Mis on Apple'i iCloud ja mida see varundab?

iCloud on Apple'i pilvsünkroonimise funktsiooni katusmõiste. Põhimõtteliselt peetakse kõike, mida Apple'i serveritega varundatakse või sünkroonitakse, iCloudi osaks. Ei tea, mis see täpselt on? Jagame selle laiali.

Mis on iCloud?

iCloud on Apple'i nimi kõigile oma pilvepõhistele teenustele. See ulatub iCloudi meilidest, kalendritest, Find My iPhone'ist kuni iCloud Photos'i ja Apple Music Libraryni (rääkimata seadme varukoopiatest).

Külastage oma seadet iCloud.com ja logige sisse oma Apple'i kontoga, et näha kõiki oma pilves sünkroonitud andmeid ühes kohas.

ICloudi eesmärk on andmete ja olulise teabe turvaline salvestamine Apple'i kaugserveritesse (erinevalt teie iPhone'ist või iPadist). Nii varundatakse kogu teie teave turvalisse asukohta ja sünkroonitakse kõigi teie seadmete vahel.

Kui teie andmed varundatakse pilve, on sellel kaks eelist. Kui kaotate kunagi oma Apple'i seadme, salvestatakse teie teave (alates kontaktidest kuni fotodeni) iCloudi. Seejärel võite minna nende andmete hankimiseks saidile iCloud.com või logida sisse oma Apple ID-ga, et kõik need andmed automaatselt uues Apple'i seadmes taastada.

Teine eelis on sujuv ja peaaegu nähtamatu. See võib olla midagi, mida peate juba enesestmõistetavaks. See on iCloud, mis sünkroonib teie märkmete ja kalendri kohtumised teie iPhone'i, iPadi ja Maci vahel. See teeb seda paljude Apple'i aktsiarakenduste ja isegi kolmandate osapoolte rakenduste jaoks, mille olete iCloudiga ühendanud.

Nüüd, kui meil on iCloudist selge arusaam, vaatame, mida see varundab.

Mida iCloud varundab?

Siin on kõik, mida iCloud saab teie iPhone'ist, iPadist või Macist varundada ja oma serveritega sünkroonida:

 • Kontaktid: Kui kasutate kontaktiraamatu vaikekontona oma iCloudi kontot, sünkroonib see kõik teie kontaktid iCloudi serveritega.
 • Kalender: Kõik teie iCloudi konto abil tehtud kalendrikohtumised varundatakse iCloudi serverites.
 • Märkused: Kõik teie seadmete Apple Notes rakenduse märkmed ja manused sünkroonitakse ja salvestatakse iCloudi. Neile pääsete juurde ka saidilt iCloud.com.
 • iWorki rakendused: Kõik andmed, mis teil on rakendustes Pages, Keynote ja Numbers, laaditakse üles ja salvestatakse iCloudi, mis tähendab, et kõik teie dokumendid on turvalised, isegi kui kaotate oma iPhone'i või iPadi.
 • Fotod: Kui olete lubanud iCloudi fotode funktsiooni menüüs Seaded> Fotod, laaditakse kõik kaamerarulli fotod üles ja varundatakse iCloudi (kui teil on piisavalt ruumi). Need fotod saate alla laadida saidilt iCloud.com.
 • Muusika: Kui olete lubanud Apple'i muusikakogu, sünkroonitakse ja laaditakse üles teie kohalik muusikakogu iCloudi serveritesse ning see on saadaval kõigis seadmetes.
 • iCloud Drive: Kõik iCloud Drive'i salvestatud failid ja kaustad sünkroonitakse automaatselt iCloudi serveritega. Isegi kui kaotate oma iPhone'i või iPadi, on need failid ohutud (lihtsalt veenduge, et failid pole rakenduse Failid jaotises Minu iPhone või Minu iPad salvestatud).
 • Äppiandmed: Kui see on lubatud, varundab Apple konkreetse rakenduse rakenduse andmed. Kui taastate oma iPhone'i või iPadi iCloudi varundusest, taastatakse rakendus koos rakenduse andmetega.
 • Seadme ja seadme seaded: Kui teil on lubatud iCloudi varundamine (Seaded> Profiil> iCloud> iCloudi varundamine), laaditakse kõik teie seadme olulised andmed, nagu lingitud kontod, avakuva konfiguratsioon, seadme seaded, iMessage ja muu, iCloudi. Kõiki neid andmeid saab uuesti alla laadida, kui taastate oma iPhone'i või iPadi iCloudi abil.
 • Ostude ajalugu: Samuti hoiab iCloud kõiki teie App Store'is ja iTunes Store'is tehtud oste kokku, et saaksite igal ajal tagasi minna ja rakenduse, raamatu, filmi, muusika või telesaateid uuesti alla laadida.
 • Apple Watchi varukoopiad: Kui teie iPhone'is on iCloudi varundamine lubatud, varundab see automaatselt ka teie Apple Watchi.
 • Sõnumid: iCloud varundab rakenduse Messages sisu, sealhulgas iMessage, SMS ja MMS.
 • Visuaalse kõneposti parool: iCloud varundab visuaalse kõneposti parooli, mille saate taastada pärast sama SIM-kaardi sisestamist, mida kasutati varundamise ajal.
 • HäälMemod: Kõiki rakenduse Häälmemod salvestusi saab varundada ka iCloudi.
 • Järjehoidjad: Kõik Safari järjehoidjad varundatakse iCloudi ja sünkroonitakse kõigi teie seadmete vahel.
 • Terviseandmed: Apple varundab nüüd ka turvaliselt kõik teie iPhone'i terviseandmed. See tähendab, et isegi kui kaotate iPhone'i, ei kaota te aastaid kestvaid tervisekontrolli andmeid, näiteks treeninguid ja kehamõõtmisi.

See on kõik, mida iCloud saab varundada, kuid teie iCloudi konto konkreetne seadistus erineb. Et näha kõike, mida teie iCloudi konto varundab, avage oma iPhone'is või iPadis rakendus „Seaded”, valige loendi ülaosas oma profiil ja minge jaotisse „iCloud”.

Siit kerige ringi, et näha kõiki lubatud funktsioone (nt iCloud Photos ja iCloud Backup seadmetele). Samuti saate siit lubada või keelata rakenduste andmete varundamise teatud rakenduste jaoks.

Kui iCloudi salvestusruum on otsas, minge iCloudi jaotisesse „Halduse haldamine”. Siin saate üle minna kuupaketile, kus on rohkem salvestusruumi. Saate osta 50 GB hinnaga 0,99 dollarit kuus, 200 GB hinnaga 2,99 dollarit kuus ja 2 TB 9,99 dollarit kuus.

Teise võimalusena võite proovida neid näpunäiteid iCloudi salvestusruumi vabastamiseks.

SEOTUD:ICloudi salvestusruumi vabastamine


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found