Traadita ruuteri probleemide tõrkeotsing

Kas teil on probleeme Interneti-ühenduse või WiFi-ga? Ükskõik, mis probleem - alates ebatasasest ühendusest kuni WiFi-probleemideni või isegi Interneti-juurdepääsuta - võib mõni ruuteri tõrkeotsing lahendada.

Osa sellest kehtib ka teie modemi kohta, kuigi paljud Interneti-teenuse pakkujad jagavad tänapäeval kombineeritud ruuteri-modemi üksusi. Teie traadita ruuter ja modem võivad tegelikult olla sama seade.

Taaskäivitage ruuter

SEOTUD:Miks lahendab arvuti taaskäivitamine nii palju probleeme?

Kas olete proovinud seda taaskäivitada? Jah, jällegi on alandlik taaskäivitamine lahendus paljudele võrguprobleemidele. Sõltumata sellest, kas veebisaite ei õnnestu laadida, näib kõik võrguga seotud aeglane, ühendused katkevad või traadita ühendus on katki, võiksite proovida ruuteri taaskäivitada.

See ei tohiks olla vajalik, kuid tundub, et paljud ruuterid vajavad hea töö jätkamiseks aeg-ajalt taaskäivitamist. Taaskäivitamise protsess on enamikus ruuterites lihtne - eemaldage ruuteri toitekaabel, oodake mõni sekund ja ühendage see uuesti. Kui teil on eraldi modem, võiksite proovida ka modemi toitekaabli lahtiühendamist ja pärast uuesti ühendamist paar sekundit. Mõnes seadmes võib olla toitelüliti, kuid pistikupesast ja pistikust pistikupesa meetod kehtib kõigile ruuteritele.

Kui peate ruuterit sageli taaskäivitama, võib tootja püsivara olla lihtsalt ebastabiilne ja lollakas. Abi võib olla alternatiivse püsivara nagu DD-WRT installimisest.

Kontrollige ülekuumenemist

Nagu kõik muud elektroonikaseadmed, võivad ruuterid langeda ülekuumenemise ohvriks. See ülekuumenemine võib aja jooksul ruuterit kahjustada või lihtsalt muuta selle ebastabiilseks. Kontrollige ruuteri temperatuuri, et näha, kui kuum see on. Kui see tundub väga kuum, veenduge, et see saaks piisavalt õhuvoolu. Kui ventilatsiooniavad on blokeeritud või teil on ruuter kuumas kohas - näiteks kuumutatava tornarvuti peal -, võib ülekuumenemine põhjustada ebastabiilsust. Samuti on võimalik, et varasem ülekuumenemine võib ruuterit kahjustada.

Kontrollige, kas kaablid on turvaliselt ühendatud

See võib tunduda mõttetu, kuid mõnikord unustame enne kõige keerulisemate lahenduste juurde asumist kõige ilmsema lahenduse kontrollimist. Keegi võis kogemata juhtme külge tõmmata või jalaga lüüa, põhjustades selle lahtiühendamise või lõdvenemise. Kontrollige kõiki kaasatud kaableid ja veenduge, et need oleksid kindlalt ühendatud.

Kontrollige kindlasti ruuteri ja modemi toitekaableid, ruuteri ja modemi vahelist kaablit, modemi ja seinakontakti vahelist kaablit ning ruuteri tagaküljesse ühendatud kõiki Etherneti kaableid. Kontrollige kaabli mõlemat otsa ja veenduge, et see oleks kindlalt ühendatud - see võib tunduda ühendatud olevat, kuid olla veidi lahti.

Pange ruuter ümber

SEOTUD:Kuidas saada paremat traadita signaali ja vähendada traadita võrgu häireid

Kui teil on probleeme WiFi-signaaliga, proovige ruuterit ümber paigutada. Veenduge, et traadita signaali ei blokeeriks miski, eriti suured metallesemed või segada võivad seadmed, näiteks mikrolaineahjud ja teatud tüüpi juhtmeta telefonid.

Samuti peaksite tagama, et ruuteri antenn paikneks pigem vertikaalselt kui horisontaalselt - vertikaalne antenn annab teile suurima leviala. Lisateabe saamiseks lugege meie põhjalikku juhendit oma WiFi-signaali parandamiseks.

Vahetage traadita kanalit

Kui asute kohas, kus läheduses on palju traadita ruutereid, näiteks korterelamu, on hea võimalus, et teie ruuter võib häirida teiste traadita ruuterite signaale samal traadita sagedusel. Piirkonna jaoks optimaalse traadita kanali kindlaksmääramine ja ruuteri muutmine nii, et see töötaks traadita kanaliga ülekoormatud kanali asemel, võib seda häiret vähendada ja traadita signaali parandada.

Kui teil on Android-seade, aitab rakendus Wi-Fi Analyzer teil oma piirkonda analüüsida ja optimaalse kanali leida. Seejärel saate ruuteris traadita kanalit muuta.

SEOTUD:Analüüsige ja optimeerige traadita võrku Androidi jaoks mõeldud WiFi-analüsaatoriga

Lähtestage ruuter tehaseseadetele

Kui näib, et selle konfiguratsioonis on tõsiseid probleeme, võite proovida ruuteri tehaseseaded lähtestada. Enamikul juhtudel ei peaks see vajalik olema, kuid tasub proovida, kui olete mõistuse piires. Võimalik, et olete oma ruuteris muutnud teatud seadeid, mida teil ei peaks olema, ja võib-olla on lihtsam pöörduda puhta lehe poole, mitte muuta üksikuid valikuid tagasi.

SEOTUD:Kuidas pääseda ruuterile, kui unustate parooli

Pidage meeles, et pärast seda peate ruuteri uuesti konfigureerima, sealhulgas seadistage uuesti traadita võrgu nimi ja parool. Selle seadete lähtestamiseks peate tõenäoliselt pikalt vajutama ruuteri tagaküljel asuvat nuppu Lähtesta auku, kuid täpsed üksikasjad varieeruvad ruuteriti. See on sama protsess, mille peate ruuteri parooli lähtestamiseks tegema.

Muud võimalikud probleemid

SEOTUD:Interneti-ühenduse probleemide tõrkeotsing

Nagu iga tõrkeotsingu puhul, võib ka valesti minna praktiliselt lõputult palju asju. Teie ruuter või modem võivad olla katki. Teie kasutatavad Etherneti kaablid võivad olla kahjustatud ja vajavad asendamist. Kui võrguühendusega on probleeme ainult ühel teie omandis oleval seadmel, võib sellel olla tarkvaraprobleem ja peate võib-olla läbima konkreetse seadme tõrkeotsingu - või võib-olla lihtsalt taaskäivitama, kui teil on õnne.

Lisateabe saamiseks lugege meie Interneti-ühenduse probleemide tõrkeotsingu juhendit.

Kui ruuter tundub ükskõik mida tehes ebastabiilne või vajab sageli lähtestamist, kaaluge selle asendamist. Uued ruuterid on üsna odavad ja ebastabiilse ruuteriga tegelemine võib olla tohutu peavalu.

Pildikrediit: Sean MacEntee Flickris, William Hook Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found