Veekindlad vidinad pole veekindlad: mida peate teadma

Terminid veekindel ja veekindel on vidinate turul üsna palju seotud, kuid see ei tähenda, et te oma vidinaid jultumatusega lähimasse basseini pistaksite. Veekindlus pole kindlasti mitte mingil juhul veekindel.

SEOTUD:Kuidas toimivad vidinate veekindluse hinnangud

Eelmisel nädalal süvenesime veekindlate vidinate testimise ja tootmisega seotud nomenklatuuri ja standarditesse. Sel nädalal oleme tagasi kergema ülevaatega, mis sobib ideaalselt inimestele, kes otsivad laia ülevaadet veekindlatest vidinatest ilma nii paljude tabelite ja tehniliste näitajateta. Vaatame üle kõige olulisemad asjad, mida peate teadma veekindluse ja oma vidinate kohta.

Mis vahe on?

Igal aastal tuhanded tuhanded tarbijad praadivad oma väidetavalt „veekindlaid” vidinaid halva mõistmise (tarbija poolt) ja kehva turunduse (tootja poolt) tõttu. Veekindluse põhitõdede mõistmine on võtmetähtsusega nii vidinate ohutuse tagamisel kui ka õues- ja spordivajadustele vastavate vidinate ostmisel.

Kõige olulisem, mida peate mõistma kogu veekindla kontseptsiooni juures, on see, et see pole tõeline asi väljaspool väga eksitavat turundusmaterjali. Turul pole ühtegi veekindlat vidinat. Iga telefon, kell, spordibänd, GPS-seade, kaasaskantav kõlar või muu selline, mille arve on „veekindel”, peaks tõepoolest olema arvestatud veekindlana tootja määratud parameetrite piires.

Mõelge sellele nagu "maavärinat tõendav". Maavärinatele täiesti mitteläbilaskvat struktuuri on võimatu ehitada. Ükskõik kui hästi ehitatud ja üleehitatud konstruktsioon võib olla, on alati maavärina intensiivsuse ja kestuse kombinatsioon, mis selle maapinnale viib. Veekindlus on täpselt sama. Igal „veekindlal” vidinal on punkt, kus see on liiga kaua, liiga sügavale või liiga kuuma või liiga külma vette uputatud ning seadme tihendid ei võimalda vett sisse lasta.

Kui veekindel mu vidin on?

Nüüd, kui kogu „veekindla“ segadus on selja taga, saame keskenduda arusaamisele, mida veekindel tegelikult tähendab. Igaüks võib väita, et tema seade on veekindel, kuid te ei tohiks nende väidet usaldada, nägemata, kuidas nad oma toote veekindlust määratlevad.

Veekindluse edastamiseks kasutatakse kahte peamist mõistet ja hinnangut. Esimene on Atmospheres (ATM) ja teine ​​on IP (Ingress Protection) reiting. Neid kahte kasutatakse harva, kui kunagi varem, koos ja tõenäolisemalt näete sularahaautomaatide reitingut fitness-tüüpi vidinate, näiteks randmega kantavate jälgimisseadmete puhul, kuna ATM-i hinnangut saab jälgida veekindlate kellade algusaegadest. IP-reitingut kasutatakse sagedamini suuremate vidinate, näiteks telefonide, bluetooth-kõlarite jms puhul.

Veekindlus, mõõdetuna ATM reitinguga

Kui veekindlate vidinate segane maailm on suhteliselt uus, on sularahaautomaatide reitingutest läbi aegade valesti aru saadud, kuna on segaduses, mida reiting täpselt näitab. Kellade ja spordiseadmete tagaküljel näete sageli märke „5 sularahaautomaati” või „veekindel kuni 50 meetrit”. Ometi on paljude inimeste veekindel kell kummitusest loobunud, kui nad ei sukeldunud, vaid hüppasid kohaliku basseini juures kõrgelt sukeldumiselt alla.

Segadus tekib seetõttu, mida tähistab „5 sularahaautomaati” või „50 meetrit”. See ei tähenda, et seade oleks veekindel kõikides tingimustes kuni 50 meetri kaugusele veepinnast. See näitab, et staatilistes (liikumatutes) tingimustes 50 meetri kaugusel veepinnast ei riku vee rõhk seadme tihendeid. Kui peaksite veesuusatamise ajal lekkima, kui vette lööte, oleks seadet tabava vee rõhkpalju staatilisest rõhust kõrgemal 50 meetri sügavusel ja on täiesti võimalik, et vesi võib seadmesse tungida.

Ühesõnaga, mida kõrgem, seda parem (ilma eranditeta). Kui vajate veekaitset ja seal on kaks seadet, mis vastavad teie vajadustele, kuid ühel on 10 sularahaautomaadi reiting ja teisel 5 sularahaautomaadi reiting, siis ärge mõelge: "Miks peaksin vajama 10 sularahaautomaadi reitingut? Ma lihtsalt ujun ringi! " Mõtle: "Mida kõrgem, seda parem; see hoiab vett kindlasti väljas! " kuna basseinis sukeldumine ja meelelahutuslikud veespordialad võivad teie seadet peksma sama karmilt või karmimalt kui kokkupuude süvaveega.

Veekindlus, mõõdetuna IP-reitinguga

Tahaksime öelda, et IP-reiting oli vähem segane kui ATM-reiting, kuid see pole kindlasti nii. Sissepääsukaitse kood on rahvusvaheline standard, mis täpsustab, kui kaitstud on objekt füüsilise ja vedeliku eest. Reiting on kirjutatud vormingus IPXY, kus X on vastupidavus füüsilisele sissepääsule ja Y on vastupidavus vedeliku sissetungile. Mida suurem on number, seda parem on teie varustuse kaitsmine.

Kuigi on olemas sellised IP-reitingud nagu IP12, ei näe te tarbeelektroonikaseadmetes tavaliselt midagi madalamat kui IP56 (mis näitab, et seade on peaaegu täielikult tolmu ja veejugade eest kaitstud). Tavaliselt, kui tootja on võtnud aega veekindla seadme ehitamiseks ja turustamiseks, on nende eesmärk IP68, mis tähendab "tolmukindlat" ja "kastmist üle 1 meetri sügavusele tootja määratud tingimustel". IPhone 7 on IP67, mis tähendab tolmukindlat ja sukeldumist kuni 1 meetrini.

„Tootja määratud tingimused” on see osa, mis tekitab tarbijates kõige rohkem segadust, kuna need täpsustatud tingimused võivad olla väga erinevad.

Sularahaautomaatide ja IP-reitingute teema kohta lisateabe saamiseks lugege kindlasti meie artiklit Kuidas veekindluse hinnangud vidinate jaoks töötavad täielikult ja tabelid, milles on üksikasjalikult kirjeldatud iga ATM-i ja IP-sertifikaadi taset ning mida see tähendab reaalses maailmas kasutamiseks.

Populaarsete veekindlate vidinate vastupanu tase

Ehkki me ei saa üksikasjalikult kirjeldada iga vidina veekindluse reitingut, mida võiksite kaaluda, võime esile tõsta erinevate turul olevate populaarsete seadmete hinnanguid ja aidata teil selle käigus paremini mõista, mida need reitingud tegelikult tähendavad mõisted tegelik kasutamine.

Alustame seadmest, mis on selle kasutamise ajal praktiliselt garanteeritud veega kokku puutuma.

Fitnessijälgijad

Hiljutine hüppeline kulumiskindlustuse turg tähendab seda, et palju ja palju inimesi kannavad nüüd oma treenimis- ja aktiivsusjälgijaid 24/7. Kõige populaarsemad on Fitbiti tootesarjas olevad, kuid veekindlus ei kehti tingimata Fitbit kaubamärgi puhul. Populaarsetel Fitbit Flexil ja Fitbit Charge'il on ainult ATM 1 reiting ja kuigi tootelehtede dokumentatsioon ütleb, et neid saab uputada kuni 10 meetri kaugusele, siis Fitbit Helpi leht vastab küsimusele "Kas ma saan oma trackeriga ujuda või duši all käia?" näitab selgelt, et 1 sularahaautomaadi reiting ei ole piisavalt piisav, et ujumishoogude jõudu taluda.

Näete, kuidas see tekitab tarbijates segadust, kui tootelehel on üks asi (viige see 10 meetrini!) Ja toote spikrilehel teine, täpsem asi (1 sularahaautomaat ei ole piisav vastupidavus libliklöögi survele vastu pidamiseks) !). Isegi Fitbit Charge, millel on 5 sularahaautomaadi reiting, ei ole hinnatud ujumise ega veespordi surve järgi.

Jawbone'il on ka populaarne spordijälgijate sari ja nad on palju läbipaistvamad nende seadmete veekindluse osas: selle asemel, et sildistada neid "veekindlaks" või "veekindlaks", märgistavad nad nad "pritsmekindlaks", mis on nende veeandmete aus esindamine. Jawbone UP2, UP3 ja UP Move on kõik hinnatud 5 sularahaautomaadile, mis tähendab, et need on ideaalselt pritsmekindlad ja elavad üle kõige vingema treeningu, vihma käes jooksmise või duši alla mineku. (Kuid nagu Fitbiti koosseisu, ei tohiks seda kasutada ka ujumiseks, sukeldumiseks ega veespordiks.)

Kummalisel kombel on nii Misfit Shine kui ka Misfit Flash lubatud ujumiseks Misfiti poolt, kuid neil on vastavalt 5 ja 3 sularahaautomaadi reiting. Kriitime seda seadme ujumise toetust (puudub peaaegu kõigis teistes spordijälgijates) seadme disainil. Shine ja Flash on mõlemad portideta (neil pole laadimis- või andmesideporti, kuna need jooksevad korraga kuus kuud mündielementide akult ja sünkroonitakse Bluetoothi ​​kaudu).

Nutikad kellad

Kui kunagi leidus kategooria isiklikke vidinaid, mis on nii kallid kui ka tõenäoliselt veega kokku puutuvad, oleks tegu nutikelladega. Arvestades suurt tõenäosust, et isegi kui väldite selle basseinis kandmist, jõuate lõpuks ikkagi märjaks, kui pesete käsi või unustate selle enne duši alla minemist maha võtta, on veekindlus põhiomadus kallid nutikellad.

Pebble, Pebble Steel ja eelseisev Pebble Time on kõik hinnatud 5ATM-le ja on sellistena suurepäraselt pritsmekindlad teie köögi puhastamise ja dušši jaoks.

Valdav osa turul olevatest Android Weari kelladest on vähemalt IP55 (tolmukindel ja vastupidav tugevale pritsimisele), kusjuures enamik populaarseid mudeleid on hinnatud IP67 (tolmukindlad ja veekindlad kuni 30 minutit 1 meetri vees) . Moto 360 on IP67, nagu ka Samsung Gear, Gear 2 ja Gear S.

Apple Watch Series 1 on IP-reitinguga IPX7 (mis tähendab, et Apple ei taotlenud füüsilise sissetungikaitse reitingut, kuid kell on sukeldatav kuni 1 meetrini nagu ülalmainitud Android Weari kellad). Seeria 2 on veekindel kuni 50 meetri sügavusele.

Nagu fitnessijälgijad, ei soovitaks me kindlasti ka sedatestimine kas teie kallis kell suudab IP-spetsifikatsioonide järgi 1 meetri sügavusel tegelikult pool tundi üle elada või mitte. Tore on siiski teada, et hinne on olemas ja teie kell elab kätepesu ja duši all käimise üle suurepäraselt (ja tõenäoliselt jääb ellu ja juhuslik basseini sattumine).

Nutitelefonid

Veekindlad nutitelefonid on muutumas üha populaarsemaks, eriti koos veekindla iPhone 7 turule toomisega. Umbes sel ajal, kui telefonid küpsesid kuni selleni, et need olid elujõulised kaameravahetajad ja hädavajalikud sotsiaalmeedia keskused on umbes siis, kui ettevõtted hakkasid idee ehitada telefonid, mis suudaksid rannaseiklustest üle elada.

Nutitelefonide tootjad ei kasuta sularahaautomaatide reitingut ja kasutavad selle asemel IP-reitingusüsteemi, et nad saaksid täpsustada nii seadme füüsilist kui ka vedelat kaitset. Nagu me eespool mainisime, näete väga harva telefoni, mida reklaamitakse kui midagi muud kui IP67 (mis on tegelikult ainus vastuvõetav lähtejoon seadmele, mis võib ülaltoodud viisil basseinisse minna).

SEOTUD:Mis on parim viis minu telefoni veekindlaks?

IPhone 7-l on see täpne hinnang - IP67. Mõni Android-telefon läheb natuke kaugemale, Galaxy S7 ja paljud Sony Xperia telefonid nõuavad IP68.

Kummalisel kombel ei taotlenud Apple enne IPhone 7-d IP-reitingute saamist, kuid on mitteametlikke teateid, et iPhone 6 täiustatud pordi tihendid ja tihendid muudavad selle pritsmekindlaks ja suudavad lühikesed kaabud üle elada (näiteks kui peaksite selle kogemata kraanikaussi kukutama). köögis töötamine). Ametlikult pole iPhone siiski veekindel ja soovitame tungivalt hankida hea veekindel ümbris, kui kavatsete selle vee lähedale viia.

Bluetooth-kõlarid

Teine käigukategooria, millel on sageli IP-tähis, on Bluetooth-kõlarid. Kuigi enamik veekindlatest vidinatest on igaks juhuks veekindlad (näiteks kukkumine telefoni taskus basseini), on Bluetooth-kõlarid mõeldud randa ja basseini ääres kasutamiseks.

Iseenesest pole haruldane leida veekindlaid kõlareid nagu Braveni reas. Oleme varem üle vaadanud BRV-1 (millel on kena IPX7 reiting) ja rõhutanud meie BRV-1 (ka IPX7 reitinguga) meie Bluetooth-kõlarite juhendis. Me võime kindlasti kinnitada, kui veekindel on Braven BR liin, kuna BRV-1 on viimase aasta vältel olnud väljalasketa dušisüsteemina.

Mõned ettevõtted lähevad kaugemale kui lihtsalt oma kõlarite pritsmekindlaks muutmine, nad ühendavad pritsmekindla ujuvate elementidega nagu Nyne Aqua (mis pole mitte ainult IPX7-reitinguga, vaid hõljub ka koos teiega basseini pinnal).

Lühidalt: kui veekindlus on teie jaoks oluline, minge alati kõrgeima võimaliku hinnanguga ja lugege alati tootja kirjeldust selle veekindluse kohta. Edasiseks lugemiseks vaadake, kuidas toimivad veekindluse hinnangud vidinate jaoks ja kui soovite oma väikest elektroonikat ajutiselt veekindlalt odavalt ja hõlpsalt rakendada, vaadake meie kuivkottide arutelu siin.

Piltide autorid: Kristin Nador, Misfit, Jawbone, Sony.