Kuidas oma Maci ekraani teise Maciga jagada

Kuna Mac-idel on sisseehitatud ekraanijagamine, saate integreeritud VNC-serveri kaudu või Interneti kaudu iMessage'i kaudu oma ekraani teise Mac-iga oma kohaliku võrgu kaudu jagada. Kolmandate osapoolte rakendused, nagu TeamViewer, töötavad ka nii macOS-is kui ka Windowsis.

Milline variant sobib teile?

Ekraani edukaks jagamiseks, teise inimese ekraani vaatamiseks või Maci kaugjuhtimiseks on kolm valikut.

MacOS-i sisseehitatud ekraanijagamise funktsioon on ideaalne ekraani jagamiseks teise Mac-iga kohaliku võrgu kaudu. Seda meetodit saate kasutada ka Maci kaugjuhtimise täielikuks juhtimiseks, kuigi see ei toimi Interneti kaudu loomulikult.

Kui soovite oma ekraani kellegi teise Maci kaudu Interneti kaudu jagada, andke iMessage'ile pilt. See algatab samaaegselt FaceTime-kõne, nii et saate rääkida ka teises otsas oleva inimesega. Saate oma ekraani jagada, juhtimisest loobuda või kutsuda teist osapoolt teie Maci juhtima. Kui teate teise inimese Apple ID-d, saate ühenduse luua ka otse ekraanijagamise rakenduse kaudu.

Lõpuks, kolmanda osapoole rakendused, nagu TeamViewer, töötavad hästi MacOS-is ja neil on ka Windowsi, Linuxi ja mobiilsete platvormide kliente. TeamVieweri abil saate Interneti kaudu kaugühendada kaks masinat, mis koosnevad operatsioonisüsteemide ja riistvara kombinatsioonidest. Kui soovite oma ekraani jagada mitte-Apple'i arvutiga, on see valik teie jaoks.

Jagage oma ekraani kohapeal teise Maciga

Kohalikus võrgus Maciga ühenduse loomiseks võiksite olla igasuguseid põhjuseid. Siin on vaid mõned näited:

 • Teil on Mac, mis toimib serverina, millele on raske juurde pääseda.
 • Olete all diivanil ja peate ülakorrusel oma töömasinas midagi üle kontrollima.
 • Olete võtnud kogu oma pere jaoks tehnilise toe rolli ja soovite enda elu lihtsustada.
 • Te juhite väikeettevõtet, kuid teie kohalik võrk pole tegelikult nii väike.

Kui soovite oma Maci ekraani kohaliku Maci kaudu teise Maciga jagada, on see lihtne ja selle seadistamiseks on vaja vaid sekundit. Kui olete oma Maci konfigureerinud ekraani jagamise lubamiseks kohalikus võrgus, saate sellega ühenduse luua alati, kui see sisse lülitatakse.

Konfigureerige oma Mac kaugjuurdepääsu jaoks

Maci seadistamiseks toimige järgmiselt.

 1. Valige Süsteemieelistused> Jagamine.
 2. Otsige vasakul asuvast kastist välja „Ekraani ühiskasutus” ja seejärel märkige selle kõrval olev märkeruut.
 3. Märkige üles arvuti nimi, selle hosti nimi (nt Your-MacBook-Pro.local) ja VNC aadress (nt vnc: //10.0.0.5).
 4. Võite ka klõpsata nupul „Arvuti seaded”, lubada mõlemad sätted ja seejärel määrata turvalise parooli.

Pidage meeles, et kui lubate kaughalduse, ei saa te ekraani jagamist lubada. Võite kaughalduse lubada (ja konfigureerida seda sarnaselt), kuna teie Macile juurdepääsu juhised on identsed.

Jaotises „Arvuti seaded” võite lubada järgmised valikud:

 • Igaüks võib taotleda ekraani juhtimiseks luba: See tähendab, et ühenduse loomisel ei pea arvuti juhtimiseks teie Maci kasutajanime ja parooli sisestama. Ta võib lihtsalt taotleda juhtimist ja siis saate selle käsitsi anda.
 • VNC-vaatajad võivad ekraani parooliga juhtida: Kui lubate selle, võimaldab see kõigil teie Maciga ühenduse luua tavalise VNC-vaataja kaudu, näiteks TigerVNC. Kuid ühenduse loomiseks peab ta teadma VNC-aadressi (nt vnc: //10.0.0.5).

Saate muuta, kellel on juurdepääs ekraani jagamisele, kuid lihtsuse huvides soovitame selle komplekti jätta valikule „Kõik kasutajad”. Niikaua kui määrate jaotises „Arvuti seaded” VNC juhtimiseks parooli, peaks teie arvuti olema kaitstud.

Juurdepääs teie jagatud ekraanile

Nüüd saate oma Macile juurde pääseda teisest oma kohalikus võrgus. Seda saab teha mitmel viisil:

 • Käivitage Finder, kerige külgribal allapoole, kuni näete valikut „Asukohad” (vajadusel klõpsake nuppu „Kuva”). Otsige üles arvuti, millele soovite juurde pääseda (selle nägemiseks peate võib-olla klõpsama nuppu Võrk). Klõpsake (või topeltklõpsake) arvutit, klõpsake nuppu „Jaga ekraani” ja oodake, kuni see ühendub.
 • Käivitage Finder ja klõpsake menüüribal käsku Mine> Ühenda serveriga. Sisestage VNC-aadress või hostinimi, mille märkisite varem, ja seejärel klõpsake nuppu Ühenda.

Kui mõlemale Macile on sisse logitud sama Apple ID (st mõlemad on teie omad), algab jagamise seanss viivitamata. Kui loote ühenduse masinaga, kuhu te pole oma Apple ID-ga sisse logitud (st see kuulub teisele pereliikmele või töökaaslasele), peate sellesse arvutisse sisse logima kehtiva kasutajanime ja parooliga.

Apple'i ekraanijagamise funktsioon kasutab sisseehitatud VNC-serverit, mis tähendab, et saate oma Maciga ühenduse loomiseks ja juhtimiseks mitte-Apple'i seadmest kasutada ka peaaegu kõiki VNC-i vaatajarakendusi. Veenduge, et lubaksite valiku „VNC-vaatajad võivad parooliga ekraani juhtida“, määrake jaotises „Arvuti seaded“ parool ja kasutage ühenduse loomiseks sellist rakendust nagu TigerVNC.

Kuna jagate ekraani kohapeal, peaksite nautima suhteliselt sujuvat toimimist. Ekraani eraldusvõime peaks olema piisavalt kõrge, et saaksite näha, mida teete.

Interneti kaudu on VNC kaudu võimalik kaugarvutiga ühendust luua (kui avate pordi 5900), kuid see on halb mõte. Kui avate oma Maci VNC-pordi Internetti, palute lihtsalt probleeme. On ohutumaid ja otsekohesemaid viise, kuidas pääsete arvutile juurde kaugjuurdepääsu kaudu.

Jagage oma ekraani Interneti kaudu iMessage'i kaudu

Tänu iMessage'i ja Apple'i rakenduse Messages imele saate oma ekraani hõlpsasti jagada kellegi teisega, kellel on Mac, iPad või iPhone. Selleks tehke järgmist.

 1. Alustage vestlust inimesega, kellega soovite oma ekraani jagada.
 2. Klõpsake vestlusakna paremas ülanurgas nuppu „Üksikasjad”.
 3. Klõpsake ilmuvas ülekattes inimese nime kõrval nuppu Ekraani jagamine (see näeb välja nagu kaks kattuvat ristkülikut).
 4. Ekraani jagamiseks klõpsake nupul „Kutsu minu ekraani jagama” või „Küsi ekraani jagamiseks”.

Pärast seda, kui teine ​​inimene teie taotluse aktsepteerib, algab FaceTime'i helikõne. Kui soovite, et teine ​​osapool saaks teie Maci juhtida, klõpsake menüüribal nuppu Ekraani ühiskasutus ja seejärel klõpsake nuppu „Luba [kontaktil] minu ekraani juhtida“.

Pange tähele, et te ei tohiks kunagi lubada kellelgi teisel teie Maci juhtida, kui te ei usalda seda inimest absoluutselt. Juhtimise igal ajal tühistamiseks klõpsake nuppu Ekraani ühiskasutus ja keelake see valik.

Ekraani jagamine (või kellelegi teisele juurdepääsu taotlemine) Interneti kaudu võib teie kannatlikkust proovile panna. Kui mõlemal poolel on kiire Interneti-ühendus, peaks see olema sujuv protsess. Kui segus on halb ühendus, võib see tunduda slaidiseansina.

Ekraanijagamise kaudu saate ühenduse luua otse teise Maciga

Maci sisseehitatud ekraanijagamisrakenduse käivitamiseks vajutage klahvi Command + Space, et avada Spotlighti otsing, tippige „Ekraani ühiskasutus” ja vajutage seejärel sisestusklahvi.

Teil palutakse sisestada hostinimi (nt VNC või kohalik Mac-ühendus) või Apple ID. Kui teate selle inimese Apple ID-d, kelle arvutiga soovite ühenduse luua (ja vastupidi), saate ühenduse luua otse.

Sisestage kasti teise isiku Apple ID ja vajutage sisestusklahvi. Apple töötab ülejäänud välja viimasest teadaolevast IP-aadressist, mida Mac kasutas. iMessage on selle jaoks hea varukoopia, eriti kuna see võimaldab teil sellest probleemist reaalajas vestelda.

Jagage oma ekraani Windowsi arvuti või muu seadmega

Mis siis, kui soovite oma ekraani jagada kellegagi, kellel pole Maci? Õnneks on seda kolmanda osapoole kaugtöölaua tööriista abil üsna lihtne teha. Neid on palju, kuid soovitame TeamViewerit. See on isiklikuks kasutamiseks tasuta, lihtne kasutada, saadaval enamikul platvormidel ja selle kasutamiseks ei pea te ennast registreerima.

Esmalt laadige alla ja installige TeamVieweri kaugjuurdepääs masinasse, mida soovite juhtida ja masin, millest ühendate. Kui teil palutakse, andke TeamViewerile luba oma Maci juhtimiseks jaotises Seaded> Turvalisus ja privaatsus> Privaatsus> Juurdepääsetavus.

TeamVieweri käivitamisel näete unikaalset identifitseerimisnumbrit ja parooli. Nende mandaatide abil saate ühenduse luua, Maci Windowsi või Linuxi masinast või isegi mobiilseadmest (nt iPhone) ühendada, ekraani vaadata ja juhtida, kui see on seotud TeamVieweri rakendusega.

Kui soovite kaugmasinaga järelevalveta ühenduse luua, peate registreeruma TeamVieweris ja järgige järelevalveta juurdepääsu seadistamiseks rakenduses olevaid juhiseid. Seejärel loetleb rakendus kõik jagatud arvutid ja saate ühenduse luua ühe klõpsuga.

Ekraani jagamine on lihtne

Ekraani jagamine on abiks, kui vajate arvutiprobleemide korral abi. Kui teil on kaugjuurdepääs ka teistele oma kodus asuvatele Macidele, saate kõike juhtida ühest seadmest.

Kui seadistate kaugjuurdepääsutarkvara (nt TeamViewer), pääsete juurde oma tööarvutile, isegi kui asute teisel pool maailma.

Kui teil on Windowsi arvuti, mille soovite seadistada samamoodi, on Microsoftil ka Windowsi spetsiifiliste tööriistade komplekt ekraani jagamiseks ja kaugarvutite juhtimiseks.