Neli viisi, kuidas saada Linuxile terminalile kohene juurdepääs

Kui olete kunagi leidnud, et vajate Linuxis kogu aeg saadaval olevat terminali, siis siin on neli erinevat viisi, kuidas terminali üles tuua kuni kolme nupuga.

Klaviatuuri otsetee

Vaikimisi kaardistatakse Ubuntu ja Linux Mint terminali kiirklahv Ctrl + Alt + T. Kui soovite selle muuta millekski muuks, mis on mõistlik, avage menüü Süsteem -> Eelistused -> Kiirklahvid.

Kerige aknas alla ja leidke otsetee käsku „Terminali käivitamine”. Kui soovite seda seadet muuta, klõpsake otsetee veergu ja vajutage soovitud uut klaviatuuri otseteed.

Paremklõpsake menüüd

Kui avastate end pidevalt terminali avamas ja siis sirvimas asukohta, mille just Nautiluses avasite, saate paremklõpsuga menüüst juurdepääsu saamiseks installida paketi.

Paketi installimiseks avage lihtsalt Ubuntu tarkvarakeskus ja otsige nautilus-open-terminal. Installige pakett ning logige Nautiluse taaskäivitamiseks uuesti sisse ja tagasi.

Märkus. See pakett on mõnes jaotuses vaikimisi installitud, nii et see võib juba seal olla.

Nüüd lihtsalt paremklõpsake töölaual või mis tahes kaustas, et terminal otse sellesse kausta avada.

Rippmenüü (Quake'i stiil)

Guake on rippmenüü, mis võimaldab teil hõlpsasti juurde pääseda, olenemata sellest, mida teete. Guake'i installimiseks avage tarkvarakeskus ja otsige guake'i.

Märkus. Kui kasutate KDE töölauakeskkonda, saate sama efekti jaoks installida ka YaKuake.

Kui Guake on installitud, avage menüü ja käivitage Guake Terminal

Tehke sellele test, vajutades klaviatuuril klahvi F12. Peaksite hankima rippmenüü, mis asub kõigi teiste akende peal. Kui vajutate uuesti klahvi F12, rullub terminal üles ja läheb teelt välja.

Saate saadaolevaid eelistusi muuta, paremklõpsates salveikooni ja valides eelistused.

Saate muuta klaviatuuri otseteed, terminali akna pikkust, terminali peitmise aega ja palju muud.

Kui soovite, et Guake oleks iga kord sisselogimisel saadaval, peaksite selle lisama käivitusrakenduseks. Selleks avage juhtimiskeskus ja seejärel käivitage rakendused Linux Mintis või Ubuntu jaotises Süsteem -> Eelistused -> Käivitamisrakendused.

Ja lisage Guake käivitusprogrammina.

Manusta terminal töölauale

Viimane viis terminalile kohese juurdepääsu saamiseks on terminali otse töölauale manustamine. Selleks peab teil olema arvuti, mis on võimeline töötama Compizi töölauaefekte.

Esimene samm on uue terminaliprofiili seadistamine. Selleks avage oma terminal ja seejärel valige Fail -> Uus profiil. On väga oluline nimetada sellele profiilile midagi ainulaadset, sest akna nimi on see, kuidas me akna selle kinnistamiseks tuvastame. Selle näite jaoks nimetame akna manustatud-HTG-termi, kuid võite selle nimetada mis iganes soovite.

Avanevas profiili seadete aknas muutke neid sätteid just loodud uue profiili jaoks.

Kuva menüüriba: väljas


Esialgne pealkiri: manustatud-HTG-termin


Kui terminali käsud määravad oma pealkirja: Hoidke algne pealkiri


Värvilahendus: Mustvalgel kuvatakse töölaual ainult must tekst, kuid saate valida selle, mis sobib teie teema / taustaga.


Läbipaistev taust: Sees: teisaldage liugur mis tahes tasemele, mis võimaldab teil töölaua taustpildil teksti hõlpsalt näha.


Kerimisriba: puudega
Järgmisena minge oma Compizi konfiguratsioonihaldurisse ja aktiveerige need pistikprogrammid, kui need pole veel aktiveeritud: regexi sobitamine, akna kaunistamine, akna reeglid ja akende paigutamine.

Akna kaunistamise all lisage kaunistusakende valikule! Title = ^ embedded-HTG-term $.

Märkus: '!' Tähendab selle akna välistamist, '^' tähendab, et selle pealkirja ette ei saa tulla midagi, ja '$' tähendab, et selle pealkirja järel ei saa midagi tulla. See muudab nii, et kui otsite Firefoxist sõna „embedded-HTG-term”, ei kinnista teie Firefoxi aken end äkki töölauale. Kui te ei soovi seda, võite tähed ‘^’ ja ‘$’ ära jätta.

Lisage akna reeglite pistikprogrammis pealkiri = ^ embedded-HTG-term $ järgmistele valikutele: jätke tegumiriba vahele, jätke piipar vahele, allpool, kleepuv, suurust muutmata aken, minimeerimata aken, maksimeerimata aken ja mitte suletav aken.

Klõpsake Windowsi pistikprogrammi vahekaardil „Fikseeritud akende paigutus“ ja lisage seejärel jaotisele „Fikseeritud asenditega aknad“ uus üksus. Nimetage uus üksuse pealkiri = ^ embedded-HTG-term $ ja määrake mis tahes asukoht, kuhu soovite terminali töölauale manustada. Kontrollige suvandit hoida tööpiirkonnas ja sulgege aken.

Märkus. Akende paigutus algab ekraani vasakus ülanurgas numbriga 0,0 ja loeb kuni parempoolsesse alanurka. Teie akna asukoht põhineb sellel, kus soovite oma akna vasakus ülanurgas asuda (nt. 500 × 500 paneb teie akna vasakusse ülanurka 500 pikslit ekraani ülemisest ja 500 pikslit vasakust ekraanist). Kui teile ei meeldi akna paigutus, saate alati hoida klahvi Alt ja lohistada hiire vasaku nupuga akna uude asukohta.

Nüüd peaksite saama vajutada Alt + F2 ja sisestada gnome-terminal –aken-profiiliga = manustatud-HTG-termin ja peaksite saama töölaua taustale manustatud terminaliakna.

Märkus: kuigi see terminal asub kõigi avatud akende all, on see siiski töölaua ikoonide kohal, nii et veenduge, et liigutaksite need teelt välja. Kui peate manustatud terminali sulgema, tippige käsk “exit” (jutumärkideta).

Viimane valikuline samm, kui te ei soovi oma uude terminali vilkuvat kursorit. Avatud gconf-editor ja sirvige rakendusi / gnome-terminal / profiles / Profile1 / cursor_blink_mode ja määrake väärtuseks “off”. Teie profiili nimi võib olla midagi muud, kuid võti asub samas kohas.

Ja teil on see neli võimalust, kuidas saada kiire juurdepääs Linuxi terminalile. Mis tahes neist meetoditest ei tohiks te kunagi olla ~ kaugel ~ -st.