Kuidas kasutada Pingi käsku võrgu testimiseks

Pingikäsk saadab andmepaketid konkreetsele võrgu IP-aadressile ja annab seejärel teada, kui kaua kulus nende andmete edastamiseks ja vastuse saamiseks. See on mugav tööriist, mida saate kasutada oma võrgu erinevate punktide kiireks testimiseks. Siit saate teada, kuidas seda kasutada.

Kuidas Ping töötab?

Ping pärineb sonaritehnikas kasutatavast terminist, mis saadab heli impulsse ja seejärel kuulab kaja tagasitulekut. Arvutivõrgus on pingitööriist sisse ehitatud enamusesse opsüsteemidesse, mis töötavad umbes samamoodi. Väljastate käsu ping koos kindla URL-i või IP-aadressiga. Teie arvuti saadab sellesse seadmesse mitu teabepaketti ja ootab siis vastust. Kui see saab vastuse, näitab ping-tööriist teile, kui kaua kulus mõlemal paketil edasi-tagasi sõitmiseks - või ütleb, et vastust ei olnud.

See kõlab lihtsalt ja nii on. Kuid saate seda hästi kasutada. Saate testida, kas teie arvuti võib teie kohaliku võrgu kaudu jõuda mõne muu seadmeni - näiteks teie ruuterini - või kas see jõuab Interneti-seadmesse. See aitab teil kindlaks teha, kas võrguprobleem on kuskil teie kohalikus võrgus või mujal. Aeg, mis pakettide juurde naasmiseks kulub, võib aidata teil tuvastada aeglast ühendust või kui teil on pakettide kadu.

Ja see pole üsna oluline, millist opsüsteemi te kasutate. Tõmmake terminal või käsuviiba aken üles ja saate pingida MacOS-is, Linuxis või mis tahes Windowsi versioonis.

SEOTUD:10 kasulikku Windowsi käsku, mida peaksite teadma

Kuidas Pingi kasutada

Kasutame siin toodud näites Windowsi käsuviiba. Kuid saate kasutada ka pingikäsku Windows PowerShellis või rakenduses Terminal MacOS-is või mis tahes Linuxi distributsioonis. Kui olete jõudnud tegeliku käsu kasutamiseni, töötab see kõikjal samamoodi.

Windowsis klõpsake Windows + R. Sisestage aknas Käivita otsingukasti „cmd” ja vajutage sisestusklahvi.

Sisestage viipale „ping” koos URL-i või IP-aadressiga, mida soovite pingida, ja vajutage seejärel Enter. Alloleval pildil pingutame www.howtogeek.com ja saame normaalse vastuse.

See vastus näitab teie pingitud URL-i, selle URL-iga seotud IP-aadressi ja esimesel real saadetavate pakettide suurust. Järgmised neli rida näitavad iga üksiku paketi vastuseid, sealhulgas aega (millisekundites), mis kulus vastuse saamiseks, ja paketi eluiga (TTL), mis on aeg, mis peab enne paketti mööduma visatakse ära.

Allosas näete kokkuvõtet, mis näitab, kui palju pakette saadeti ja saadi, samuti minimaalset, maksimaalset ja keskmist reageerimisaega.

Järgmisel pildil pingutame ruuterit oma kohalikus võrgus, kasutades selle IP-aadressi. Saame sellest ka normaalse vastuse.

Kui pingitööriist ei saa vastust üheltki teie pingutatavalt seadmelt, annab see teile ka sellest teada.

Ja nii saate pingi kõige elementaarsemalt kasutada. Muidugi, nagu enamik käske, on ka mõningaid täiustatud lüliteid, mida saate kasutada, et see käituks natuke teisiti. Näiteks võite lasta sellel jätkata sihtkoha pingutamist, kuni peatate käsu, määrate pingutamiste arvu, määrake pingutamise sagedus ja palju muud. Kuid kui te ei tee mõnda väga konkreetset tüüpi tõrkeotsingut, ei pea te nende täiustatud lülitite pärast eriti muretsema.

Kui olete nende vastu uudishimulik, sisestage lihtsalt "ping /?" käsuviibal loendi kuvamiseks.

Niisiis, mida saate Pingiga teha?

Nüüd, kui teate, kuidas käsku kasutada, on siin mõned huvitavad asjad, mida saate sellega teha:

  • Pingige URL (nt www.howtogeek.com) või IP-aadress, et näha, kas jõuate Interneti-sihtkohta. Eduka vastuse korral teate, et kõik teie ja selle sihtkoha vahelised võrguseadmed töötavad, sealhulgas teie arvutis olev võrguadapter, ruuter ja kõik teie ruuteri ja sihtkoha vahel asuvad seadmed. Ja kui soovite neid marsruute lähemalt uurida, võite selleks kasutada mõnda muud võrgutööriista nimega tracert.
  • IP-aadressi lahendamiseks sisestage URL. Kui soovite teada konkreetse URL-i IP-aadressi, saate URL-i pingida. Pingitööriist näitab teile IP-aadressi ülaosas, millega see töötab.
  • Pingige oma ruuter, et näha, kas saate selle kätte. Kui te ei saa Interneti-asukohta edukalt pingida, võite proovida ruuterit pingida. Edukas vastus annab teile teada, et teie kohalik võrk töötab korralikult ja Interneti-asukohani jõudmise probleem on teie kontrolli alt väljas.
  • Pingige oma tagasisideaadress (127.0.0.1). Kui te ei saa ruuterit edukalt pingida, kuid ruuter näib olevat sisse lülitatud ja töötab, võite proovida pingutada nn loopback-aadressi. See aadress on alati 127.0.0.1 ja selle pingimine edukalt annab teile teada, et teie arvuti võrgukaart (ja teie operatsioonisüsteemi võrgutarkvara) töötab korralikult.

Märge: Te ei pruugi saada pingivastust teistest teie kohaliku võrgu arvutitest, kuna nende seadmete sisseehitatud tulemüürid takistavad neil pingipäringutele vastamast. Kui soovite neid seadmeid pingida, peate pingid tulemüüri kaudu lubama selle sätte välja lülitama.

Ülaltoodud loendis kasutatakse omamoodi väljastpoolt lähenemist, kus pingute kõigepealt kõige kaugemas sihtkohas ja töötate seejärel kohalike seadmeteni. Mõnele inimesele meeldib töötada seestpoolt, pingutades esmalt loopback-aadressi, seejärel ruuterit (või mõnda muud kohalikku seadet) ja seejärel Interneti-aadressi.

Ja loomulikult on selles artiklis räägitav peamiselt pingi kasutamine kodu või väikeettevõtte võrgus tõrkeotsingu teostamiseks. Suuremates võrkudes on palju keerulisem muretseda. Lisaks, kui teie ülesandeks on tõrkeotsing suuremates võrkudes, teate tõenäoliselt juba pingi ja paljude teiste võrgutööriistade kasutamist.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found