Kuidas muuta oma süsteemi rada hõlpsaks juurdepääsuks käsureale Windowsis

Kas olete kunagi mõelnud, miks saate lihtsalt kirjutada ipconfig käsureale ja see töötab, kuid kui soovite kasutada allalaaditud käsureaprogrammi, peate kõigepealt navigeerima selle kataloogi? Siit saate teada, kuidas seda Windowsi süsteemi PATH-i abil parandada.

Mis on Windowsi süsteemi PATH?

Kui olete alla laadinud käsurea jaoks programmi, nagu ADB, Androidi silumissild, ei saa te lihtsalt sisestada adb käsuviibas selle käivitamiseks, nagu saate seda teha Windowsi sisseehitatud käskudega (nt ipconfig ). Selle asemel peate käsureale ütlema, kust see fail leida, tippides EXE täieliku tee:

C: \ Android \ platform-tools \ adb.exe

See on aga palju kirjutamist, eriti millegi jaoks, mida peate sageli jooksma.

Windowsi süsteemi PATH ütleb teie arvutile, kust ta leiab konkreetseid katalooge, mis sisaldavad käivitatavaid faile.ipconfig.exenäiteks leidub C: \ Windows \ System32 kataloog, mis on vaikimisi osa süsteemist PATH. Kui tippite ipconfig käsuviibaks, ei pea Windows teadma, kus see EXE asub, - see kontrollib kõiki PATH-is olevaid kaustu, kuni leiab õige.

Kui soovite allalaaditud programmiga (nt ADB) sama mugavust, peate selle kausta lisama Windowsi süsteemi PATH. Nii saate käivitada ADB, kui soovite lihtsalt käivitada:

adb

Lisakirjutamine pole vajalik.

Kuidas lisada kausta oma teele

SEOTUD:Kuidas installida ja kasutada ADB-d, Android Debug Bridge'i utiliiti

Protsessi esimesed sammud on Windows 7, 8 ja 10 puhul samad. Alustamiseks vajutage Windowsi klahvi, et avada menüü Start või avakuva, seejärel otsige „süsteemi täpsemad sätted”. Teise võimalusena saate sirvida juhtpaneeli kaudu jaotisse Süsteem ja turvalisus> Süsteem ja klõpsata vasakpoolsel paanil hüperlingil Süsteemi täpsemad seaded.

Kui avaneb aken Süsteemi atribuudid, klõpsake nuppu "Keskkonna muutujad".

Otsige väljast „Süsteemi muutujad” üles muutuja nimega Tee. Valige see ja klõpsake nuppu „Muuda“.

See on koht, kus Windowsi versioonide vahel on asjad erinevad - see on 7 ja 8 puhul sama, kuid Windows 10 puhul veidi erinev (ja lihtsam).

Windows 7 ja 8

Punktides 7 ja 8 pole Path muutuja väärtus midagi muud kui pikk tekstirida, millel on süsteemi ümber erinevad asukohad. Oleme ADB käivitatavad failid sisse pannud C: \ Android \ platvormi tööriistad meie masinas, nii et selle asukoha lisame.

Windows 7 ja 8 oma teele kande lisamiseks peate kaustale eelnema semikooloniga, näiteks:

; C: \ Android \ platvormi tööriistad

Lisage see täpne rida lõpp muutuja väärtusest (veenduge, et väärtuses ei kustutataks ühtegi olemasolevat teksti!) ilma tühikuta. Klõpsake nuppu OK ja olete valmis. Lihtne.

Windows 10-s

Windows 10-s on see protsess nii lihtsam kui ka vähem segane. Kui olete nupul Muuda klõpsanud, kuvatakse uus dialoogiboks, kus iga tee asukoht on eraldi real. See on dramaatiline paranemine võrreldes sellega, kuidas Windowsi eelmised versioonid tegelesid tee asukohtadega, ja see hõlbustab uue lisamist.

Kõigepealt klõpsake nuppu ‘uus’, mis lisab loendi lõppu rea. Lisage oma asukoht— C: \ Android \ platvormi tööriistad meie näites - ja vajuta Enter. Pole vaja lisada semikoolonit nagu Windows 7 ja 8. Klõpsake nuppu "OK" ja olete valmis.

Androidi silumissild peaks nüüd olema juurdepääsetav mis tahes käsuviibalt, selle kataloogi pole vaja täpsustada.