + Escape. See on nagu Windowsi tegumihaldur.

Muuteklahvide sümbolid

SEOTUD:Kuidas keelata suurtäheluku macOS-is

Mac OS X-is kuvatud klaviatuuri otseteede kasutamiseks peate teadma sümboleid. Peale selle, et ⌘ tähistab käsku ja ⌥ tähistab Option, tähistab ^ juhtimisklahvi, while aga klahvi Shift.

Kui soovite muuta, milline klahv mida teeb, saate seda kohandada, klõpsates menüüd Apple, avades süsteemieelistused, valides klaviatuuriikooni ja klõpsates nuppu Modifier Keys. Siinkohal saate ka suurtäheluku seadistada olekule „No Action”, keelates oma Macis suurtäheluku.

Suvandid ja käsuklahvid Windowsis

SEOTUD:Kaardistage ükskõik milline võti mis tahes võtmesse Windows 10, 8, 7 või Vista puhul

Kui käivitate Windowsi Macis Boot Campi kaudu, muudetakse klaviatuuri vastendusi, nii et need oleksid Windowsi jaoks mõttekamad. Valikuklahv toimib Alt ja käsuklahv Windowsi klahvina.

See võib OS X ja Windowsi vahel edasi-tagasi liikudes veidi segadust tekitada. Näiteks peate teksti kopeerimiseks OS X-is vajutama klahve Command + C, kuid Windowsi teksti kopeerimiseks vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + C. Need klahvid asuvad erinevates kohtades, nii et see võib häirida teie lihasmälu. Selle probleemi lahendamiseks võite SharpKeys abil Windowsi klahvid Command ja Ctrl ümber teha.

Mac OS X-is võite soovi korral kasutada ka Ctrl- ja Command-klahvide funktsioonide vahetamiseks dialoogi Muuteklahvid. See muudaks teie Maci klaviatuuri otseteed sarnasemaks Windowsi arvuti klaviatuuri otseteedega.

Command ja Option klahvid võivad tunduda veidi võõrad, kuid kõik töötab Macis üsna sarnaselt. Sümbolid ⌘ ja are trükitakse klaviatuurile, et saaksite hõlpsamini mõista kogu Mac OS X-is kuvatud klaviatuuri otseteid.

Pildikrediit: Wesley fritter Flickris