Kasutajakonto kustutamine operatsioonisüsteemis Windows 7, 8 või 10

Kui teie Windowsi arvutis on hulk kasutajakontosid, mida te enam ei vaja, võib olla aeg need puhastada. Täna vaatame, kuidas Windowsis kasutajakonto kustutada.

MÄRKUS. Kui olete peitnud kustutatava kasutajakonto, ei saa te seda kustutada, kuna see on kõikjalt täielikult peidetud. Enne selle kustutamist peate kontot uuesti näitama. Samuti peate kasutajakontode kustutamiseks sisse logima kontole, millel on administraatori õigused. Tavalise kasutajakonto kaudu ei saa kontosid kustutada.

Esiteks: kui vajate, varundage kasutaja andmed

Konto kustutamine on suhteliselt lihtne, kuid võiksite varundada nende failid ja seaded, kui vajate neid uuesti. Iga kasutaja konto seaded ja andmed on jaotises C: \ kasutajad kausta nende kasutajanime all. Enne konto kustutamist varundage kasutaja kaust teise asukohta või välisele kettale. See on oluline eriti Windows 8 ja 10 puhul, kuna konto kustutamisel ei ole teil selleks võimalust.

Windows 7-s pakutakse teile võimalust hoida osa (mitte kõik) failid enne konto kustutamist, nagu me seda hiljem käsitleme. Pange tähele, et kõiki kasutaja kaustast pärinevaid kaustu ei kopeerita töölaual asuvasse kausta, seega võite varundada kasutaja kausta ning kõik muud seaded või failid, mis asuvad väljaspool kasutaja kausta, et veenduda, et teil on kõik vajalik vajadus.

Kasutajakonto kustutamine operatsioonisüsteemis Windows 8 või 10

Kasutajakonto kustutamiseks Windows 10-s klõpsake menüüs Start käsku „Seaded”.

MÄRKUS. See protsess on sarnane 8. versioonis. Kuid hallatavate või kustutatavate kasutajate loendi avamiseks otsige avakuval sõna „kasutajakontod” ja klõpsake tulemustes valikut „Muude kasutajakontode lisamine, kustutamine ja haldamine”. . Seejärel järgige alltoodud pere ja teiste kasutajate ekraaniga alustavaid juhiseid.

Klõpsake aknas Seaded nuppu „Kontod”.

Klõpsake kontode ekraanil vasakul paanil valikul „Perekond ja teised kasutajad”.

Kerige ekraanil Kontod paremal paanil jaotiseni Muud kasutajad, kus on loetletud muud kasutajakontod. Klõpsake kontol, mille soovite kustutada.

Pange tähele, et kohalikud kontod on sellisena märgistatud. Microsofti kontodel kuvatakse konto nimi koos selle all oleva e-posti aadressiga.

Klõpsake nuppu „Eemalda“.

Teilt küsitakse, kas soovite selle kasutaja failid alles jätta. Nagu me varem mainisime, peaksite failide vajaduse korral varundama. Kui olete kindel, siis klõpsake kasutaja eemaldamiseks ja andmete kustutamiseks nuppu „Kustuta konto ja andmed”.

Kui olete lõpetanud, ei kuvata neid kontosid enam sisselogimisekraanil.

Kasutajakonto kustutamine Windows 7-s

Kui kasutate Windows 7, veenduge, et olete sisse loginud administraatoriõigustega kontole.

Kasutaja kustutamiseks tippige kasutajakontod menüü Start otsinguribal ja klõpsake tulemuste loendi alguses oleval valikul „Kasutajakontod”.

Seejärel klõpsake ekraanil Muuda oma kasutajakontot linki „Halda teist kontot”.

Klõpsake ekraanil „Valige konto, mida soovite muuta” kasutajakontol, millest soovite lahti saada.

Järgmisena klõpsake linki „Kustuta konto“.

Seejärel antakse teile võimalus kas kasutaja failid kustutada või need alles jätta. Võite seda teha, kui nad vajavad neid teise masina jaoks või soovite neid säilitada, kui neid hiljem vajatakse.

MÄRKUS. Soovitame varundada failid kasutaja kontolt käsitsi, kuna see meetod ei varunda kõike.

Konto kustutamiseks klõpsake kinnitamise kustutamise ekraanil nuppu „Kustuta konto“.

Kui valisite failide säilitamise, teisaldatakse need enne konto kustutamist kontolt välja.

Teid naasakse ekraanile Valige konto, mida soovite muuta, ja kustutatud konto on kadunud. Selle sulgemiseks klõpsake akna paremas ülanurgas nuppu „X”.

Kui valisite failide säilitamise, salvestatakse need töölaual asuvasse kausta.

Nagu me varem mainisime, ei varundata selle meetodi abil kõiki kasutaja kausta kaustu, vaid ainult alloleval pildil loetletud kaustu.

Kui olete lõpetanud, kaovad need kasutajad sisselogimisekraanilt.